Nezapomenutelné prázdniny (2013)

A jak je to jednoduché. Celkem jasný příběh, reálně banální prostředí, žádné velké zvraty v ději. Moc příjemně napsané a zahrané postavy. A to do jedné. okouzlující soundtrack. Letní společenská veselohra pro všechny, co museli v pubertě jakýmkoliv způsobem trávit společnou rodinnou dovolenou, pěkně v kruhu těch nejbližších. Něco jako letní komedie.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

hu hů.....hodně slušná odkazovačka a po velmi dlouhé době, opravdu výborná propojovačka, se všemi nutnými atributy. První dílek této skládačky je docela prdel, ale až ten druhý mě tak nějak přesvědčil, že tohle je něco víc, než na co to v prvních minutách vypadalo. Dillon řádí, tak jak ještě nikdy. Akorát toho Eláju bych dýl trápil. No a poté přijede Elvis Fraser ve svém bělosktvostném cadilaku, nebo v čem to tam jezdí a je hotovo. Suma sumírum, dobře vykonstruovaná šaškárna. Která pobaví a místy vám vyroluje levé obočí do půlky čela.

Elysium (2013)

Armagedon 2. Jsem v rozpacích. Neviděl jsem snad nikdy, něco tak rozporuplného. Do detailu propracovaná každičká detonací, do prostoru vyslaná matička. Prozatím nejlepší efekty, který jsem viděl. Avatar je moc Disney. Elysium je již teď legendou scifi cyber punku. Ale co ten Hollypatoswood? Na co ten žalostně vykonstruovanej příběh? A technopavoučí super souboj mezi Mattem a Sharlotem, za doprovodu fakt nevhodné hudby? Kdyby v celém snímku nezazněly ani jedny smyčce, ale jako doprovod by byl jen industry noise, dal bych o hvězdu víc. Ale takhle to jde celý do koše na elektro odpad. Pracně a draze vybudovaná neutěšená situace v záplavě bojových bubnů a vyhrocených orchestrálních ceremonálů prostě padá. Tak snad Matt se vrátí v Blomkampově verzi Amazing Spidermam třetí generace, aby se vyrovnal svému kamarádovi do deště hovínek Benu batmanovi

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Ty seš artefakt. Partička postpubertálních herců, kteří se skrz fekální, nekorektní snahu o humor, v některých případech propíčovali až k nominaci na Oscara, snažící se o hromadnou kultovní všeho parodii na úrovni Jaye a mlčocha Boba už docela dlouho, snad konečně dovršila svojí spahnilou jízdu napříč žánry. Seth musel upsat duši ďáblu ve filmu s Barbarou Strajsandovou aby, jí mohl v této hovadince spasit. Začátek se mi líbil moc. Hlavně jak se v postavách reflektuje všeobecná představa toho, jaký by ti šašci mohli být ve skutečnosti. Bohužel po deseti minutách, co do hry vztupí Dany Mc, se je snímek jen infatilní blbinou co šetří prachy na angažování BSB, aby jako zachránily situaci. Nezachrání. Jsem zvědav s čím pánové přijdou příště... třeba parodie na Gravitaci, či Šindlerův seznam.

Fargo (1996)

Brrrrrrrrrrr. Po shlédnutí jsem se nezmohl ani na jeden dobrý skutek. Neměl jsem sílu. Uplně dehydratován od pozitivního myšlení. No future.

Rok jedna (2009) odpad!

Rok hovna, teda jen 93 minut, v porovnání s rokem. Ale na rok mi to zkazilo chuť vidět cokoliv z ranku bláznivá komedie.

U Konce světa (2013)

zombíci? wua, béčkový policajti versus starousedlíci? Jó dobrý. Katastrofická scifárna v kombinaci s kultem alkopřátelství? hmmm. Wright z ničeho neslevil a dál jede svou spanilou jízdu nejen po venkovských barech, ale i světem satirické, přeplacené pegfrostomedie a jak vidno, přestává to hodnotile bavit. Mě však ne.. Práce je to řemeslně mistrovsky zvládnutá. Pár kliček ve scénáři by se našlo, ale budiž odpuštěno. Protože má příběh spád a akcí nešetří. Vážná nota se snad ani vážně brát nedá, i když se o to místy docela snaží. ale jen v rámci parodického prznění žánru katastrofický velkosplín..... závěr se mi líbil...moc. Proto čtyři.

Kick-Ass 2 (2013)

Těžko říct, jestli je to tím, že jednička to závěrečnou pointou tak posrala, že jsem od dvojky neměl žádné očekávání a vlastně mi bylo úplně jedno jestli se natočí nebo ne. I proto se možná tvůrci rozhodli nechat u ledu logiku a jít víc za komiksovým zpracováním a udělat tak tento snímek víc stravitelnějším a odlehčenějším. A můžu s klidným svědomím říct, že to funguje. Akční kravina pro zastydlý puberťáky... Souboj mezi týmem super klaďáků a super sráčů je vážně vtipnej a Minzt -Place je vážne k popukání. Míň popkulturních a morálních klišé, víc Jima Carreyho a řemeslného kumštu a byla by to o mnoho koukatelnější.

Kick-Ass (2010)

Vystrč prdel legendární komiksová předloho, ať tě můžou ve jménu Holywoodu a pomatené interaktivní popkulturistice sprostě ojet a nenechat na tobě nitku bez poskvrny. Do doby než je celá pointa a smysl příběhu deklasována a poslána do řiti, je snímek příjemný osvěžením a má poměrně spád a dobře se na něj dívá. proto jen tři.....Příběhově hovno hoven....natočen excelentně.

Princezna a žabák (2009)

Pocta New Orleans první půlky devadesátých letech minulého století a klasickým Disneyovkám, se vším všudy.