Slzy slunce (2003)

V podstatě to bylo přesně tak jak jsem čekal, že to bude. Film moc necrčí potenciálem ani originalitou. Podobných filmů jsou tisíce jenom tenhle je jinak a jinde stylizovaný. Teoreticky jenom omývání stejné zápletky pořád do kola, jenom to má uprostřed všeho Willise a záminku pro to, že všichni vlastně musí zemřít. Zachraňte Willyho nebo něco takovýho. Furt jedno a to samé.

Jupiter vychází (2015)

Aha. Tak to je dobrý no. Ne, ale vážně. Po těch kinoprůjmech jako Mortdecai nebo 666 hodin se tohle dá brát jako Forrest Gump. Musím říct, že film má v celku originální příběh a bylo to i koukatelný. To co chci jednoduše říct, je že přes to všechno to bylo dobrý. A nyní to co vás zajímá: věci, které mě sr*li. Redmayne spíše vypadal a mluvil jako kdyby se zrovna vrátil z natáčení Teorie všeho. Mám dojem, že neumí mluvit jako člověk. Také bije do očí zbytečné prodlužování příběhu. Dějová linka s Titasem... Tatusem... Nautilusem, já sakra nevím... byla asi stejně důležitá jako Korán v synagoze. A tak se ptám... kdo je tady vlastně záporák? Efekty byly kupodivu použity úcty hodně, což je v dnešní době asi stejné jako natočit nový Počátek. Nakonec bylo i celkem jasné jak to dopadne. Jednoduše... byl to film se spoustou chyb. Ale vše mé potřeby byly ukojeny... tedy, ehm... skoro všechny. SPOILER: JAK TO, ŽE VE FILMU NEZEMŘEL SEAN BEAN?!!!

K-19: Stroj na smrt (2002)

I když příběh se pořád točí dokola a celkově to vypadá úděsně... tak není. K-19 je dle mého názoru perfektní film s tím, že mě dokázal udržet se na něj celou dobu dívat aniž bych si chtěl vydloubnout oči. Filmový výkon jak v rámci příběhu, tak i nakonec v rámci hereckých výkonů je dle mého názoru nedosažitelný. Na tom filmu v podstatě nebylo nic co by se mi nelíbilo. Sice nesympatizuji ani s Ruskem a v dnešní době ani s Amerikou, ale když koukám na film... nemusí se snad hned všechno točit kolem politiky.

Divočina (2014)

Tohle vlastně byla 115 minutová reklama na "What does the Fox say"? Muž, který na nás kydal hnůj prostřednictvím Klubu poslední naděje, dostal šanci zrealizovat něco nového. Osobně bych se o filmu nikdy nedozvěděl nebýt názvu a příběhu, která jednoznačně odkazuje na film pana Penna "Into the Wild", což je pro mne něco jako modla, takže odmítnutí nepřipadá v úvahu. No, ale nakonec to byla pro mne spíše klamavá reklama. Nevím jestli to bylo tím, že příběh byl tak nějak asi nezáživný, nebo tím, že do filmu nepřispěl svou úžasností Eddie Vedder, ale tohle prostě nebylo ono. Část filmu chcete spáchat harakiri nad tím, jak na vás Dern a Witherspoon řvou, pak se zas nemůžete dívat na to jak postava furt jen fňuká, pak zase máte intimní chvilku se svou pravačkou (popřípadě levačkou), kdy máte potřebu mastit nad scénkami s touto blondýnkou... úchyláci zvrácení! Film se asi ani tak nesoustředil na onu cestu a její strasti, která mě asi nejvíce zajímalo, jako spíš na otravnost celého konceptu. Celkově vzato to nebylo špatné, ale oproti mému očekávání a k počinu jako Into the Wild, je to jenom kus režisérova a producentského prdu. Každopádně mi věřte, že jsou i horší blbosti.

Zombieland (2009)

Ale tak jako... proč ne. Po roztrhnutém fenoménu okolo zombie filmů, dostaneme něco jako toto. Film, který se ani moc nedá zařadit mezi žádný žánr, jelikož je to beztvárné jako tunel Blanka, ale stejně. Film má stopáž přesně na to, aby nějak nenaštvala vývojem a pokud se vám film i líbil, budete brečet proč to nebylo delší. Průměrná příjemná oddechovka, ve které Woody zářil jako hvězda na obloze a nebo Twinkie v zombie apokalypse.

Teorie všeho (2014)

Sere medvěd v lese? Jen se ptám. Tento film je speciální v tom, že je to v podstatě doják. Tohle doping! Regulérní podvádění! Nemůžete si takhle hrát s mými city! Každopádně film je sám o sobě úžasný, ale jedna věc mě s prominutím vskutku srala. A to asi to, že tvůrci podobných filmů nejsou schopni udělat film, který se zaměří jak na genialitu postavy, tak na jeho osobní život. Teorie všeho je jasný úkaz toho jak se to nemá dělat. Celé se to točí kolem toho jak chudák Stephen si slintá do klína a neví co dělat se svým úžasným a zároveň strašlivým životem. Nakonec to dopadne tak, že na tabuli prsknou pár čísel a písmenek, což bych dokázal i já a nepotřebuju na to žádné PhD. Film má v celku kvalitní podtext hudby, který je dosti nezvyklí, ale to není důvod, aby jsme si s notami utírali anální otvor. Celkově vzato jsem potěšen, ale i zklamán, jelikož jsem čekal něco trochu víc geniálního. Už jen čekám až někdo udělá film o Einsteinovi, který nebude o E=mc2, ale o destilátech ze švestek. Práce herců se dá už jen snad jenom docenit Oscary. Takže se tedy ptám: sere medvěd v lese?

