• Thriller

Life of a King (2013)

Další z těch filmů, kde se čerpá ze skutečného osudu jednoho člověka, který si kus svého života zpackal, protože ho prožil v kriminále. Takových filmů, které jsou z části pravdivé jsou mraky a tenhle nějak výrazně nevybočuje. Jake nám to naservíroval s velkou dávkou klišé a patosu, ale mně se na ty kluky Tahima, Sluníčka a celou tu partu, kterou si vzal do parády Eugen stejně moc příjemně dívalo, říkejte si co chcete. A i když jsem si byla vědoma té slzopudné podbízivosti, tak jsem se stejně té slze neubránila. Budu držet Eugenovi palce, ať to zvládá tak, jak se to píše před závěrečnými titulky a za Cubu tu jednu hvězdu klidně přidám. Když to srovnám možná s lépe hodnocenou Philomenou, tak si nemůžu pomoct, přes všechny ale, mě Life of a king chytnul daleko víc..

Ledové království (2013)

Já moc často mezi animované filmy nezavítám, ale když už, tak předem přesně vím, že to bude příjemný balzám na duši mezi těmi mými dramaty. Nemám moc ráda zimu, ale co na ní miluji, je nádhera zimních vloček, které se mně usazují na zimním oblečení a nebo na okenním parapetu, kde žasnu nad těmi rozmanitými vzory a pokouším se je fotit. Ale tohle byla vysloveně zimní vizuální krása a já jen žasla, co všechno dokázala Elsa svýma rukama vykouzlit (poklona animátorským umělcům). Obě děvčata byla moc fajn, ale nemůžu si pomoct, Anička byla zatím nejsympatičtější osůbkou, s kterou jsem se zatím měla možnost v animácích seznámit. Mimo jiné, scénka jak jde v té zmrzlé sukýnce po schodech do srubu "Oakenova putovní obchodní služba (velký výprodej)", neměla chybu. Ani tady nechyběla láska, kde jsem pochopitelně fandila tomu udatnému klukovi Kristoffovi s jeho kámou Svenem. A rozkošný sněhuláček Olaf snící o nádherném létě, byl už jen báječným zpestřením celé této zimní pohádky:-)

Zbav se svých miláčků (2013)

Celkově bych Kill Your Darlings zařadila mezi snímky, které jsou svým způsobem zpracování zvláštní a nemusí úplně každému sednout. Já jsem se začátkem dost těžko prokousávala, ale v určité fázi nastal zlom a pak už to nebyl žádný problém, ba právě naopak. Díky i za některé scény, které byly poměrně citlivě zvládnuté, takže jsem nemusela použít rychloposuv. JInak patří určitě chvála za bezvadné herecké obsazení, které jsem v průběhu filmu postupně oceňovala a celé mně to trochu připomínalo film On the Road, což bylo asi namístě, protože k tomu psal předlohu Jack Kerouac, kterého si tady střihnul Jack Huston. K tomu velmi dobrá dobová atmosféra a muzika, takže na závěr už jen něco od Allena : "Dej si pozor. Nejsi v říši divů. Slyšel jsem podivnou ztřeštěnost, co roste ve tvé duši. Ale máš štěstí ve své nevědomosti, ve své samotě. Ty, kdož jsi trpěl, najdi kde se láska schovává. Dávej, děl se, ztrácej, jinak zemřeme nevyzrálí."

Strach jíst duše (1974)

Angst essen Seele auf působí možná jednoduše, ale přitom je to velmi emotivní a hluboce lidský příběh, který silně zdůrazňuje, jak jsme někdy plní předsudků a pokrytectví. Co si budeme namlouvat, dejme si ruku na srdce, ten film je starý skoro čtyřicet let a není ten problém stále stejný, jen v různých obměnách? Jsme ochotni si to vůbec v určitých situacích našeho života připustit? Ve své době to byl v každém případě nadčasový snímek a já ho rozhodně doporučuju. Za mě je to hodně silná čtyřka a možná to ještě časem zvednu.

