• Rodinný

Než jsem tě poznala (2016)

Emotivní romantický film, ve kterém se střídají momenty veselé i smutné. Emilie Clark je ve své roli naprosto úžasná a spolu se Samem Claflinem vytvářejí moc hezkou dvojici. Děj plyne s až neuvěřitelnou lehkostí, je tam humor i dojetí. Závěr je hodně emočně náročný, takže doporučuji mít po ruce kapesník.

Cizinec ve vlaku (2018)

Asi mám nějakou slabost pro Liama Neesona, ale své role se i v tomto snímku podle mě zhostil na výbornou a celkově se mi film líbil. Je tam možná trochu podobnost s Non-Stopem, ale nijak mi to nevadilo, film nepostrádal napětí, měl spád a Liam je pořád velmi charismatický. Za mě spokojenost.

Dvě nevěsty a jedna svatba (2018)

Po zhlédnutí traileru jsem toho moc neočekávala a možná i proto jsem nakonec byla celkem příjemně překvapená. Ačkoliv je tak nějak od začátku jasné, jak to asi dopadne, jedná se o celkem příjemnou komedii s prvky romantiky. Anička Polívková v hlavní roli mě neuvěřitelně bavila a myslím, že spolu s Jardou Pleslem vytvořili velmi koukatelnou dvojici. Ty promluvy hlavní hrdinky do kamery mi vůbec nevadily, ba naopak se mi líbily a vyloženě jsem se na těšila, protože byly velmi trefné. Kupodivu mi nevadila ani trochu drsnější hudba, než by se u romantické komedie dalo očekávat, možná i proto, že ji perfektně vyvážila skladba ve více romantickém duchu "Blbě zamilovaná". A ten fiátek byl také super. Takže za mě příjemně oddechová, pohodová komedie.

Pepa (2018)

Tak tady jsem hodně na rozpacích...Po zhlédnutí traileru jsem se těšila na vtipnou, lehce ironickou komedii, ale bohužel...Záhy jsem zjistila, že vše vtipné bylo v onom traileru a že tento film je jedna velká nuda. Ty dvě hvězdy patří Michalovi Suchánkovi, který se role Pepy zhostil na výbornou.

Tátova volha (2018)

Příjemný film, vážnější pasáže střídaly ty veselejší a celkově to pěkně zapadalo do sebe, nebyly zde žádná hluchá místa. Obě hlavní protagonistky byly výborné, ve vedlejších rolích excelovali hlavně Eva Holubová, Vilma Cibulková a Bolek Polívka. Vše působilo přirozeně, jak vtipná místa, tak i ta emocionálně vypjatější. Jediné, co mě příliš nenadchlo, byla hudba, která na mě místy působila až rušivým dojmem. Ale každopádně se jedná o povedený film, který rozhodně stojí za zhlédnutí. A Volha byla top.

Coco (2017)

Film Coco rozhodně vybočuje z kategorie "další obyčejný animák" a to hlavně díky originálnímu scénáři, který ukazuje soudržnost rodiny z trochu jiného pohledu a přibližuje mexický svátek Den mrtvých i těm, kteří ho neznali. Výborně zpracovaný příběh, děj má spád, žádná zbytečná hluchá místa, skvěle vykreslený "svět mrtvých", příjemná hudba, nechybí ani akční scény. A co mě nejvíc dostalo, je opravdu hodně emotivní, úžasně dojemný konec.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Dokonale převedená hudba na filmové plátno, hodně depresívní, ale určitě stojí za zhlédnutí.

Lepší už to nebude (1997)

Tak toto je jedna z nejlepších romantických komedíí. Jack Nicholson v hlavní roli mrzouta Melvina v ní naprosto exceluje a Helen Hunt v roli servírky Carol mu skvěle sekunduje. Skvělé herecké výkony, povedený scénář a úžasný pes Verdell...Ačkoliv jsem tento film viděla již několikrát, pořád mě baví.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Toto je jedna z nejlepších českých komedií. Ačkoliv znám tento film takřka nazpaměť, vždy se ráda podívám znovu a pořád mě baví stejně jako poprvé. O jeho oblíbenosti svědčí i to, že spousta hlášek z filmu doslova "zlidověla". Luděk Sobota je v roli Františka Koudelky naprosto excelentní a ostatní mu skvěle sekundují, včetně boxera Gregora. Za mě top.

Válka o planetu opic (2017)

Skvělá podívaná a více než zdařilé zakončení opičí trilogie. První polovina filmu je sice místy až zbytečně rozvleklá, ale pak již vše běží ve svěžím tempu až do emočně vypjatého konce. Ve filmu je zastoupeno napětí, emoce a díky postavě opičáka žijícího dříve v zoo i humor. Tento díl určitě stojí za zhlédnutí.