Birdman (2014)

Je Birdman film asi to samé ohledně kvality jako kdyby se Birdman vypotřeboval? Ano. Ano. ANO! Michale Keaton jako bývalá troska ze světa filmu, která má v hlavě zlou slepici s hlasem Batmana. Geniální! Asi tak do půlky filmu. Nádherně vykreslené prostředí ze světa divadla, což číší originalitou jako průměrný Američan číší potem na New Yorkském maratonu. Bylo to tak nádherné, že jsem si myslel, že to ani není pravda. No... pak to González posr*l. Když už film nabíral specifičtější obrátky byla zde vidět velká fantazie, ale ta stála za velké polské guvno. Keaton skáče ze střechy na střechu a celé co bylo první asi hodinu a půl pečlivě budováno je během dvou minut zbořeno jako lusknutí prstu. Už jen finále filmu vypadá, že si to chce tenhle asi druhý nejlepší mexický režisér napravit, ale pak příběh protáhne a zase to úmyslně zkazí. Ne. Ne. NE! To co jednoznačně ale dokážu ocenit, jak je úžasná práce kameramana. Tím to asi končí. Je to asi jako Pribiňáček piškotík: jedna půlka skvělá, ta druhá stojí za vyliž.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Mortdecai měla být jedna z takových těch inteligentních komedií, u kterých nemusí člověk přemýšlet a zcela se uvolnit. Místo toho to spíš vypadalo, že ten kdo tady nepřemýšlel byl scenárista. Film je spíš snůška zajímavě podaných sprostých slov a perverzností a tvůrci doufají, že z toho vyjde koukatelný film. Neříkám, že by mi tekly oči agonií, ale že bych na to čuměl jak vyhnilá fanynka nějakého dnes rádoby populárního interpreta hudby... to zase se uklidníme. Jediné co obdivuji jsou herci: mají tolik odvahy jít do filmu, který již dle scénáře je holá koňská kobliha, a přesto dokázali podat výkony, které byly z herecké stránky lepší než křeslo smrti. Jediné co mě překvapilo je to, že člověk, který má na svědomí naprosto špičkové scénáře, které se jen tak nepíší každý rok... tento muž se ujmul režie takovéto... ehm... zajímavého počinu. Jo tomu se říká: zoufalá finanční situace si žádá zoufalá řešení. Celkový verdikt? Film má asi stejnou cenu jako plitka, kterou vypustil pan Bettany ke konci filmu na přední sklo jednoho luxusního automobilu.

Chlapectví (2014)

Film Boyhood je přesně ten typ filmů, který se mi nezamlouvá, netěším se na něj, a přesto vím, že se mi bude líbit. A je to přesně tak! Jediné co mě štvalo bylo, že dívat se na film bylo asi stejně dlouhé jako jeho natáčení. Natočit film jako tento je hotová kritická masturbace pro chlápky z Akademie, proto si myslím, že Boyhood je jednoznačně obrovským favoritem... nicméně pro klasického diváka, který raději masturbuje nad materiály 18+ to asi zase takový dojem nezachová. Mám asi něco mezi. Mason byla postavička, která mě dokázala z jedná stránky interesovat, z druhé nechávat zmateného a třeba z té třetí i štvát. Ale i tak jsem se v pár situacích v tomto filmu viděl a tím je to hezké, protože se to inspiruje obecnou skutečností. Především... natočit film takovéhoto formátu je vskutku úctihodná práce, ale také záleží na bytostech, které to dokáží ocenit. Takže nějaký celkový verdikt? Zbytečně zdlouhavé jako čekání na vlak v Českém Brodě, nicméně nezaměnitelný druh filmu, díky němuž je vám originalita cpána do očí, uší a i jiných otvorů na vašem lidském těle. Pořád lepší než vystříkaný bubeník.

S láskou, Rosie (2014)

Je to jako menstruace a taky jako extáze. Teda ani jedno jsem nezažil ani nezkoušel... ehm ehm. Nicméně film sám o sobě ukazuje herecký... říkejme tomu talent... Collins a Claflina. A ano, myslím to vážně. Neříkám, že film se hodí pro každýho chuje, který nemá ve středeční podvečer co dělat a tak jde na romantickou komedii, ale pokud vám přítelkyně nenutila na to jít s vyhrožováním, že vás seznámí s vaší matkou, tak nevidím problém. Hodí se to asi jak pro dívky, tak i pro ty opancéřovanější jinochy, kteří mají chuť zajít na komedii, která má vtip trochu podobný teenage komediím až s tím, že tam nikdo nikoho neojede... o počkat... OPRAVA: ...podobný teenage komediím až s tím, že to není taková buněčná destrukce.