Před úsvitem (1995)

"Co je to láska? Tomu, kdo ji prožil, to vysvětlovat nemusíte, tomu, kdo ji neprožil, to nevysvětlíte. "

Mlčení Lorny (2008)

Tak já nevím, jestli v tomhle případě nebyli páni bratři režiséři až příliš velkými skrblíky, ale ve své podstatě asi tolik slov nebylo opravdu třeba. Jé to téma zfilmované na sto způsobů, takže kostra byla celkem jasná, ale asi jsem očekávala, že mě víc emotivně osloví. Myslím, že sen Lorny byl postupně drcen tím, co všechno pro něj musela udělat. Nemůžu říct, že jsem s ní soucítila po tom, co se odehrálo v souvislosti s Claoudym, ale to byl asi první impuls, kdy pak postupně začínala její vnitřní destrukce a vše se neodvolatelně chýlilo ke konci, který se v tomhle případě dal předpokládat Co dokáže s člověkem udělat ekonomická krize je někdy k nevíře a tohle byl jen malý útržek života jedné dívky, která měla možná zůstat tam odkud pocházela, alespoň ze závěru to pro mě vyplynulo. Jo, život je někdy pes a Arta byla výborná. 3,5*

Banshee (2013) (seriál)

Zatím jsem po devátém dílu maximálně spokojená a to jsem dlouho nad tímhle seriálem váhala, protože plakáty nejsou zrovna dvakrát zvoucí:-) Antony Starr je skvělou volbou pro hlavní roli, jeho Lucas v mnoha podobách, ale se srdcem správného frajera je bezvadnej, zkrátka jsem se ho chytla hned na začátku a zatím v mých očích ani o chlup neklesnul. Momentálně si to vysloveně užívám a i když Banshee je hodně vzdálené reálu, mně je to fuk, protože se vůbec nenudím. Největší nervák byla zatím asi situace s albínem ve vězení, to jsem myslela na začátku šestého dílu, že nerozdýchám, ale je to tak rychlá jízda, že za chvíli to přebije jiná akční situačka...........takže já jdu pokračovat.....a ten jeho ulítlej přítel, který mu pomáhá se vysloveně povedl.

Nevyřízený účet (2013)

Co si budeme říkat, ale Jason Statham celý Homefront drží jasně nad vodou, protože kdyby nebylo jeho, tak po tomhle filmu ani nevzdechnu a zůstal by pod hladinou na věky. On moje očekávání tím pádem splnil opět na jedničku a to, že jsem měla občas v tom pudrování hokej mě nějak zvlášť neirituje, protože je to celkem šumafuk, kdo se ocitne na zemi a v jakém stavu, tedy kromě Brokera, samozřejmě. A neprozřetelně jsem si tenhle film vybrala zrovna v době, kdy současně sleduji o level (dva) zajímavější akční seriál Banshee, takže za mě průměr a víc ani ránu.

Mogadišu (2008) (TV film)

Tak já se přiznám, že jsem o této události neměla ani ponětí, ale snad mně bude omluvou, že je to už docela vzdálená minulost. To ovšem vůbec nic nemění na bezvadném zpracování, kde se s postupnou gradací a napětím orosilo potem čelo i mně. To bych chtěla v každém případě vyzdvihnout, protože ty emoce jsem jim všem do písmene věřila a jak tam mělo to malé děcko čelo skutečně orosené potem, přidalo na maximální autentičnosti už v tak napjaté atmosféře. Jen jsem nějak nepobrala, proč si měli všechny ženy sundat ty silonky, ale snad mi to někdo vysvětlí, zřejmě mně to nějak uniklo. Co také oceňuji, je fakt, že teroristi tady nejsou vyobrazeny jen jako fanatický bestie. Výborný film a já Němcům opět tleskám i když ten konec malinko sklouznul k patosu. 4,5*

Můj svědek (2012)

Vše se točí hlavně kolem Lumpyho, ale já se přiznám, že jsem se zpočátku víc zajímala o Ramsey, kterou jsem tiše obdivovala, že to tak dlouho v tom příšerném prostředí zvládá a vůbec jsem se jí nedivila, když došla k určitému rozhodnutí v závěru filmu. A jak mě Lumpy hned z kraje vůbec nepřirost k srdci, tak v průběhu filmu jsem zjišťovala, že moje počáteční antipatie výrazně ustupují a na konci jsem ho měla za velkýho sympaťáka, ať měl postavu jakou měl. Vůbec celá druhá polovina byla v mých očích zajímavější, ale jinak nějak zvlášť Můj svědek nevybočuje z průměru.