Sousedská hlídka (2012)

Ničím neurážející.. ne, to bych týhle sci-fi blbině asi křivdil.. komedie, která má za úkol jen a jen pobavit a někomu na hodinu a půl vypnout mozek. Nenápadná komedie, kterou táhne ústřední kvarteto a právě ona, již zmíněná, sci-fi vložka. Vrcholem filmu je skvěle zpracovaná závěrečná třicetiminutovka.

Elysium (2013)

Nadějné téma pohřbilo hned několik faktorů. Prvním a zásadním problémem je nedostatečné propracování alespoň těch několika hlavních charakterů - například o Maxovi jsme se toho dozvěděli hrozně málo a to se jednalo o hlavní postavu. Do filmu jsme se tak ponořili bezhlavě, aniž bychom věděli širší souvislosti (+5 minut k celkové stopáži by tady opravdu neuškodilo). Dále se zde objeví hned několik známých herců, kteří tu jsou prakticky úplně zbytečně, neboť k předvedení svého talentu nedostali žádnej prostor (Fichtner). Vizuálně a technicky celkově je to opravdu povedené, ale v konečném výsledku jde o tak nějak mdlý snímek, na který si brzy ani nevzpomenu. Silnější 3 hvězdy, nebo spíš velmi slabé 4, na které to dotáhli výborní Copley a Luna.

Angel - Season 5 (2003) (série)

Tak pátá řada je fenomenálním koncertem Spika, se kterým se do popředí posunula Harmony a Fred. Kdyby ten blonďatej Anglán měl víc prostoru, pravděpodobně bych slintal rozkoší. Spolu s Harmony dodávají finální sérii vtip a šmrnc. Oproti tomu se Fred přetransformovala na badass Illyrii. V lecčem nejlepší série s nejvtipnějším dílem celého seriálu ("Čas úsměvů") končí neskutečným cliffhangerem. Škoda.

Angel - Season 4 (2002) (série)

S jedním, dvěma, vlastně dokonce třemi mocnými záporáky nabírá čtvrtá série skvělé obrátky. Propracovaná série, která mě někdy (hlavně ve své polovině) opravdu převelice bavila. Oceňuji hlavně návrat Angeluse, ten chlapík dodá jindy nudnému Angelovi tu pravou kapku drzosti a agresivity.

Angel - Sbohem (2003) (epizoda)

Já jen.. co to je za název? :DD

Těžká váha (2005)

Skvělý film o boxu, kde se na pozadí války v ringu odehrává i boj s chudobou a snaha přežít světovou krizi. Russell je skvělej, a dokazuje to téměř v každém snímku. Renée zrovna nemusím, ale tady mi ničím nevadila a svou slávu sklízí po právu i Paul Giamatti.

Drive (2011)

Nečekaně brutální, přesto naprosto klidná spanilá jízda v podání charismatem prošpikovaného Goslinga, který si zaslouží samou chválu. Nezvykle natočené, nevím jestli tu někdy bylo zpracováno podobným osobitým stylem, ani Punisher by se tady Driverovi nevyrovnal.

Angel - Season 3 (2001) (série)

S novou sérií máme opět novou zápletku. Tentokrát dojde k početí legendárního dítěte, jehož rodiči není nikdo jiný než Darla a Angel. Těm se, zatímco jsou naháněni dávným lovcem upírů, narodí chlapec, zdravý jako řípa. Později dojde k slušnému zvratu, který začne opravdu silným emočním momentem v 17. díle.

Angel - Season 2 (2000) (série)

Druhá sezóna nabídne něco jiného než ta předchozí. Právníci rozehráli svou hru s Darlou. Díky tomu máme možnost nahlédnout do Angel(us)ovi minulosti. Poslední čtyři díly zase představí Pyleau, která stojí za to. Díly mezi tím jsou občas lehce výplňové, ale to nevadí.

Angel - Season 1 (1999) (série)

Na rozjezd to nebylo vůbec špatné. Jelikož jsme už dvě - tři hlavní postavy této série znali z Buffy, nemuseli se tvůrci namáhat se zdlouhavým seznamováním s charaktery a rovnou nám naložili parádní akci. Skvělou vložkou je potom propojení s přemožitelkou upírů, která se v této sérii objeví hned dvakrát.