Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Tak jsem to právě udělal. Tak, co většina říká, já zrealizoval. Hodil v práci áčko. Nakoupil brambůrky, gumový medvídky, šest dvoulitrovek pepsi a vypnul si telefon. Nažhavil Světelný meč z kartonu a udělal si Star Wars maraton od 1. do šestýho (než to Disney rožene do všech koutů po všech galaxií). Nová naděje je stejně tak dobrá, jako i před dvaceti lety, kdy mi nebylo ani osm a já tuhle ságu hltal víc než klipy Michaela Jaksona. Všechno je tak autentické a řemeslná práce dodává tomuto světu na nezapomenutelnosti a věhlasné slávě. Sledování této kouzelné pohádky se spoustou originálních postav, kostýmu, strojů a světů je odměnou. Po letech u mě pro plnej počet, hraje i fakt, neotřesitelné nostalgické atmosféry dětství, podobně to mám snad jen u Cesty do pravěku.....

Rivalové (2013)

Můj kamarád Carl Jack v komentáři píše, že se bál šílené životopisné nudy, ale nakonec se dočkal nadprůměrné životopisného dramatu..... Bohužel nemám vztah ani k formulím a ni k Howardovi a jediné čím tento film po shlédnutím na mě zapůsobil, je tím, že skončil..... Snad dostane druhý pokus. Zatím pouze životopisná šílená nuda. Gravitace u mě v tomto duelu nejúspěšnějších dramat roku, jasně své rivaly převálcovala a v cíli se bude možná i pyšnit Oscary. Edit: Po šesti letech přidávám jednu hvězdu.

Bahno z Mississippi (2012)

Dva malý, usmrkaní buráci, najdou člun v koruně starýho stromu. Potkaj Meta a ten jim zamotá jejich dětský sny, historkama o svým zpackaným životě. Jo a takhle se to vleče. Do toho přicházejí problémy puberťáků, co žijou život divnejch brkodrbů u zastříkanejch playboy magazínů. Touha po opravdovém prvním milostném vztahu. Problémy s rodiči, teda tady spíš problémy rodičů... vždyť to znáte. Jenže to natočil Jeff Nichols a ten je v současný době až nepochopitelně v kurzu. Pravda je, že jeho Shelter je neuvěřitelně silnej film, ale i to bylo dost na hraně celistvé koukatelnosti. Nehrát tam paralizující M. Shannon, na jeden zátah to nezkouknu. Mud jsem po 35 minutách vypnul, abych půl hodiny, jen tak čuměl z okna. Takže je něco špatně... Asi ve mě. Snad se k filmu vrátím, protože, všechno je tak jak by mělo být, ale bohužel jsem to nedokázal na první vstřebat............ Po týdnu jsem zpátky. film zapínám jen pro to, abych ho mohl vymazat. Z hardisku počítače. Vymázání z mýho anatomy hrd asi problém nebude. tento snímek má atributy nezavislého klenotu. Prototip nejlepších snímků ze Sunndance festivalů. Herecký výkony jsou vážně až zarážející. zvlášť když si uvědomíte, že v tomto drrrramatu hraje i Witherspoon a McCounaughey. Jo a vážně jim to herecký řemeslo jde líp než doposud v jakýmkoliv filmu co jsem s nimi viděl. Ale to rozuzlení příběhu buranskýho života v buranským Amerikově, kde za všechno můžou hadi a oddanost a lidskost na úkor vlastní sebezáchovy, je trošku pod čárou. No mám podezření, že Nichols čorkuje u Slámy. Tohle je dobrý, ale trošku MUDa.

Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

Okouzlující příbuzny. Stará láska nerezaví, ba ani když si penetrují navzájem okoralé prdky. Gayndalf a Jakoby bukva vážně obstáli. Škoda, že scénář staví jen na šarmu a charismatu hlavních aktérů. A na mě moc palácový, chybí mi tam trošku víc perverze a oplzlostí.

Miranda (2009) (seriál)

Miranda je blbka. Taková, která se svým blbství chlubí. A mě to bohužel moc vtipný nepřijde. Tuctový sitcom, se snahou být něco víc. Ale bohužel víc než blbku v hlavní roli nečekejte.

Way to Go (2012) (seriál)

Na ostrovech se sype jeden komediální seriál za druhým, takovou kadencí, že už přestávám stíhat. A upřímně v případech jako je tenhle je mi to i jedno. První díl byl vážně nudnej a ani jeden charakter mě nepřišel natolik zajímavej, abych ho musel v nejbližší době vidět znova. Námět funkční na televizní film o stopáži 45 minut, ale seriál víc než serii neustojí.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

První díl evidentně hledal prostor a uváděl do děje. Díl druhý už nasadil laťku, i když je celých dvacet minut nevyvážený, prostor pro výbuchy smíchu tu je. A vtípky jsou nenucené a nepřehrávané. Pan Trojan konečně do televize protlačil svůj divadelní rozsah. Neužil je kometa. Baví. Už se těším na další charaktery. Třetí a čtvrtý díl je dost při zemi a jakoby seriálu dochází dech. Ze čtyř dílů, na čtvrtou hvězdu aspiruje jen druhý. A všechny další od točení porna v jednom z hotelových pokojů. Závěr se pěkně rozjel a slušně bavil. Myšička se stal nakonec nejlepším seriálovým charakterem. SALUTUJI ČTVRTOU HVĚZDOU.

V jako Vendeta (2005)

Mě se tahle adaptace Moorovy fatální prvotiny líbila víc než zfilmovaní Watchmani. Přišla mi víc socialistická a komplexnější, ikdyž děr je tam opravdu nepočítaně.

Girls (2012) (seriál)

Hanna je tak nekoukatelnej formát, že ani moc nechápu, jak jsem dokázal dát dvě série během jednoho a půl týdne. Na druhou stranu Lena Dunham jako představitelka i jako autorka je neuvěřitelně kreativní a odvážná. Často zůstávám s ústy dokořán. Děje se tu spousta věcí, které nikdo vidět nechce. Ale pár postav včetně Alexe a Adama baví moc. Takhle si holky představujou drsný a zoufalý kluky.....