Kung Fury (2015)

No tak jako určitě. Ten film se zakládá na tom, že v podstatě uvěříte, že Ip Man byl sráč a Adolf Hitler byl oproti němu legenda kung fu. Ten film si vytváří svůj vlastní svět, kde jsou policajti dinosauři a vikingové jezdí taky na dinosaurech. Když nad tím tak přemýšlím, tak ten seriál má úchylku na dinosaury a na kung fu. Ten film se zakládá na tom, že oceníte milion způsobů jak zemřít a zakládá se na různých trikách a menších vtípkách. Také vám to dává ten feel osmdesátých let, což je hezký, ale někdo by to mohl shledat otravným a béčkovým. Já tak nějak dokážu tohle všechno docenit, ale to, že ve filmu vidíte tisíce způsobů jak zemřít ještě nedělá z tohoto počinu megalomanskou a ejakulativní nálož peckóznosti. Proto nedám Kingsmanovi pět hvězd. Nemůže filmu dát pět hvězd za to, že je tam nejepičtější scéna roku v tom kostele a proto, že tam vidíte dánskou prdelku. Jednou jsem to viděl a také to jen jednou uvidím. Ale Sandberg je rozhodně na dobrý cestě se dostat do podvědomí mnoha producentů, tak uvidíme jak se to třeba časem vyvrbí.

Vlčí hory (2013)

Skvělý dokument o skvělém místě. Vlčí hory by mohlo být neuvěřitelné místo pro cestu poznání a výpravou mezi dnes již skoro mýtická zvířata. Je to neuvěřitelné, úžasné a dokonalé. Na tomto místě bych opravdu chtěl být a zažít hledání něčeho nového. Mimochodem, úplně skvělý komentář a také hudební podtext.

Jurský svět (2015)

Tak nějak se ve mne míchají nostalgické pocity a zároveň lehké hnidopišství. Ale s tím se nějak poperu. Musím říci, že jsem osobně asi měl oči více zavřené pro nový díl, jelikož poslední dva díly, ruku na srdce, byl kolaps v hnojařském stylu. nějakým způsobem, ale když jsem slyšel onu úžasnou znělku z klasického Jurského parku, tak mé očko pookřálo. A tak nějak. Celý film jsem neměl pocit, že by tady něco habrovalo nebo hnilo, prostě to byla luxusní podívaná, která neměla nějakou fatální nebo katastrofální chybu. Spíše by se ale dalo říci, že hlavní postavou byli ti dva veselý bratři, jelikož toho měli ve scénáři asi dvakrát více prostoru, než Pratt, který se mi zalíbil už jen ve chvíli, kdy to tak bad-asssky ukázal všem co umí s těma raptorama a poté když jsem viděl jeho stroj. Pratt nemusel ani moc říct, aby si získal mé srdce. Myslím si, že nám Hollywood nabídl nového a skvělého herce s potenciálem (i když Strážci galaxie pro mne zase taková jeba nebyla). Příběh v celku vzato originální a s klasickými klišé, ale mně to prostě nevadilo. Naopak... připadal jsem si jako v ráji filmografie. Shrnutí? Není to film, který by mne naplnil a zanechal mne šťastným s vědomím, že svět je o něco zelenější, ale i tak šlo o podívanou, která jen tak nemá za jeden rok ve filmu obdoby. Skvěle jsem se bavil a nevidím důvod za to film řádně nedocenit...

Život je život (2015)

Jedna věc mne docela zaráží... a sice to, že filmu, který má potenciál a geniální příběh jsou lidi schopný dát jen tři hvězdy a tomuhle klidně napařej pět s tím, že komentář vyzví jako kdyby se v kině z těch hlášek polili pětkrát kolou a pak se po titulkách z toho vystříkali na plátno. Láska je láska měla alespoň potenciál a normální příběh, ale tohle spíš znělo jako špatná reklama na kondomy, tak Horský a Cieslar to můžou dát dohromady a začít dělat pro nějakou reklamku, ale prosím vás, už jim nedávejte peníze pro takovýhle vložkárny. A vy lidi co tohle čtete... nevím jestli vás vaše babča přemluvila za tohle utratit peníze s ní... nicméně bych ocenil abyste alespoň nedávali filmům tři hvězdy... ano filmům. Ne sračkám takovéhoto typu. Děkujeme, odcházíme.

Dítě číslo 44 (2015)

Tak co k tomu říct? No asi to, že hold někdy se to furt opakuje dokola. Film se zakládá na knižní předloze, která mi unikla, ale asi filmu nedělá moc dobrou reklamu. Nějak jsem bůhví proč čekal, že lidé budou ve filmu mluvit rusky, ale spíše jsem se dočkal angličtiny s otřesným ruským přízvukem, kdy herci nevěděli, zda mluvit anglicky, či rusky. Na jednu stranu je pravda, že ruské filmy nejsou nic extra a americké filmy z ruského prostředí bývají dobré, ale tohle nebyl zrovna ten případ. Navíc už v traileru vidíme jednoho z největších herců současnosti, který se na své místo na výsluní dostal až teď a to Charles Dance, který se objeví až na konce a s naprosto nezapadnutelným anglickým přízvukem hodného lorda, ne bohatýra. Oldman byl hezká nadílka do filmu, která ale nejdřív spíše zabírá místo, aby nejdřív hlavní postavě ztrpčila život a poté mu naopak znenadání pomohla. Pokud jsou v Rusku vztahy asi stejné jako v tomto filmu a nebo uprostřed Sibiře, čili na bodu mrazu, tak to potěš p*del. Film tak nějak furt běží na ukázku Unaveni sluncem, pak se to přehoupne v ruské Sedm a nakonec Četnické humoresky, které jsou spíše k pláči, než humoru. Nějakým způsobem se mi zdá, že čím dál víc na cokoliv co studio Scott Free sáhne se změní v exkrement toho co mají ve svém znaku. Stále nevím jaký mám mít názor na Hardyho... je to herec, který umí dobře hrát, ale umí i mluvit? V Počátku to byla spíše vedlejší, leč výrazná figurka. Země bez zákona to byla divná figurka. Temný rytíř dvojka byl dle mého o něco lepší, no ale Šílený Max bylo delikátní. I když tam řekl asi jenom pět vět za celý film. Ale furt nevím co si o tom myslet. Ale věc, která mě potěšila je především ta, že jsme trochu ukázali jak jsme světový, když už se s tím pracovalo i u nás. No, abych to zakončil... na české poměry dobrý film, na americké poměry otřesný film.

