Argo (2012)

No.. možná zbytečně dlouhé.. možná absolutně nevýrazný Affleck.. možná chybí jakýsi větší "soucit" nebo vžití se do hlavních postav... ALE: osobně oceňuju absenci klasické "americké holyvůdské pompéznosti a akčnosti". Ta by z filmu asi udělala možná větší trhák, nicméně by dala trochu na frak aspektu, že film je podle skutečné události - a je to jeden z mála amerických filmů, kterým opravdu věřím, že se snaží držet skutečnosti s minimálním přídavkem smyšlenek. A i přesto je poslední půlhodina výborná (byť možná trošku vybočující z té faktické stránky filmu). Takže vyčítám opravdu jen asi "zbytečně" dlouhou stopáž, přičemž se stejně do postav moc nevcítíte.

Robin Hood (2010)

Trošku jinak pojatý Robin Hood. Ještě před tím, než jsem to pustil jsem si říkal "musíš to brát jako pohádku". Kdybych to měl brát seriózně, nikdy bych nemohl dát tak vysoké hodnocení. Ale film je to poutavý, člověk se u toho nenudí a Crowe je prostě výborný. Plný počet nedávám jen kvůli konci - závěrečná bitva mi připadala spíš jak scéna z vojína Ryana a příjezd "lady rytířky" s bandou neohrožených děcek mi přišla až příliš komická a přitažená za vlasy (ano, i na pohádku). "Romantický polibek" ve zkrvaveném moři uprostřed bitevní vřavy tomu taky moc nepřidal.. :) Ale kvůli poslední čtvrthodince nebudu hanobit zbylé 2 hodiny dobré zábavy..

Pár správných chlapů (1992)

Zdlouhavý film s neobyčejnými herci, fádní zápletkou, výbornou poslední čtvrthodinou (avšak s trochu nelogickým rozuzlením) a morální poučkou na samém konci = film, který snese průměrné hodnocení s dovětkem "nic zvláštního".

Po přečtení spalte (2008)

Film o všem, a zároveň o ničem, a ke všemu ještě de facto bez konce. Na to, že to byla komedie, tak tam byla jedna jediná vtipná postava - Brad Pitt. Pokud zrovna nebyla scéna s Bradem, nebylo se čemu smát. Na druhou stranu - nenudil jsem se. No.. 3* za Brada, nevšední film a rozumnou stopáž.

Zvuk hluku (2010)

Originální. Po půlce filmu bych dával plný počet bodů. Ale ta druhá půlka mě zklamala. Místo, abych se zajímal o hlavní postavu, tak jen čekám kdy už tam zase bude těch 6 "bláznů". Postava Amadea akorát rušila atmosféru celého filmu. Škoda, s takovým nápadem se dalo naložit mnohokrát lépe.

Šéfové na zabití (2011)

Nic, co by tady už minimálně jednou nebylo. Nelogicky chovající se postavy a trapný humor bohužel ještě neznamená, že se u toho člověk bude mlátit smíchy. Nevím no.. možná jsem se tak dvakrát za celý film pousmál. Jednou stačilo..

High School (2010)

Film, jehož jednotlivé scény daleko převyšují hlavní dějovou linii. No, je to zas takové překvapení v komedii tohoto typu? Asi ne.. Asi na podobné komedie nekoukám zas tak často, ale nepamatuji si, že bych někdy slyšel tolikrát to americké neoriginální "fuck" v jednom jediném filmu. Nebudu kritizovat - zkrátka nejsem cílová skupina. Pouze vypíchnu 3 aspekty, díky nimž si možná za čas opět vybavím, o čem že tento film vlastně byl - skvělý Adrien Brody, týpek, který nemůže najít ředitelnu a scény s "what?"... :) AKTUALIZACE: Po čase jsem si přečetl vlastní komentář a musím říct, že v roce 2018 souhlasím jen asi tak s polovinou toho, co jsem si o filmu myslel v roce 2012. Co jsem si myslel?! Je to sakra komedie! A jako komedii to musím brát, a jako komedie je to plné vtipných scén. Zvedám hodnocení :)

Bitevní loď (2012)

Víc typicky americký film asi natočit nelze. Aneb koho zajímá, jestli je ten film nelogický a postrádající špetičku inteligence, když v něm máme ještěrky s bradkou z ježčích bodlin alias mimozemšťany, tuctovou vnadnou blonďatou fiflenu, napraveného amerického borce, jenž spasil celičký svět za pomoci statečných amerických válečných veteránů, potlesk ve stoje, který následuje po dojemném udělování válečných vyznamenání, jednu žádost o ruku,.......... sakra... jen ta svatba mi tam chyběla... Velmi slabé dvě hvězdičky jen za vizuální stránku filmu, jinak jako celek to je brak..

Diktátor (2012)

Zbytečný film, jehož trapnost několikanásobně převýšuje komediální stránku. Nicméně pár světlých chvilek tam bylo, a tak nedávám odpad, i když by si to film jako celek zasloužil. Někdo v Diktátorovi může vidět odvážný, snad i satirický, humor. V tom případě podle mě vidí něco, co v tom filmu není. Je to pouze prvoplánový nechutný brak, který má v sobě asi tolik inteligence a smysluplných myšlenek, jako opilá topmodelka.

Čtvrtý druh (2009)

Ani horor, ani drama, ani dokument.. Nevím, co to bylo, ale vím, že mě to nebavilo a postavy mi byly celkem lhostejné - což je vzhledem k tragickému příběhu docela smutné..