12 opic (1995)

Aj to iba za zivotnu rolu Brada Pitta. Chapem, ze pre niektorych sa mohol stat tento film nejakou klasikou, niecim, k comu sa radi vracaju, kultom a podobne, ale pre mna to bolo utrpenie, ktore nemalo konca. Naco v tom hladat genialitu, ked tam proste nie je? Videla som kvantum lepsich filmov aj v tomto zanri. Lutujem, ale pre mna to bola sialenost.

Proroctví (2009)

Mozno sa na mna budu niektori hnevat, ale ja nemozem dat inac. Mala som pocit, ako by som pozerala 2 filmy. Prva hodina ako tak, este to uslo, ale druha hodina, zle, zle zle. Cakala som nieco uplne ine, je to hrozna nuda, rozvlacne, hlupe dialogy, no proste obrovske sklamanie.

Poslední týden (2008)

Neuveritelne nadherny film o tom, ako sa vysporiadat s faktom, ze mate len malinku sancu na prezitie a o tom, co vam v tych chvilach beha po rozume, ake mate emocne rozpolozenie a hlavne o sebareflexii a sebapoznani. Velmi emotivny snimok, v ktorom je az brutalne vela pravd a realnych zivotnych okamihov. Silu celeho filmu podciarkuje vynikajuci soundtrack, kde kazda piesen vystihuje moment, v ktorom sa hlavny hrdina ocita. O tom, ze Joshua Jackson je vynikajuci herec nemoze byt ani pochyb a to, s akou nastojcivostou zahral rolu Bena Tylera mi vyrazalo dych.

Návrh (2009)

Pre mna rozhodne jedna z najprijemnejsich romantickych komedii, ake som kedy videla. Malo to grady, humor, chvilky na zamyslenie, ale hlavne uzasne obsadenie, kde fungovala chemia na 100 %. Sandra a Ryan maju taku charizmu, ktora sa musi hladat naozaj s lupou a na mna to rozhodne ucinkuje :) Ach, skoda, ze nezijeme v rozpravke...

Californication (2007) (seriál)

Hank Moody je prototyp chlapa, ktoreho by sme v beznom zivote my zeny tak sialene neznasali, ze by sme ho boli ochotni zlyncovat, zavesit za gule do prievanu a nechat ho tam hompalat, ale tu ho vsetci milujeme, uctievame, kazdy pondelok sa k nemu modlime 10 krat zdravas Hank a 5 krat Pochvalen bud Mr. Moody. To, co scenarista predvadza v tomto kusku je nieco nevidane, pretoze mat pokope tolko absurdnych postaviciek, ako Charlie Runkle, Marcy "Sfetovana Smoulinka" Runkle, nymfomanska Sue Collini a este kopec dalsich, s ktorymi sme sa pocas troch serii zznamili, to sa len tak lahko nenajde. Ale pritom vas tento serial okrem znacneho mrdani, sukani cohokolvek a kdekolvek prekvapi aj trefnymi "mudrami" zo zivota, ktore by ste v nejakom sladkom cukrikovom serialiku alebo filme marne hladali. * 4.seria isla bohuzial kvalitativne neuveritelne dole, mala som pocit, ako by som sa pozerala na nejaku plejadu zbytocnych cirkusovych postav. Ano, malo to Californicationovsky nadych, ale kde sa vytratila ta lahkost rozpravania? Musim sa priznat, ze uz ma stvala ta nevyrovnanost postav, Karen nevie co chce, Hank nevie co chce, jediny, kto si drzi formu su obidvaja Runkleovci, ti ma snad bavili najviac :) Uvidime, co prinesie 5.seria.

Pařba ve Vegas (2009)

Absolutne psychadelicka a maximalne vtipna 100-minutova jazda, kedy sa nezastavite a na konci filmu vas bude boliet branica, tak ako uz davno nie. Jeden vtip za druhym, asi v 4 momentoch trosku nevkusny a trapny humor, ale to si takuto komediu bez toho ani nemozete predstavit. Musim povedat, ze toto je pre mna rozhodne komedia roka, ak nie aj viac... Yeah! PS: Som zena, ktora takmer nepije a film sa mi pacil :) Tu ide skor o to, kto ma aky zmysel pre humor, takze vsetci sup do kina, stoji to za to.

