Všemocný (2011)

dva dni od pozretia filmu v kine som vahala, ake mu dam hodnotenie, vahala som medzi dve a tri. milujem audiovizualne orgie, ale tu mi to vadilo, cize jedno minus. Scenar ma tak nejak nicim nezaujal, mala som pocit, ze uz som to niekde videla aspon trikrat, a dokonca lepsie. Moj oblubeny Bradley bol nejaky toporny, oci ma boleli uz len pri pohlade na jeho oci a cele ma to proste nejakym zvlastnym sposobom iritovalo. Ale aby som bola objektivna, velkym plusom je, ze som sa nenudila a druhym velkym plusom bola vtipnost sceny po vlamani sa do jeho bytu, kde sme sa pucili cele kino. Neviem, ci to bol zamer alebo nie, ale ja to ako svetly bod vecera rozhodne vnimam :)

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

velke negativum tohto serialu je jeho nevyvazenost jednotlivych dielov. Herci sa mi pacili, horsie to bolo s reziou, kde reziseri podla mna nevedeli s hercami pracovat a ani ich usmernit tym spravnym smerom. Cele to bolo trosku nekoherentne, take bez ladu a skladu, ale rozhodne som vydrzala pozerat vsetky diely a nenudila som sa takmer nikdy, hoci ku koncu casti zacali stracat na dychu. Ak bude dalsia seria, rozhodne sa jej nevyhnem.

Frozen (2010)

Blbost asi ako voda v kosi, ale ruku na srdce... Komu neprimrzla pri sledovani tohto filmu prdel k sedacke? :)

Habermannův mlýn (2010)

Tak ako mi zo zaciatku neboli postavy sympaticke, tak ako hrozne mi vadili postsynchrony a vsetko to typicke pre ceskoslovensku kinematografiu sa od polovice filmu zvrtlo, dej zacal naberat na obratkach a film vo mne konecne vzbudil zaujem. Koniec filmu, kedy Janu posadili do deportacneho vlaku tesne potom, ako ju z jedneho koncentraku oslobodili ma totalne rozobral na cucky a presne o tom to je. Ludia su zvery a je len dobre, ze sa taketo filmy tocia, aby sme to mali stale na ociach a hlavne v pamati. Moj asi iba druhy pocin od rezisera Herza, ktory vsak dopadol ovela ovela lepsie, ako "legendarny" Spalovac mrtvol. Film, ktory rozhodne stoji za zmienku, a ktory si urcite pozriem znova.

Město (2010)

Velmi prijemny pocin s atraktivnou, hoci obohratou zapletkou... A o rodine Affleckovcov plati jedno zasadne pravidlo: Tak ako je Casey skvely herec a zly reziser, je Ben vynikajuci reziser, ale priserny herec.

Fighter (2010)

Nemozem sa ubranit pocitu, ze nebyt desiatich nominacii na Oscara v kategorii najlepsi film roka, tak o Fightera nikto ani nezakopne. Pribeh je tak tuctovy, ze ma nedokazal udrzal v sedle a casto som od neho odbiehala. Preto je pre mna absolutne nepochopitelne, ze ja, antifanda Inception niekedy napisem, ze je mi luto, a ze to povazujem za znacne nespravodlive, ze Nolan nie je nominovany na Oscara za reziu a Russell ano. No ale tak to uz chodi, vsak? A Bale? Kto videl v kratkom casovom odstupe ako ja Kings speech a Fightera, Balevi po Rushovi proste Oscara nedopraje. Kto este Kings Speech nevidel, povie si: "Ano, ten Bale si ho zasluzi." Ja ale musim povedat "nie". Trikrat nie a dufam, ze sa tak ani nestane, pretoze Bale ho chce tak okato, ze si na neho musi este chvilku pockat.

Králova řeč (2010)

Film, ktory vas odzbroji svojou lahkostou, neuveritelnou ludskostou a v neposlednom rade hereckymi vykonmi, ktore absolutne podtrhli uveritelnost celeho pribehu. Posledne minuty kralovej reci boli tak emotivne, ze som nechcela, aby vobec skoncili. Silu priatelstva, odhodlania a silnej vole by som citila skrz monitor aj keby som bola slepa a toto filmu "Kralova rec" uz nikdy nikto neodoprie.Nikto iny si tento rok v muzskej kategorii nezasluzi Oscara viac, ako Colin Firth a Geoffrey Rush a pevne verim a dufam, ze si to budu mysliet aj pani akademici a konecne raz urobia spravnu vec.

Dexter (2006) (seriál)

S Dexterom som otalala uz od zaciatku... proste som sa mu vyhybala, ani nevedno preco. Ale zaciatkom januara som si povedala, preco nie? No a vysledok? Komplet 5 serii pozretych za mesiac a to v tom boli este dva tyzdne Australian Open :D Takze tak za 2 tyzdne cisteho casu, ked mam byt uprimna. Druha seria mi velmi nesadla, Dexterova nahla tuzba po bledej anglicanke a cele to vyustenie so serzantom, ktory chudak skoncil tak ako skoncil, mi prislo absurdne, ale serial ma proste tolko energie, vtipu (hlavne vdaka Deb), ze sa od neho neda odtrhnut. Ano, kazda seria je v podstate nalinajkovana uplne rovnako - Dexter, Deb, seriovy vrah, rodinne trable, vrazda milovanej osoby atd, ale zaroven ma kazda seria proste svoje caro. No a teraz cakat na siestu seriu... Nevadi, najdem si zatial nejaky iny serial na potlacenie zavislosti :D

Království nebeské (2005)

Co viac povedat? Do polovice filmu clovek nevedel, kde ma hlavu a co to ma vsetko znamenat a od polovice sa cuduje, preco, Ridley? A to je samo o sebe velmi smutne.

Zastřený hlas (2006) (TV film)

Aj napriek pokrocilej hodine, v ktorej film davali, som ho dopozerala. Ale rozhodne to nebolo kvoli tomu, ze by bol nejako uchvatne dobry, prave naopak. Nezdielam nazor s ostatnymi, ze Vilma zahrala dobre, mne to prislo hrozne afektovane a prehravane... Kazdopadne ma to drzalo do konca, co beriem ako plus, skoda, ze len jedno z mala.