Pátá vlna (2016)

Je to ještě horší než jsem doufal.... Opravdu by mne zajímal jediný důvod PROČ v dnešní době chodit do kina.... Na TOHLE??? a PROČ?? V posledních cca 3dnech je to už druhý film, kdy se chodilo z větší části filmu po lese... Kecalo se o romantice a občas tu a tam trochu to "vzrůšo"... V této patlanině navíc ještě "kralují" prostoduché dialogy, ideálně šité na míru emerické mládeži... jinak řečeno - nic složitého na myšlení :-) .....Bohužel - přecejen od scifi už za ty leta "vyžaduji" něco více, takže pro mě - dvě mínus,,,,

Francouzská krev (2015)

Tak zhruba do poloviny OK... Film o skínech, se skinama a vše co se kolem skínů točí... (ostatně co by jiného člověk čekal, když se bude jednat o životě jednoho skína se svou skupinkou "bratří v bomberu"). Problém nastává poté co náhle Markus zjistí, že přes veškeré jeho "přednosti" mlátičky najednou začne občas v něm "haprovat". Paxe rázem ocitáme v celkem něvěrohodné přeměny ze skína na pokorného "poustevníka", který (jakoby mávnutím kouzelného proutku) PROCITNE a zjistí, že ti arabáči zas tak špatní nakonec nejsou a že lejt do nich louh není správný :-) A tak náš Markus sundá svou MA-1 , oblíkne si reflexní vestičku a jde pod most rozdávat polífku chudým a přičmoudlým. Občas tu jsou pak jakési "pokusy" vtáhnutí Markuse zpět do spárů vysokých kanad, nicméně již je Markus -uvědomnělý- a dvakrát do stejné vody nevstoupí. Nakonec mu dojde, že čmoudíků je v zemi víc než moc a tudíž s tím asi nenadělá ani 150 Markusů dohromady..... V podstatě film s Mezerama (jak napsal výstižně Verbal) kterých nebýt, bylo by to dílko o jednu hvězdu výše..

Les sebevrahů (2016)

V lese - v lese .... žije v lese.... film, který by směle mohl natočit pár filmových študentíků FAMU... (a to za dva dny). Defacto krom zmateného občasného pobíhání v lese, případně chození nahoru a zase dolu nic extra kloudného nevyleze... Hlavní píčka se chová jako by v lese byl roztroušen halucinoplyn. Kdyby místo toho alespon občas sebrala nějakou tu houbu - alespon by z toho lesa něco odnesla :-)..... Každopádně - film bych osobně zařadil na víkendový odpolední blok TV Prima, protože k horroru to má celkem dost daleko...

Hlupák (2014)

Dobrý film vypovídajíc o postsovětské společnosti. Chápu, že korupce - zlodějny - já na bráchu apod. jsou nedílnou součástí každé země... ale taktéž zůstává "drsnou skutečností", že čím více je stát prohnilý, tím více se -nelidsky- chovají státní úředníci a zastupitelé měst. Problém je, pokud se najde "dobrák", který poukáže na vážný problém, který zůčastnění nechtějí vedět..... joooo to pak je "průser".... Bohužel i pro toho "duraka", protože na nezvratnou skutečnost upozornil a není mu daný problém lhostejný. Ale jaxe řiká - pro dobortu :-) ... a nevěřícím nepomáhat bo si pomoc nezaslouží.... :-) škoda je, že film nebyl dokonce - že ten barák nespadl ;-) ....asi by to bylo mooooc nákladný a režisor asi neměl dostatečně velký budget. Takto vlastně divák nevěděl, zda opravdu daná tragédie bylo otázkou jednoho dne nebo jak.....

Keurosing (2008)

Neuvěřitelně silný příběh s neskutečně reálným podáním všech zůčastněných herců. Především však herecký výkon onoho chlapce - to se nedá jen tak zapomenout. Celkově se nedivím tak vysokému hodnocení, který tento snímek po právu náleží. Studené a neskutečně drastické podání udržuje diváka v neustálé touze po štastném konci a doufá, že ten bůh nakonec přecejen někde existuje.... Jenže - přání je jedna věc. Hvězdičku na konec dávám za zpracování teamu "na slovo vzatému", neb kdo jiný než jižní soused dokáže bez přehánění vykreslit bezútěšnou realitu KLDR. Amíci by to zase zkru* dyt to známe, že ;-)

Na vlastní pěst (2015)

