Casino Royale (2006)

Jednoznačně nový směr dnes již klasických představitelů 007. Mám za to, že Daniel Craig to měl celkem složité, obléci si oblek ušitý na míru, Pierce Brosnana. Přesto to zvládl bravurně a rozhodně je příjemné sledovat, že se tvůrci nesnažili kopírovat předešlý styl, ale stvořili zcela nový.....navenek neemoční, pohrdavý tvrďák s jiskrou, uvnitř rovný chlap, který nezradí její Veličenstvo, ani svou vyvolenou. Film je svižný, exteriéry krásné, hudba podtrhující příběh, ale hlavně panu Craigovi bych uvěřil, že je skutečný 007 - prostě film All inclusive.

Štěstí na dosah (2006)

Pro mě jeden z nejsilnějších příběhů, které jsem na filmovém plátně měl možnost shlédnout. Emotivní, strhující, scéna z přespání na toaletě je nesmazatelně vypálena v mém mozku. Člověk by si řekl.....Bože, proč? Ne tak pan Gardner. Popravdě stal se pro mě tak trochu vzorem pro chvíle, kdy se ne a ne zadařit. IMHO nejlepší film Willa Smithe. Se vší pokorou, 5*

Zrození šampióna (2009)

Velmi příjemné překvapení u mě neoblíbené Sandry Bullockové. Nejdříve jsem si myslel, že jde o nějakou mnou nepochopenou legraci .....bílá bohatá dáma si bere pod křídla trochu opožděného černého chlapce. Každopádně, jak se příběh odvíjel, měnil jsem názor. Skvěle odvyprávěný skutečný příběh defenzivního obránce Baltimore Ravens. Prostě a jednoduše, i hezké věci se mohou stát a pokud se dostanou do rukou správného filmového štábu......5*

F. L. Věk (1970) (seriál)

Obrozenecký seriál dle páně Jiráskova se skvělým ancámblem, skutečnou hereckou elitou. Bravurní seriál, o době, kdy stálo za to bojovat o rodný jazyk a národní svébytnost.

U pěti veverek (1944)

Jeden z nejzdařilejších filmů Jindřicha Plachty. Milý, lehce roztržitý, upřímný a hodný člověk, který na sobě nechá štípat dříví, dokud.....nezačne jít o čest. Zkrátka a dobře, lehká komedie, která pohladí po duši a kterou dokresluje brilantní duo Pešek, Pivec.