Země zítřka (2015)

Tak toto byla jeba. Film od Disney, který se tak nějak celou dobu tváří jako snůška pro děti se nakonec změní ve film, který by svou inteligencí mohl konkurovat i mnoha filmům o matematických či fyzikálních géniích. Prostý scénář s lehkostí nadnesenosti a humoru, který dle mého nikomu neublíží. Nejhorší spíše na tom všem bylo, že příběh se tak nějak děje a děje, ale vy později zjistíte, že jste vlastně u konce. Prostě příběh si tak nějak jede a vy si nevšimnete toho, že je konec a baf... Laurie je vlastně záporák, aniž bychom si toho řádně všimli. Prostě ten film je neuvěřitelně zvláštní. Scéna kdy se Clooney a Cassidy hádají v tom autě je legendární. Myslím, že z té dívenky bude ještě dobrá herečka. Nu takže, já nevím co říct, snad jen... neklesejte na mysli, i když se to nezdá, tenhle film je úžasný.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

A já říkám: Co?! Toto bylo moje úplně první seznámení s šíleností samotného Maxe. A musím říci, že je opravdu nálož. Nikdy jsem snad nezažil, že by byl film, který by byl tak obsáhlý a nezastavitelný. Ano, přesně tak. Tohle je naproastá definice toho, když vás film nenechá odpočinout. Kam se hrabou nějaké válečné filmy, konverzační komedie a nebo samotný akční horory. Tenhle film prostě jede nonstop. Ani si herci spolu nemůžou pokomunikovat a ani zasouložit (mně je jasný, že hned jak Maximus uviděl to hejno bab pohromadě, spoustu lidí napadlo něco podobného). Ale to jste šli na špatný film. Zpět k příběhu. Maxe hnedka zajme párek upíru na bázi Twilight, akorát, že jim alespoň přidali nějaký to IQ, i když ne moc. Jedna věc, se kterou mne tvůrci trochu naštvali byla ta záležitost z Vallhalou, což by mělo zůstat na History šanelu, kde s tím také umí nejlépe naložit. Ale i tak je tento film opravdu zajímavá už tím, že se k němu vrátil jeho samotný stvořitel Miller, kde dostal lepší technologie a dotace, aby Maxe trochu upgradoval. Často koukám na filmy, které mi připadají, že u nich scenáristé hulili nějaká nekvalitní matroš. nyní to bylo dost podobné, ale producenti asi zainvestovali na něco kvalitnějšího. Hudba samotná mne opravdu překvapilo, protože se jednalo o maxi nářez jako kdyby to skládal sám Jan Pokoj. No celkově vzato. tento film byl na mne příliš zblázněný, než abych ho chápal jak chci, ale myslím, že odkaz Maxi značky je zachován zcela úžasně. A co když nebyl šílený Max, ale svět okolo něho? Druhé zhlédnutí v kině: Epičnost kamery, epičnost hudby, epičnost promyšlenosti a opět znovu epičnost hudby, protože ta je opravdu unikátní. Junkie XL je vskutku skvělou volbou pro vaše akční filmy!

Všemocný (2011)

Všemocný je hodně zvláštní dílo. Je to tak super, až je to divný. Cooper byl v roli nezaměnitelný a vskutku úžasný. I ten příběh celkově vzato byl originální a prostě... dobrej. Jediný co mi na tom nesedělo byla taková ta divná atmosféra a pocit toho, že když film sledujete, tak jste si sami něco šlehli. Ale prostě... to nic nemění na tom, že tenhle film zase nebyl tak špatnej, jak by se zdálo a myslím, že ty své kanadské body si určité zaslouží.

Ospalá díra (1999)

Nuže. Většina komentářů zde jsou jen pár slovné a rád bych je trumfnul, ale to se asi nestane... Tenhle film je zajíamvý v tom, že není ani tak hororem jako spíš, že je jednoduše děsivý. Což se stává spousta krát. Asi jako nedávné Horns, které si štítek "horor", taky moc nezasloužili. Burton opět odvádí skvělou práci, při které je jasně vidět jeho styl filmování, čemuž až neskonale moc pomáhá Depp. Ne příliš hvězdné obsazení nemění nic na tom, že Ospalá díra je dnes jedním z kultů a opravdu si myslím, že tento film nemá obdoby. Skvělá atmosféra celého filmu, která je nezaměnitelná a úžasná. Skvělá práce, mistře!

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Nuže... další film, který jsem si připsal do sbírky nejkultovnějšího anime tvořiče v historii. Tento film byl dle mého názoru asi hlavně roztomilý. Hrál to především na onu roztomilosti a samozřejmě na Mijazakiho fetiš - létání. Anime tohoto typu bylo úplně klasické jaké jsem čekal. Pro mne vcelku nezáživné, ale ne nijak časberoucí. No prostě, nějaká ta střední cesta.