Podfuk (1985)

Tři hvězdy nejvíce z nostalgie. Pomalé tempo, roztlačování trabanta, nezkorumpovaná policie :) Navíc Havelkovo ztvárnění ňoumovského podivína (ale poctivýho) mě vysloveně baví. Ale za to že chce za každou cenu stavět paneláky, za to má u mě velký podstatný mínus...

Můj přítel Monk (2002) (seriál) odpad!

Můj pocit z tohohle seriálu úžasně brilantně popisuje Phobia. Jednoho dne se mi stalo, že jsem vydržel koukat na závěr jedné epizody 10 minut v kuse. Přežil jsem a řekl jsem si, musím dát Monkovi šanci. Obyčejně mám totiž nutkání vzít dvě největší poklice co najdu a zahrát si na činely s mojí hlavou uprostřed. Jen abych ulevil bolesti. Tak jsem si tedy pustil jednu epizodku, abych to testnul. A stalo se to zas... šanci už mu nedám, mám už úplně ošoupanou lebku a často mi zvoní v uších.

Ano, šéfe! (2009) (pořad) odpad!

Prachsprostej sebejistej hulvát. 1000 lidí fanklubu a takřka 80% hodnocení ukazuje, jakou úctu k člověku má český národ. Nejsem s to přejít hulvátsko-snobskou část pořadu a ohodnotit ostatní aspekty. Vlastně to ani nejde, hulvátství vpřed je gros tohohle skvostu.

Dobré ráno (1998) (pořad)

Tak mi to zrušili... Vlastně přesunuli na odpoledne. To je nápad vysílat dobré ráno odpoledne, a zrovna, když jsem tomu přišel na chuť. A moji matku byste slyšet nechtěli, to by byl propípaný srdcervoucí projev :)

Poslední Mohykán (1992)

Zajímavé. Posledním proslovem posledního z Mohykánů se mi celý film spojil v celek. Jako bych do té doby nevěděl o co jde, byl jsem pomalejší nad ránem bez svých dvou pivek. Při závěrečných titulcích jsem zjistil, že film na mě udělal obrovský dojem. Ikdyž hlavní hrdina nasazuje krk více než je zdrávo (a je známo, že kdo moc vystrkuje hlavu, tak o ní přijde), nepřijde o něj, a to jsme rádi, protože to by byla jináč houby romanťyka. Jeden z mála filmů, který najednou skončil, a já nemohl uvěřit, že už je konec, vždyť koukám teprve dvacet minut... Samozřejmě, že bez skvělé muziky není ani skvělý film, aspoň pro mě ne, ať už je hudební motiv jeden, nebo jich je deset. Musí si to sednout a ladit. A stalo se, asi. Musí to bejt dobrej film, když jsem tak dojat.

Vzduchoplavec Kráčmera (2010) (pořad)

Já teda nevím, jestli jsem koukal na stejnou televizi jako osazenstvo, ale já jsem se dnes při shlédnutí dílu o Trutnovu dost pobavil. Kromě pár základních informací, vztahujících se k místu a zajímavostem v něm a okolí, byl pořad plný lehkého dětského humoru. Však je to pro děti. Dětskýma očima viděno a na základě shlédnutí jednoho dílu hodnoceno za pět. A počkám si na nějaký komentář na "dětského červeného trpaslíka". Namačkat "odpad" bez argumentu umí každej.

Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)

Pětihvězda za skvělé herecké výkony a příjemnou netřeštivou až poetickou zábavu.

Císař a tambor (1998)

Docela jsem se zasmál. Kromě nevtipné bitky s kvílejícími loupežníky a nadprůměrně inteligentní smečky psů, která udělá vždy, co má a poslouchá, koho má, se mi ta pohádka líbí. Brilantní komorník Skopeček zdvihá vtipem a grácií pohádku nad průměr. Je toho spoustu, co se dá soudit a odsoudit, ale ani se mi nechce, protože je to jen pohádka, a jako taková mi přinesla kouska radosti a to jsem ani nečekal. S nadhledem 75%