Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Zvlastne ponury a depresivny film, z ktoreho mi bolo vzdy smutno. A sama ani neviem preco. Mozno kvoli tomu, ako Abrham bravurne stvarnil ulohu beznadejneho alkoholika.

Kluci nepláčou (1999)

videne prvykrat hrozne davno a odvtedy som film videla snad desatkrat a nikdy ma film neomrzel a ani ma nikdy neomrzi. Nadcasove dielo, ktore nema ohurovat, ale ma v ludoch vzbudit pocit, ze sa treba obcas zamysliet nad vecami, na ktore bezne nemyslime... Hilary aj Chloe boli famozne.

Richard Pryor... Here and Now (1983)

skratit o polovicu, zrusit totalne nudne sceny (nastrelovanie heraku atd) a bolo by to fajn, hoci polovici vtipov som nejako nerozumela, lebo som nepoznala osoby, o ktorych hovori atd, ale v podstate som sa bavila.

S tebou mě baví svět (1982)

Ale preco nie... Kazdy rok si to s radostou pozriem... A zasmejem sa na Dasenkinych backurkach :)

Dave Chappelle: For What It's Worth (2004) (pořad)

Skoda, ze Dave sfekalnel a o sytri roky neskor po Killing them softly uz nie je taky, ako byval predtym. znie to kliseovito, ale je to tak. U Chrisa Rocka je tendencia stupajuca, u Davea je klesajuca. Skoda.

Dave Chappelle: Killin' Them Softly (2000) (pořad)

Ten jeho lezerny "akoze nic" sposob bol fantasticky... Humor nebol fekalny, bavila som sa, na niektorych scenach viac, na niektorych menej, ale to rozpravanie o policajtoch a ciernych, ze ved nevadi, posypeme crackom je proste absolutne hilarious :D

Chris Rock: Big Ass Jokes (1994) (pořad)

Zaciatky su vzdy tazke, ale mne ani ta jeho priserna kosela ala MC Hammer nebranila v tom, aby som sa kralovsky bavila :)

Chris Rock: Bring the Pain (1996) (pořad)

Pre mna zatial najslabsia cast, co som videla, ale aj napriek tomu nenormalne vtipne. Ini komici by aj za Chrisovu slabsiu chvilku urcite vrazdili od zavisti :)

Chris Rock: Kill the Messenger (2008) (pořad)

Rasizmus, kundy, sex, rasizmus, kundy, sex, Barack, rasizmus, Bush, Barack, dick a tak dookola, ale tak proklate vtipne!

Černá labuť (2010)

Tazko hodnotit dalsi skvost Darrena Aronofskyho bez toho, aby to vsetko nevyznelo ako klise a lacny pokus o fundovane a vystizne hodnotenie. Black Swan je uplne iny, ako jeho doterajsie filmy, pricom ale prekonal a dotiahol svoju vlastnu dokonalost a svoje remeslo na uroven, kedy ho tazko dokaze niekto v dnesnej dobe porazit. Black Swan je neuveritelne temny a nervydrasajuci thriller, kedy som sa bala viac, ako pri akomkolvek horore, ktory som za poslednu dobu videla. Uzasny obraz rozpoltenej, narusenej a nestastnej osobnosti, ktora je ochotna pre slavu urobit vsetko, ma o jednej v noci absolutne uchvatil, mala som problem este par hodin zaspat. Dufam, ze Darrenovi tentokrat Zlaty Oscarko neujde, dufam, ze ani Natalie, hoci jej vykon ma na rozdiel od Mily trochu iritoval, ale to je moj osobny problem s Natalie. Kazdopadne posledne slova Bielej labute na konci filmu vyjadruju presne to, co o tomto staci napisat: "Perfect..." Ano, tento film to o sebe bez debaty moze tvrdit a rovnako aj Darren, ked sa pozrie kazde rano do zrkadla.