Rychlá rota (1989) (seriál)

"Aneb na čem sem vyrostl." Jeden z nejoblíbenějších seriálů mého dětství. Neuvěřitelně zábavný animovaný seriál, který ale velice často skrývá morální ponaučení, které si z něho děti odnesou (teda alespoň já jsem si odnesl) a to je přece na seriálu určeném pro ty nejmenší velice důležité. Dnes je bohužel Rychlá Rota, společně s My z Kačerova apod., vytlačována japonskými animáky, jako například Bakugan aj., které existují jen z marketingového hlediska, aby rodiče kupovali každou krav*nu, protože na tom je přece Bakugan. To je podle mne velká škoda, protože kvůli tomu upadá takový skvělý seriál do zapomnění... Dávám 95%

TACHO (2010)

Velmi pěkný film z rallyového prostředí. Zahoďte předsudky o tom, jaký je Landa "nácek" a podívejte se na film z jiného hlediska - film s rozpočtem 12 milionů, který byl natočený za 24 dní, nemůže dosahovat kvalit a propracovanosti Hallywoodských trháků. Chápu, že film není pro každého, pokud nejste automobilovými nadšenci, asi se vám film zrovna dvakrát zamlouvat nebude, mně osobně se, ale film velice líbil. Za ten nedotažený scénář dám 70%.

Holka s prknem (2011)

Roztomilá romantická komedie o tom, jak si chce “obyčejná“ dívka z Anglie, vydělat peníze tím, že jede do Alp obsluhovat zbohatlíky. Námět pěkný, scénář slušný, ale má velkou chybu a to, že i pětiletému dítěti je hned jasné jak film skončí, to na filmech opravdu nemám rád. Tamsin Egerton velice pěkně ztvárňuje postavu typické fiflenky. Film zachraňují úchvatné záběry Alpské přírody, slušné snowboardové kousky a skvělý výkon Billa Nighyho. Proto dávám 60%.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Brilantní film z prostředí amerického podsvětí a dle mého názoru vrcholné Tarantinovo dílo. Výborný děj, ve kterém je výborně využito rozkouskování časové posloupnosti na jednotlivé historky, ale ne v takové míře aby se divák ztratil. Herecké obsazení se mi také líbilo a navíc herci v tomto filmu zahráli na výbornou. Celý film je navíc doplněn skvěle se hodícím černým humorem. Je to prostě kultovní film, který ve svém žánru nemá konkurenci, proto 95%.