Gran Torino (2008)

Epos o přátelství. Nečekaném, nechtěném a o to překvapivějším. O lidskosti, předsudcích, hodnotách... o životě, harmonii, o křehkosti obou... o respektu k životu samému. Jemná melancholická ukolébavka. Abych si uvědomil, že vše (krásné) je pomíjivé, ale stojí to za to, nepotřebuji než spatřit Gran Torino.

Kurýr 2 (2005)

Co se mi líbilo... Kung-fu s hadicí a inspektor Tarconi... kdyby byl ostatní děj zrychlený tak 4x, snímek by trval 30 minut, byla by to skoro čtyřhvězdičková pecka. Nebyl by čas poslouchat dialogy stupidních gengsthů, kteří za to vděčí debilnímu námětu. Jak může člověk s IQ aspoň 99 přistoupit na scénář, kde si gangsterský král vybírá tu nejdražší a nejhorší cestu ke svojí vládě (jako by si aženty nemoh koupit...) a navíc cestu nejvíc kompromitující a totálně homofobní, nebo homokillní, smrtící virus, který se šíří vzduchem. No dobře logiku stranou, jinak bych musel dát odpad.

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Vím, že některé díly jsou slabší a jiné silnější...ale... Zrovna jsem viděl díl "Otisk", skvělý Kostka, Moravec, skvělá hudba. Měním ze čtyř na pět. Určitě jeden z nejlepších a nejzajímavějších českých seriálů.

Jedno jaro v Paříži aneb Krvavá Henrieta (1989) (divadelní záznam)

Skvělé obsazení, komické role velmi svědčí J. Hanzlíkovi. Nejděsivější byl pohled do publika na 20 let starou garderóbu a hairstyle. Neladící muzika ovšem není můj šálek.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Imp a Arya jsou perfektní. Po první sérii vyvstává víc otázek než odpovědí, roztříštěnost děje na x linek je lehce matoucí a moc dobře se neprolínají. Hudba, výprava perfektní. Celkový dojem: velkolepé, leč na mou hlavu dutou moc roztříštěné...Třetí řada se mi konečně líbila. Zvedám hodnocení...

Hezké sny (2007)

Zcela nepochopený film. Hlavně mnou.

Prázdniny (2006) odpad!

Tragédie. Nejhorší film, který jsem kdy dokoukal, na pětkrát minimálně. Neříkám, že to byla chyba dokoukat, alespoň jsem se ujistil, že když potím krev po deseti minutách, už se to nezmění. Podruhé jsem tu chybu udělal u propadáku Memento. U muže, který plakal jsem tu chybu nezopakoval, napotřetí jsem to konečně vzdal. Když si vybavím zážitek z filmu Holliday, mám nutkání zdemolovat barák, převrátit auto, zapálit sousedovic psa a podříznout sousedovic smrk. A kdyby mě přitom chtěl někdo zastavit, umlátil bych ho papučí s medvídkem. Zuřím. Neštěstí má jméno HOLLIDAY!

Hyde Park (2010) (pořad)

Velmi zajímavé. Na rozdíl od přestřelkových pořadů typu Otázky Václava Moravce nebo Kokotel,kde se člověk zholanic nedozví, protože 50% pořadu tvoří mlha,40% adrenalinové bouře a 10% zabere moderátor krocením a zrychlováním přitroublých egomaniaků,tady máme "rozpravu s odborníkem" na dané téma, politické či nepolitické, a pakliže nás téma zajímá, zpravidla se něco nového dozvíme. Ba dokonce se zvídavý člověk může zúčastnit a dalším zvídavcům obzory rozšířit. Neříkám,že to nemůže být totální propadák, ale častěji jsem tak pohlcen, že až přibržďuju vesmírný koloběh tekutin a tomu říkám maximální oběť.

Dobrý ročník (2006)

Pan Scott je režisér s tajuplným darem natáčet jeden studený film za druhým. Tohle je na pomyslném vrcholu všech studeňáren,studená romantika s chladným Russelem. Vybrat největšího chlaďasa do role romantického hrdiny chce taky kus umění. Ale abych nebyl unfair,narazil jsem na dva filmy tohoto pána, jeden jiskrný a jeden dobrodružný, o kterých bych si nedovolil říci, že jsou studené. Tolik moje poklona...