Shark Season (2020)

Dvě holky v bikinách se jeli fotit na ostrov, ale cestou jim fotografa sežral žralok... neoriginální žraločí horor s běžným bílým žralokem. Jedinou zajímavostí, proč jsem to dal byla účast kdysi mého oblíbence Madsene... už hodně sešel.

For Members Only (1960)

Shelly zdědí nudistický klub. Film bez děje jako reklama na nudismus, ale jako perlička z historie kinematografie to asi má místo někde v sekci nahota ve filmu páč tolik nahých lidí ikdyž jen nahoře bez asi do šedesátých let ve filmu moc nebylo.

Pistolera (2020)

Naprosto béčkový akční film Damiana Chapy ( který si kdysi zahrál jednoho z bojovníků ve Street fighter s Van Dammem ) o dívce, které kdysi vyvraždili rodinu a on jede v sexy koženém obleku pomstu podsvětím v L.A. Takto technicky a herecky kvalitní film bych natočil asi já se svými přáteli, kdybych se rozhodl natočit akční film s přestřelkami a bitkami. Něco tak amatérského jsem dlouho nepotkal, ale možná ten přiznaný amatérismus byl účel, protože to je ve výsledku bizarní zábavná blbina pro sběratele kuriozit a zdá se mi to upřímnější a poutavější než u poslední vlny mnou viděných českých komedií. A taky do toho tvůrci dali srdíčko a navíc mne šokuje účast známějších tváří v něčem takovém viz. Danny Trejo

Powers (2000)

Třicetiminutová povídka Petra Zelenky s Ivanem Trojanem jako Iluzionistou , který v sobě při sexu s asistentkou objeví nadpřirozené schopnosti. Zábavný, mysteriózní kraťas, který je součástí nějakého německého tv cyklu s trochou tajemna a samoúčelné erotiky, proto tady režisér svlékl komplet Zuzanu Šulajovou jako asistentku a Zuzanu Berkyovou jako striptérku a něco málo Nely Boudové. Jednoduchoučké, ale zábavnější než většina českých celovečerních filmů v kině roku 2020.

Štěstí je krásná věc (2020)

Česká vesnice plná přisprostlých buranů, kde se řeší prachy a kde je opět odporný závistivý farář ze zlé církve ... ne to není další Troškův film, ale scénář z pera Jaroslava Sauera, jehož filmy Špindly a Pepa mi k srdci opravdu nepřirostly a na které koukám s mírným despektem. Toto dílo s Hřebíčkovou a Zimou, kteří vyhráli 170 milionů sází přesně na ten buranský humor v tomto případě překročený do retardace ( hlavní hrdina se v novém Peugeotu s automatem ptá na třetí pedál a hledá sitič apod. ) Prvních padesát minut jsem to chtěl pětkrát vzdát, ale dokoukal jsem to. Fascinuje mne, že čím nevtipnější, bezdušší kravina, tím tam tvůrci nacpou dle vzoru Magnuska maximum známých i uznávaných tváří, aby si cíloví diváci mohli říct: " hele, toho znám " Možná se to líbí nějakým pohrobkům Troškova fanklubu, ale já při mé toleranci to hodnotím jako naprostou, hloupou ani trochu vtipnou věc. Jedna hvězda za Kotvalda a Mumuland.

Jedlíci aneb Sto kilo lásky (2013)

Parta různých obézních až obézních lidí v odtučňovací třítýdenní léčebně jakože komedie. Režie Magnusek. To se nedalo!!! Jedna hvězda za pestré až bizarní obsazení od Patrasové, Ijlu Racka, Petra Jandu až po Decastelo nebo moderátora Xavera.

Místo činu - Léčitelé (1990) (epizoda)

" Chytáme i německou televizi, dávají tam pěkné pořady, třeba Místo činu." hláška starší dámy v Nizozemí,, kam přijel Schimanski hledat uneseného kluka svědka vraždy svého otce rybáře. Jeden z legendárních dílů díky scéně z Schimiho bytu - holky a mašiny.

A.I. Rising (2018)

Srbské (!!!) sci-fi o osamělém kosmonautovi, který letí raketou do nekonečného vesmíru vybavený atraktivní androidkou, která zastane funkci kopilota i milenky, která plní rozkazy pilota. Komorní jako psychologické drama s trochou erotiky točené v angličtině, asi proto, že hlavní ženskou roli má americká pornoherečka Stoya ( neznám ). Žádný zázrak, přesto oceňuji přesvědčivý vizuál, trefnou hudbu i snahu o žánrový film - jak je možný, že nějací Srbové točej sci-fi a my tady jedeme laciné vztahovky, které už přestávají být vtipné.

Mexiko, koloniální města severu (2015) (TV film)

Francouzský dokument plný krásných obrázků mexické koloniální architektury a takový unylý komentář, který z toho dělá nudu.

Místo činu - Hamburk - Oko za oko (2014) (epizoda)

V prvním díle Til Schweiger jako komisař Tschiller v Hamburku dostal pár kurdských obchodníků se ženami z klanu Astanových a hned na začátku druhého dostal státní zástupkyni Lennertsovou ( Edita Malovcic ) do postele. Hlavní záporák skvělý Erdal Yildiz řídí pomstu proti hlavnímu hrdinovi ( snaží se ho sejmout a nechá zřídit jeho milenku ) a přeorientuje se na obchod s drogami. Nenáročná televizní krimi akční oddechovka, která jela v nadprůměrném tempu.