Já vím, že dnešní doba je mooooc uspěchaná a amíci nám tuto skutečnost dávají neustále náležitě najevo, tudíž mě ani nepřekvapuje rychlý sled jednotlivých událostí ;-) Rostřesená kamera, která má navodit ještě větší dynamičnost a dramatičnost záběrů je zde naprosto zbytečná, nebot divák nedisponujíc dostatečnou znalostí anglického jazyka má vůbec co dělat aby stíhal číst titulky, tudíž ho nějaký "třesání" kamery vůbec nemůže rozházet :-) ...... Navíc je velmi úsměvné na tomto snímku (ale i na podobných "akčnácích" jak děti oněch hlavních hrdinů stárnou, aniž by stárli oni sami... A taxe se tu setkáváme s Willisem (na celých cca 5min z celého filmu) a "jeho" náctiletým synáčkem a pak -střih- 10let poté a náš Willis kupodivu nezestárl ani o den :-) Jak to ten Willis asi dělá??? :-) ...... Joooo a ta Praha... občas to nějak "neštymuje" ;-) .....komentář po 20min filmu.... PS: třeba později přihodím ještě jednu hvězdičku ;-) Vše záleží jakou -komedii- nám ti amíci ještě předvedou :-) ......... PS2: Možná si rejža myslí, že do Prahy nezavítal žádný amík a tak mu občas ukazuje "Prahu" jednou jako Brooklyn, jednou jako skutečnou Prahu a jednou jako....buhvíjaký další neznámý místo na zemi :-)..........................edit: jsem skoro na konci a pořád během filmu marně přemýšlím, kde to v tý Paze jsou ty mrakodrapy :-) a co ty přístavní doky?? Nějak to fakt nesedí ..... :-) ....a na závěr jednu otázku do pranice: v záplavě takovýchto snímků v poslední době mě napadá, PROČ vlastně chodit do kina????

Na návštěvě (2015)

Jakmile jsem ZASE zjistil, že si děti vzali do ruky kameru s tím že natočej buhvíjakej supr "found footage", tak jsem -kino- zastavil a film "spálil" (tedy smazal z disku, bo do kina bych na něj NIKDY nešel, ikdyby mi za to společnost Universal aspol zaplatili........ Opravdu ti amíci jsou nemocní, že MUSEJÍ DOKOLA A STÁLE dělat filmy "FF". Ale chápu, že za velkou louží je pořád ještě dost a dost "jednoduchých" příznivců tohoto žánru, který i po 1001 budou dychtit po nových takových filmech..... Díky bohu, že v evropě jsou diváci přecejen náročnější , ikdyž ..... vyjímky se zdá se najdou ;-)

Re-Kill (2015)

Jak jsem byl rád, když konečně "došlo" na toho Jimma - silně houževnatě/akčního kameramana, který se doslova "vyžíval" v třesání s kamerou (či nějak v tom spěchu zapomněl, že existuje na kameře funkce zvaná -stabilizátor obrazu- :-))... Nevim jak Vy, ale takovýto film dokáže i z neepileptika udělat zaručeně epileptika - stejně tak jako z mrtvého opět udělat oživlého :-) Fakt nechápu, že to ty amíky pořád ještě baví..... za prvé: takovýchto "founf Footage" bylo vyprodukováno tolik, že už to vyloženě nudí a za druhé: pokud si rejža se scénáristou myslej, že tento styl -šílené kamery- stále navodí "hutnou atmosféru", tak se velmi, ale velmi pletou.... NEZABÍRÁ TO :-) .......tedy - možná pouze u amerických adolescentů a gaučových povalečů ;-) ovšem tam zabírá leccos ;-)............ Každopádně, je nutné konstatovat, že film komponovaný jako jakési "Krimi zprávy" protkládané co chvíli reklamou (převážně se sexuální tématikou :-)) se málokde vidí ;-) podobný styl možno vidět u Hvězdné pěchoty. Závěrem nutnno dodat, že díly bohu za existenci shareserverů... na takovouhle "srajdu" bych totiž do kina ani nešel, bo těch 150kč bych raději projel hrdlem :-))

Kurýr: Restart (2015)

Ed as "ušaté torpédo" nenahradí Stathama ikdyby by mu ušiska odstávaly ještě více a tvářil by se ještě více přitrouble... /na to se loví baby??? :-O :-)) navíc nemá ani takový charisma...... a že ho donutili nějaký holčiny dělat "něco" kvili jeho tatuldovi??? no nevim, jestli to mám brát spíše za komedii než za akční thriller. Navíc se to Audinama jen hemží (že by tahle značka ten film zasponzorovala??? zřejmě asi to tak bude, bo se snad auto neobjevuje v postelových scénách jinak je tam defacto nepřetržitě) . A o tom, že film chvíli připomíná spíše Kobru11 o tom ani netřeba hovořit ;-)

Dítě číslo 44 (2015)

Je vidět, že TO točili amíci... Vlajku na Reichstag vztyčilo několik rudoarmějců ale ani jeden z nich nebyl Leo :-) Jinak celkem průměrná podívaná...