Moonraker (1979)

Tak už dost! Tohle už dál nemůžu tolerovat. Bondovky s Moorem byly pro mne jedno velké tabu a nyní už to ale fakt nemůžu skousnout. Tenhle film se stal pro mne totálním výkřikem nicoty a zoufalství, ať už kvůli naprosto zdlouhavém a až nesmyslném příběhu, a nebo kvůli "vykrádání" starých bondovek. Pointa je v podstatě úplně stejná jako u předchozí bondovky, jenom s tím, že místo vyhubení lidstva a žitím v moři, vyhubíme lidstvo a budeme žít ve vesmíru. Prostě, vykrádačka. Jediné co bylo dobrý, byla ta závěrečná bitva ve vesmíru, ale i ta lehce připomínala Thunderball. Prostě zase furt to samý dokola. A že by tahle bondovka měla konkurovat Star Wars filmům? To spíš Rodinná pouta by více konkurovala Moonrakeru!

Špion, který mě miloval (1977)

Zdá se mi, že s Mooreme je to jako na horské dráze. Jedna bondovka je čiré zlato a ta druhá hromádka hnoje. Takhle je... já ani nevím, něco mezi asi... film asi bude odkazovat na to, že se James Bond zamiluje, ale v podstatě místo toho dostane oprc jako při každém dílu s Bond girl. Film je trochu originální v tom, že se nemusíme zase setkat se Spectrem. Ale jestli mě něco štve... je to furt jeden a ten samej stereotyp. Jako jsou žraloci, krokodýli a tak. To vidí v každé bondovce furt a furt dokola. A nic z toho. Nu... tenhle Bond špatnej nebyl, ale sláva s polní trávou to také nebyla.

Muž se zlatou zbraní (1974)

Další Bond s Moorem byl o mnoha vydařenější než jeho debut v roli agenta 007. Nevím proč, ale tato bondovka na mne činila dojem už v dávných letech a byla to asi jedna z prvních, kterou jsem viděl. To asi zapříčinilo to, že Moora beru bez problému jako Jamese Bonda. Na rozdíl od jiných herců. Skvělý záporák jakožto mistr Lee a dokonale propracovaný film. Jedna z nejlepších bondovek!

Žít a nechat zemřít (1973)

Opět nové podání Bonda. Nevím proč, ale na nové Bondy si zvykám těžce. Možná kdyby si Lazenby zahrál alespoň ještě v jednom filmu, možná by, mi byl sympatičtější. Proč si to myslím? Protože v první Bondovce, ve které se objevil Moore (tato) byla pro mne lehce špatná a Muž se zlatou zbraní je jednou z mých nejoblíbenějších. Moore sice předvedl hezký výkon (na prvního svého Bonda), ale spíše mě deptalo to, že film byl v celku nudný. Závěr mě bavil, ale jinak jsem se skoro furt nudil. Celý Bond je založen na tom, že připraví jednu čarodějku o věneček a táhne se to do té doby dokud se to nevyřeší. Prostě... hon za panenskou blánou. Ještě se mi líbil hudební podtext od McCartneyeho, který je lehce známý i od jinud, ale prostě, takhle bondovka se spolu s V tajné službě Jejího veličenstva stala pro mne jednou z nejhorších.

Diamanty jsou věčné (1971)

Konečně! Návrat Seana Conneryho ukázal zase agenta 007 v dokonalém světle. Tenhle film je zase ukázkou dokonalé bondovky plné akce, příběhu a humoru. Prostě zase klasická bondovka. Venčil jsem krysu a asi jsem trochu zabloudil.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

James Bond v novém kabátě moc neuspěl. Film byl tak nějak v celku dobrý. Více než to. Ale bylo to zpracováno jako, kdyby producenti neměli na inteligentní efekty. I Dr. No měl lepší zpracování. Trochu mi to připomínalo parodie ve stylu Austina Powerse a nebo Agentů 00. Lazenby na mě ani moc neudělal svým šarmem dojem. Spíše mi připadal jako nemotorný hlupák, který ani neví co dělá. Mrzí mne to, že scénář byl skvělý, ale to zpracování konečné stojí za prd. Jednoznačně. Stačilo tak málo ke klasické bondovce.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Pátá bondovka nám konečně přinesla záporáka. Nebo teda jeho ksicht. Konečně jsme nahlédli do čirého zla Spectra. Byl to ale v celku odpočinkový film. Takový, ve kterém se Bond v podstatě snaží najít sám sebe a zdokonalit se. To je na tom to zajímavé. Spokojenost v tom jednoznačně byla.

Thunderball (1965)

Tento Bond, byl jednoznačně asi nejdrastičtější a zároveň i možná nejbrutálnější ze všech. Nevím proč, ale ve scéně bitevní v moři jsem se cítil hodně stísněně a trochu se mi z toho i dělalo zle. Ale myslím si, že po epičnosti zvané Goldfinger je toto důstojné pokračování série filmů o Jamesi Bondovi. Naopak. Natož, že jsem se Thunderballu v celku bál, tak se z toho vyklubal úžasný film. Další skvělá bondovka.

Goldfinger (1964)

Třetí bondovka je pro mne věc, kterou jsem viděl a zároveň neviděl. Ale celkově vzato na mne měla zvláštní vliv a přišla mi speciální hlavně díky zřejmě zatím nejgeniálnějšímu padouchovi jakého jsem v bondovce kdy viděl. Goldfinger byl dokonalý s úžasným plánem a kreativitou pro svou zločinnost. Agent 007 po třetí se ukázal jak nejlépe mohl a tvůrci jakbysmet. Prostě dokonalé.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Pro mne celkově asi nejklasičtější a nejstarší bondovka. Úplně první bondovka ze šedesátých a celkově prvních let, která se mi líbila. Je to v celku vtipné a jednoduše bondovské, ale v celku chápu lidi, kteří by hledali akci a nudili se u toho je fakt, že "dvojka" Bonda se spíše zaměřila na lidské vztahy, což nemusí být špatně, ale v menším podání!