T.M.A. (2009)

U mna OK. Ceske a Slovenske hororové nizkorospočťáky ma celkom bavia. Nakoľko peňeži neni, nikdy neočakávam nejakú veľkolepú akčnú udalosť - a u Tmy tomu nebolo inak - viem že naše horory budú postavené na atmosfére a ponurom deji, pri troche šťastia s 1 -2 krvavými scénkami (SPOILER: tutok noha). Tak som sa k TME aj postavil a bolo OK - atmoska od začiatku nepopusťí, dej odsýpa, nasinca potesi aj prostredie zapadnutého venkova (v protiklda s otrepanými USA vidlákovmi) co sa postáv týka myslím ze ceskí a slovenski reziseri vedia dat nasmu publiku viacej to domácke (Kronerová tu hrá typickú nevrlú dedinskú predavacku a krcmárku - na posratie). Rezijne mi to trocha pripomína japonsko cánske nizkorozpoctaky s dôrazom na dialógy, flasbackmi a obcas nejaký tenshock System. S tám rozdielom ze vlasatice duchárske v TME neuvidíte - škoda, zapadli by.

Tajný život mazlíčků (2016)

Zmiešané pocity - postavičky tak pre deti do 4 rokov, niektoré scény na ten vek príliš brutálne (výsluch mačky na streche). Dej celkovo skôr pre odrastenejšie deti, postavičky z večerníčku - nejak mi to dokopy neladilo, ja som to našim deckám radšej nepustil a to majú 6 rokov.

Paranoia (2007)

Ja by som toto pre matky s ďeťmi veľmi nedoporučoval vzhľadom k tomu koncu. Ako thriler to fungovalo veľmi dobre, pestúnka Bola tiež vydarená typa ... potom pre mňa dosť nečakane krutý záver. A práve pre ten záver spokojnosť.

Malý unavený Joe (1972)

Nie je to prvý film s dvojicou Hill Spencer, ale v dobách môjho detstva snáď ich najznámejší. Možno aj preto že vtedajší súdruhovia tento film láskavo dovolili premietať v kinách. Obsahovo ťažko niečo vyzdvihnúť alebo skritizovať - jednoducho vtedy frčal špageti western a neohrozené úderné dvojice (viď aj Simon a Matúš a mnoho iných zabudnutých). V súčasnosti už len nostalgická (ale stále pozerateľná) takmer filmová klasika. Film má predsa už 44 rokov.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Nie je to prvý film s dvojicou Hill Spencer, ale v dobách môjho detstva snáď ich najznámejší - vrátane Malého unaveného Joe. Možno aj preto že vtedajší súdruhovia tieto filmy láskavo dovolili premietať v kinách. Obsahovo ťažko niečo vyzdvihnúť alebo skritizovať - jednoducho vtedy frčal tento typ jednoduchého humoru, čo bolo ale vždy inteligentnejšie ako súčasné tzv. komédie postavené na grcaní, prdení sraní, prípadne doplnených vulgarizmami.

Kdo najde přítele, najde poklad (1981)

Dvojicu Spencer Hill som mal vždy rád. Tuna napriek veľkej snahe a exotickému prostrediu akoby už dochádzal dych. Bitky fajné, ale chýbala mi tam tá iskra humoru najmä u Hilla. Scenár akoby napísaný pre malé deti - až priveľmi priamy a jednoduchý. Jednoducho´mi tu chýbala tá iskra a notná dávka elegencie z predošlých filmov. Aj na dvojici Spencer Hill akoby sa podpísal zub času.

Goblin (2010) (TV film)

čiste subjektívne za 4. Pozeral som to včera v pohodovej náladičke čakajúc totálnu chu..vinu, ono to nakoniec aj Bola, ale na TV produkciu dosť dobré, málo zbytočnej vaty a pomerne dosť akcie poliatou aj nejakou tou striekajúcou krvou, digitálne monštrum na úrovni rokov 90 tych (no čo už, rozpočet nepustí). V porovnaní s ostatnými sračkami tohto razenia malo to kupodivu miestami aj atmosféru a napätie.

Projekt Černá Voda (2015) (studentský film)

Velmi pozitívne, ako študentský film klobúk dole. Malo to nejaký logický úvod (rozhovory s miestnymi), potom samotné pobiehanie po lese s kamerou, lakačky správne načasované (aj keď len 2-3), herečky neokukané a neujačané (viď USA veldiela), no proste fajn. Miestami trošku moc roztrasenej kamery pri pobiehaní Sem a tam, no napriek môjmu odporu k FF somarinám typu PA toto hodnotím veľmi pozitívne. Filmík vydal za 30 min viac atmosféry a napätia ako celovečerné PA a podobné sračky made in USA.

Baskin (2015)

Začiatok hodne a hlavne zbytočne natiahnutý - asi bolo treba nejak dotiahnuť stopáž na celovečerák. Ale posledná pohodinka je výdatná a mierne zvrátená, no najmä sa nejedná o horor zaraditeľný podľa nejakej šablóny. Turci si jednoducho natočili horor podľa svojho gusta - ber alebo neber. Pre mňa to bolo OK, oceňujem najmä neokukaný prístup, hercov a turečtinu - vďaka bohu za titulky.

Ominous (2009)

Natočené na spôsob Japan shock hororov, čo ale v tomto prípade vôbec nebolo na škodu veci. Pozitívum že už od nejakej 20 Minute začína strašiť a napriek komornému obsadeniu vo filme je málo vaty. Ja mám takéto duchariny rád, takže film mi sadol a to aj napriek nízkemu rozpočtu. Masky boli fajn a v záverečnej 10 minutovke dôjde k dramatickému rozuzleniu - teda presne podľa vzoru japonsko čínsko a neviem ako aziatických hororov.