Dvojí hra (2009)

Milujem filmy, kde je vsetko tak nadherne popreplietane, komplikovane, a pri ktorych sa na konci usmejete pod fuzy, ze juj, ale su ti filmari presibane betarske lisky :D Vyborna Julia, vyborny Clive, skvela hudba a co viac dodat? Len to, ze tento film ma vsetky atributy, preco sa vam bude urcite pacit :)

Spirit (2008)

Asi mi sibe, ale "Sin City" som od nudy a hnusu ani nedopozerala, "300" som ani nezacala a na "Sky Captain and the World of Tomorrow" som sa radsej ani neodvazila. Ale "Spirit" som si pozrela uz len zo zaujimavosti a sama sa divim, ako to dopadlo. Kopec skvelo vydarenych vtipkov, skvely audio-vizualny zazitok a hlavne, kto tu nieco hovori o nude? Ved mne ta hodinka a pol ubehla tak rychlo, ze som si ani neuvedomila. Kludne ma ukamenujte, ale mne sa to pacilo. A Anjel srmti "Lorelei"? No ja ako "larelay" nemozem dat inac ako 4 hviezdy. A to som premyslala o piatich, ale treba mat trochu zdraveho rozumu :D

Soumrak nad Jižní Afrikou (2005)

Velmi mily film zo zivota, ktory ma pohladil na srdiecku. Naozaj velmi prijemne dielko, s vybornymi hereckymi vykonmi, humorom a nadhernou atmosferou Afriky v obdobi konca 60.rokov :)

Baader Meinhof Komplex (2008)

Fantazia. Nemci opat prekvapili, tak ako sa im to raz za cas podari, a natocili vynikajuce spracovanie jednej krvavej ery nielen, nemeckych dejin. Co sa tyka teroristov RAF, koniec vsetko krasne vystihuje. Nebudem spoilerovat, ale vsetky idealy raz skoncia a pochopili to aj povodni zakladatelia RAF, ako aj tie "ubohe" dietky, ktore im na to naleteli. Pocnuc Grundun a konciac Andreasom to boli vsetko komunisticke svine, ktore maskovali svoj boj za "spravodlivost" tym, ze zabijali nevinnych ludi. Skoda, ze si nakoniec zivot zobrali sami, mali sediet v kresle. Aspon raz by o niecom sami nerozhodovali.

Vinyan (2008)

Uprimne povedane, strasne rada by som napisala nieco zmysluplne ohadom tohto filmiku, ale momentalne to musim este stravit, pretoze ma to neuveritelne dostalo. Uz obrovske titulky na zaciatku davaju tusit, ze nepojde len tak o priemerny snimok a bude si musiet najst svoje publikum. Prva hodina plynie vcelku rychlo, s tym, ze ocakavame, ako sa to bude vyvijat dalej, ci sa im podari syna najst, podotykam, ze sa skor prikladam ku drame, ale posledna pol hodina dala filmu korunu. Film je o manzelskom pare, ktoreho znici vlastna (bez)nadej po hladani svojho strateneho syna, kedy sa ich usilie postupne preklapa do pomalej, ale istej cesty do "pekla". Tajomno Thajska, psychicke rozpolozenie zo straty dietata, tuzba po jeho najdeni a obetovanie vsetkeho, co pre vas bolo kedy vzacne... Rozhodne stoji za videnie.

The Cake Eaters (2007)

Citlivo natocena drama, ktora sa na nic nehra, ale za to je neuveritelne opojna a ked skonci, poviete si sice, ze zivot je na prd, ale ma aj svoje svetle chvilky. Musim pochvalit herecke obsadenie a vyborny scenar.

Gardens of the Night (2008)

Nemozem dat inak. Tento film je tak neskutocne silny, ze ma rozobral na marne kusky. Tematika unosov deti, nasledne deti, ktore sa ocitnu na ulici, odkazane sami na seba, je velmi citliva zalezitost a pre mna o to citlivejsia, ze som mala tu "cest" s tymi detmi pracovat. Je mi strasne strasne luto, ze sa vobec nieco take deje a tento film to svojou surovostou len znasobuje. Kiezby som ho nikdy nemusela vidiet, ale bohuzial je to kruta realita. Herecke vykony boli bravurne, hlavne mala Leslie... Tak na tu tvaricku velmi dlho nezabudnem.

Ať vejde ten pravý (2008)

Neuveritelne atmosfericke, sugestivne, mrazive a velmi, velmi dobre.

Poslední dům nalevo (2009)

Ani chvilku nuda... Vyborna atmosfera, celkom obstojni herci a dost ma mrazilo uz od samotneho zaciatku. A hudba mala na tom obrovsku zasluhu. Neda mi neporovnat s Eden Lake, kde som sa smiala nad nelogickostou spravania postav, ale tu je vsetko krasne logicke, neuveritelne chladne a brutalne. Ale drzala som im palce, dufala som, ze to zakonci nejaky efektny zaver a som happy, ze pan doktor mal ku koncu este kreativne myslenie :D