Requiem za sen (2000)

Ale jo je to docela srozumitelný. Určitě víc než Fontána nebo Černá labuť. Občas i docela slušná schíza a je v tom cítit i to Aronofského vizionářství. Takže u mě po Noem a Wrestlerovi třetí nejoblíbenější film od tohoto režiséra. Nicméně ať dělám co dělám tak tu údajnou genialitu a výjimečnost jsem v tom prostě neviděl.65%

Hong Kong '97 (1994)

Pyun tentokrát moc nepobavil. Není to vyloženej shit, ale na moje gusto se tohle béčko bere až moc vážně.40%

McBain (1991)

Jedna z mých oblíbených akčních béčkových story o bývalém vojákovi nyní železářském dělníkovi, který si jenom tak z přáteli dalšími válečnými veterány vyrazí do Kolumbie svrhnout tamějšího diktátora zodpovědného za smrt jejich přítele. Je to naivní hloupé z nezbytnou dávkou patosu, ale i přiměřeně zábavné. Úplně nejvíc pak je ta scéna ve který Walken z letícího letadla přes sklo (zajímalo by mě jak to kurva provedl?!) zastřelí pilota vedle letící stíhačky. Musíte okamžitě přistát! Slyšíte mě? Jasně a zřetelně! a Plesk! 70%

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Nejdrsnější Rambo. Stallone se vrátil aby oživil v té době mrtvý akční žánr a povedlo se mu to na výbornou. Kromě nekompromisního akčňáku je tu navíc k vidění i podle mě nejsyrovější a nejrealističtější ztvárnění války jaký jsem kdy viděl. Opravdu věřím, že pokud se v té Barmě a jím podobným zemím tohle děje, tak se to děje přesně takhle jak popisuje tenhle film. Sly si prostě nebral servítky a natočil dnes už můžu určitě říct nejlepší díl celé série co má kromě bombastický akce i myšlenku. Akorát mám pocit (a asi nejsem sám) že to opravdu mohlo být o něco delší. Finále je skvělý, ale působí trošku odfláknutě, ale co už i tak to bude 100%

Rambo III (1988)

Nemůžu si pomoct, ale jedná se o nejslabší díl. Že je to naprosto bezmozkovej vejplach by mi nevadilo. Potíž je v tom, že film víceméně nepřichází z ničím novým a v podstatě recykluje to co jsme viděli ve dvojce. Akce je tu taková nenápaditá průměrná. Nevím no není to špatnej film, ale na komoru mě netrefil. Nejvíc pobaví slogan na konci : Věnováno hrdinnému Afghánskému lidu. Obvzlášť podívá li se na to člověk optikou současnosti.60%

Rambo II (1985)

Na rozdíl od uvědomělejší jedničky je tohle už spíš výplachová akční jízda. Stallone zpátky ve Vietnamu kde masakruje Rusáky! Můj druhý nejoblíbenější díl. No a možná i ta myšlenka by se tu našla minimálně něco ve směru toho jak si USA neváží svých válečných veteránů co za ně bojovali... Každopádně klasika.95%

Rambo: První krev (1982)

Tak určitě je to kult svojí doby i když se musím přiznat, že mi chvíli trvalo než jsem si k tomuto prvnímu dílu slavné série našel cestu. Spíš survival drama než čistokrevnej akčňák, ale časem jsem to docenil.85%

Alexander Veliký (2004)

Mno... Co k tomu napsat. Jediný můj oblíbený tvůrce velkofilmů Stone to vyloženě nepodělal, ale že by nějak extra zazářil to se taky říct nedá. Po stránce akce je to přeci jenom slabota. Na takhle dlouhý spektákl je těch hluchých míst až příliš. Po stránce historické pravdy si to soudit netroufám, protože skoro netuším jak moc jí to odpovídá nebo ne. Nicméně zase Stone a jeho režisérský cit a smysl pro detail v tom cítit je. To zase ne, že ne i když se zatím jednoznačně jedná o nejslabší dílo co jsem dosud od tohoto pana režiséra viděl.50%

Černá labuť (2010)

Další Aronofského psycho co jsem nepobral. Radši fakt 10x po sobě Noeho než podruhý tohle.30%

300: Vzestup říše (2014)

Tak ač se v poslední době považuji za kino fanatika, tak na tohle jsem nešel a dobře jsem udělal. Riskuji sice, že si tímhle komentem proti sobě poštvu některé své oblíbence kterým se to zatím vesměs líbí, ale nemůžu si pomoct. Jeden z mých oblíbenců se ptá co se vám na tom nepáčí? Já to obrátím co se vám na to páčí??? To fakt stačí tak kurevsky málo ke spokojenosti... Já sakra nejsem pseudointelektuál a umím ocenit poctivej vejplach, ale všechno má svoje hranice to tady jako do prdele fakt nikomu nevadí, že díky těm všudypřítomným zpomalovačkám a 3D efektům jsou ty bitvy naprosto nekoukatelný?! Fakt nepotřebuju vidět každej kill ve zpomaleným záběru navíc doprovázenej hektolitry naprosto trapný digitální krve. Jasně namítněte, že Wacoslav nadává když je to PG-13 a tudíž by měl chrochtat blahem z drsnýho Rka pro správný chlapy. To sedí já netvrdím, že nerad usekaný hlavy, končetiny, rozetnutý hrudníky atd, ale ta CGI krev mě fakt začíná neskutečně srát. Je to až do očí bijící jak je to naprosto trapný a nekoukatelný. Takže první 300 nebylo taky kdo ví co, i tam to zasírali těmi aspekty co jsem zmínil, ale bylo to ještě na přijatelný úrovni a hlavně tam byl charizmatickej Butler na kterýho se tenhle nesympatickej trapák z gumovým ksichtem co si tu hraje na hlavního hrdinu nechytá ani náhodou. Jediný co tuhle ptákovinu drží nad vodou je skvělá Eva Green, která si tu záporňačku opravdu užila, dokonce ukázala i kozičky, takže v tomhle pohledu není co vytknout bez ní by to bylo na hraně jedný hvězdy a odpadu takhle nakonec udělím velmi slabý 2* a nechtějte po mě abych na to někdy koukal znova.25%