Malé lásky (2017) (pořad) odpad!

Nechutné morální dno lidské společnosti.

Defending Jacob (2020) (seriál)

"I want the truth!" … Pokud dospějete do fáze jako Laurie, asi budete koncem poněkud zklamaní. :) Nicméně hledání jakéhokoliv důkazu (ne)viny, intimní pohled do rodiny Barberových, sledování psychologie postav a vyvrcholení u finálního soudu je nervy drásající. Hra s divákem, která pohltí a už nepustí. Perfektní. Bonus: velice poslouchatelný soundtrack.

Rod Draka (2022) (seriál)

Ve všech ohledech o hodně slabší derivát kultovní Hry o trůny. Různorodé lokace absentují, většina děje (plků) se odehrává v zakaboněných tmavých interiérech. Casting je až na pár výjimek nevýrazný (mladší Rhaenyra je vyloženě hnusná). Děj je vyplněný vatou a nudnými kecy. Několik dějových epizod vyšumí do ztracena, s tím spojený nezáživný příběh a dlouhé časové skoky sráží tento seriál do průměru. Několik zapamatováníhodných momentů tady určitě je, ale na 10 hodinovou stopáž 1. série je jich málo. Příběh začíná být zajímavý až 7. epizodou. 65%

Aftersun (2022)

Nenápadný film, o němž jsem si myslel, že je to další bezduchá nudná artovka. Ne tak úplně. Ze začátku to tak může vypadat, nicméně s ubíhající stopáží si film podmaňoval mou pozornost čím dál víc, a to jak díky brilantnímu herectví, zajímavé obrazové kompozici a citlivé hudbě, tak zejména prosluněnou, a přesto těžce znepokojivou atmosférou. Nepříjemný pocit během filmu graduje, a s blížícím se koncem stále více tušíte, že neskončí happy endem, ačkoliv jeho interpretace může být různá. Film v poslední části může být nepřehledný, jelikož zkombinuje dvě časové roviny, jenž po utřídění v mysli dotvoří úplný obraz. A ten se mi líbil velmi.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Zcela průměrný animák. Těšil jsem se po zdejších ódách na vizuální orgie, nicméně jsem nakonec sledoval polokreslenou nehezkou grafiku s trhanou animací, a to na originálním Blu-Ray(!). Příběh fádní, hudbu si ani nevybavuji. Pro menší děti všudypřítomné téma smrti nevhodné, pro dospěláky to taky není žádné terno. Trapné vtipy, kterým se nedá ani smát. Více už prosím ne.

On se bojí (2023)

Skvělou černohumornou satirickou první polovinu zabíjí ta druhá, nudná sebestředná slátanina. Zde chtěl být Ari tak odlišný od zavedených konceptů, až doputoval za hranici divákovi snesitelnosti. Škoda. Joaquin to hraje fakt dobře!

Falcon Lake (2022)

Vizuálně opojné nostalgické drama o dospívajících. Bohužel to neudrželo mou pozornost po celou dobu, jelikož se ve filmu většinou dějí obyčejné věci a ani ta mysteriózní nástavba to moc nezachránila. Hloubku v tom nevidím a konečné vyznění a pointu jsem úplně nepochytil. Ten závěr je tak neurčitý, jako když si v nostalgickém oparu vybavujete střípky vzpomínek ze svého dětství. Nicméně musím vyzdvihnout kameru, silnou atmosféru a hudbu.

Rammstein: Ich will (2001) (hudební videoklip)

Kult mezi hudebními klipy. Rammsteini v oblecích s punkovými účesy jdou navštívit banku. Hudba super.