Koronavirus – máme jasno (2020) (seriál)

Srozumitelně podávaný a krásnou ikonografikou oplývající dokument, který přímou optikou nahlíží na virové onemocnění COVID-19 a jednotné úsilí vědců vyvíjejících vakcínu. (Netflix)

Projekt Power (2020)

Atraktivní příběhová linie, která je ale bohužel pohřbena pod nánosem scénáristického balastu a neuvěřitelně přepálené stopáže. Project Power z dílen Netflixu je totiž další smutnou "béčkovou" vlaštovkou, na níž si za pár měsíců vzpomene jen málokdo. K výše zmíněným atributům si můžete rovněž přičíst zoufale málo akce, ohrané kulisy New Orleans či nudné triky a dostanete něco, co by určitě vypadalo mnohokrát lépe jako třeba hodinová epizoda nějakého seriálu. Celovečerní forma tomuto uchopení zkrátka vůbec nesedla. Škoda. (Netflix) „There are no laws on this drug. They don't exist officially. 'Cause every time we try to deal with it, some guys in suits show up to tell us to stop.“

Vymítač (2017) (seriál)

Naprosto ujetá záležitost, která díky specifickému polskému dabingu, úderným dialogům a vypointovaným scénám téměř okamžitě aspiruje na jeden z nejpovedenějších počinů stejného či podobného zaměření. Pokud tedy hledáte nekorektní a extrémně zábavnou záležitost, která také díky krátké stopáži neuvěřitelně rychle odsýpá, Egzorcysta je přesně tím pravým. Výborná práce! PS: Bogdan for president! (Netflix)

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

Nebýt nezáživné první poloviny, snímek Unfriended: Dark Web by zcela určitě dopadl o notný kus lépe. Takto bohužel dostaneme jen zoufale průměrnou záležitost, která zaujme snad jen tím, že se celá odehrává na ploše několika počítačů. Škoda. (Netflix)

Želary (2003)

Nádherně nasnímaný kus tuzemské filmařiny, který se může bez obav opřít o hutný příběh a poctivé herecké výkony. Želary v sobě snoubí silnou příběhovou kostru společně s broušenou a neotřelou atmosférou, takže Vás snímek bez sebemenších problémů vtáhne do děje mezi nádhernou přírodu a pestrou směsici venkovských postaviček. Jediným nedostatkem tedy zůstává pouze předvídatelný scénář, který výsledný dojem z celého snímku lehce kazí. Avšak až na tento detail se jedná o broušený filmový klenot, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. Až je mi vážně stydno, že jsem se k němu dostal až teď.

Zac Efron nohama na Zemi (2020) (seriál)

Skvěle podávaný a svou formou i originální náhled na některé alternativní způsoby života se sympaťákem Zacem Efronem a jeho parťákem Darinem. Down to Earth with Zac Efron je rovněž nečekanou a razantní sondou do života Zaca, na kterého jsem právě díky tomuto projektu přestal nahlížet jen jako na "týpka, co hrál v tom tragickém filmu s ještě tragičtějšími písničkami". Pokud tedy hledáte komplexního a krásně natočeného průvodce světem alternativního stravování a hledání řešení problémů moderního světa, jste zde správně. Tohle se totiž až na velmi okatý "product placement" vážně hodně povedlo. Více takových projektů prosím! (Netflix)

Útěk ze Sibiře (2010)

Poutavý a silný příběh o nezdolné touze po přežití a svobodě. Jen škoda poměrně razantního a na první pohled znatelného zkracování, jelikož některé pasáže zkratka nepůsobí celistvým dojmem a výsledný dojem poté lehce pokulhává. Avšak až na tento detail se jedná o poctivý kus filmového řemesla, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. „We are not criminals. We are escaping from criminals.“

Kopačky (2008)

Povedená a velmi svěží komediální jednohubka s krásnou Milou Kunis a sympatickým zoufalcem v podání Jasona Segela. Forgetting Sarah Marshall zkrátka funguje na všech frontách přesně tak, jak byste očekávali. Nepřináší do žánru nic nového, nicméně svým ojedinělým způsobem Vás dokáže neuvěřitelně strhnout a zabavit. A to se prostě musí patřičně ocenit. Skvělá práce! „He turned down a blow job from his ex-girlfriend... mid-blowjob. You know how hard that is for a man? It's called blue balls. He's like Gandhi! But better - he likes puppets!“

Město strachu: New York versus mafie (2020) (seriál)

Výtečně zpracovaná a srozumitelně podávaná sonda do života členů mafie a FBI v osmdesátých letech minulého století. Fear City: New York vs The Mafia staví zejména na dobových záběrech, které se zde prolínají s dramatickými hranými částmi, což dohromady vytváří vtahující a přehlednou fresku z dob, kdy mafie v New Yorku měla pod palcem téměř vše. Za zmínku také stojí i některé příhody členů vyšetřovatelského sboru, které si mnohdy nezadají s některými slavnými filmy. Tohle je zkrátka další povedený dokumentární zářez, který potěší všechny zájemce o toto atraktivní a nevyčerpatelné téma. Výborná práce! (Netflix)

Palm Springs (2020)

Otřepaný příběhový koncept zabalený do příjemné "feel good" komediální záležitosti, jejíž největší předností je duo ústředních herců v podání Andyho Samberga a Cristin Milioti. Snímek Palm Springs režiséra Maxe Barbakowa je totiž primárně o nich. Je hlavně o jejich vzájemné chemii, vybroušených vtípcích a faktu, že si je oba již od prvních vteřin stopáže okamžitě oblíbíte. A i když je linie cestování časem již poněkud ohraná, tak Vám díky svižnému tempu a sympatické délce snímek uteče neuvěřitelně rychle. Pokud tedy hledáte oddechovou komediální záležitost, která Vás bude bavit od začátku až do konce, vězte, že jste ji právě našli. Skvělá práce! „Here you are, standing on the precipice of something so much bigger than anyone here. But always remember, you are not alone.“