Hounddog (2007)

Tento film je skor mensou poemou o tom, ako sa nevzdat svojho sna za ziadnych okolnosti, ako ze by mal nejaky extra silny pribeh s dychberucou pointou. Velmi komorne je tu spracovana jedna etapa zivota maleho dievcatka, ktore neuveritelne zboznuje Elvisa a jej jedinym snom je mu zaspievat. Dakota podava vyborny vykon, ale nie je sama. Juh USA, 60-te roky, velmi tazke obdobie a miesto pre bielych i farebnych, ale mna dokaze vzdy ci uz svojou atmosferou, alebo nesmrtelnym blues vtiahnut do seba maximalnou intenzitou. A tento film rozhodne stoji za to. Samozrejme, nie pre kazdeho :)

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Pekne telo Hugha, ani uzasny zaporak Liev to nezachranili. Cely film je viac menej o nicom, nuda, absurdita, dementnost. Pozeralo sa na to dobre, ale cely cas som kyvala hlavou, ze co to ma preboha znamenat... Taky boom okolo tohto filmu a vyjde z toho C-cko pre nedelne popoludnie na JOJ-ke.

Rychlí a zběsilí (2009)

Prvoplanova dementna sracka (pardon za vyraz), ktora splnila svoj ucel. Zarobila tazke bubace, navratila uhasnutym hviezdickach opat ich 15 minut slavy a namakani chlapci si ziskali srdiecka pubertalnych pipeniek... Film ma vsetko, co si presne tento zanrik vyzaduje. Krasne tela, blby scenar, akciu, smrt milovanej osoby, pomstu, sympatie s kriminalnikmi, ktori vlastne ani nie su zlocinci, lebo ich mame radi a je nam to jedno a sentimentalny koniec na zaver. Slubujem, ze sa uz nikdy viac nedam nahovorit a budem sa radsej venovat svojim nizkorozpoctovym dramam.

Jezdci Apokalypsy (2009)

Chcem nechcem, ja na Jazdcoch Apokalypsy vidim viac plusov ako minusov. Kedze je pol stvrtej rano, mozno mam uz zatemnenu mysel, ale ja a Jonas sa nesmierne milujeme. No dobre, je to jednostranna laska :D Ale aby som presla k pointe, Jazdci su typicky Jonas. Provokativni, temni, creepy, pohorsenievzbudzujuci. Velmi ocenujem, ako si pan reziser pohral s postavami a zvlast tlieskam Ziyi Zhang. Ta by mala vyhrat nejaku cenu za najhnusnejsiu a najuchylnejsiu bitch za minuly rok... Ten jej hlasok mi este stale rezonuje v usiach a ten pohlad. No hnus velebnosti... Svoju rolu zahrala fantasticky a kto to nevidi, je slepy ako krtko na dennom svetle. Dalsia vec je hudba. Bolo by dost hlupe od guru videoklipov hviezd formatu Madonna, Metallica, Lenny Kravitz, aby nemal vo filme dobru hudbu, vsak? Takze to je dalsie plus. Samozrejme nesmiem opomenut nadhernu, do kosti iducu zimnu atmosferu, ktora podciarkuje emocnu stranku filmu. No a minusy... Skoda, ze scenaru dosiel po polovici snimku dych. Skor by som povedala, ze mu ten dych niekto vyrazil. Skoda preskoda, mohlo to dopadnut trosku inac, ale co si nahovarame, bolo by vobec mozne, aby to nejako inac dopadlo? Tazko povedat, ci bol pan reziser naozaj taky naivny, alebo nas chcel sokovat tym, ako velmi nas nedokazal sokovat. Takze u mna za 3 a pol, ale nech nepapam, dam 4. Z cistej lasky k Jonasovi a Madonne :D