• Thriller

Jedeme na teambuilding (2023)

V záplavě LangmajeroHřebíčkovskoPlodkovských komedií z posledních let je tohle svěží vítr. Alespoň minimálně v porovnání s "komediálním" brakem co se týče tuzemské tvorby. Je fajn vidět, když si někdo dá práci s vypointováním scénaře a gagů, s prací s herci atd. Asi se to nezapíše do zlatého fondu, ale původně jsem tomu dával deset minut a nakonec jsme to shlédnul celé a celkem pobaven. Takže určitě se tady není za co stydět, je to v kostce řečeno "bláznivá letní komedie" v lepším slova smyslu.

Vánoční příběh (2022)

Tohle je fakt hodně blbý a nepovedený. Absolutně není znát jakýkoliv dosavadní rukopis Ireny P., což by v zásadě zase až tak nevadilo. Zásadní problém je absence scénáře, resp. neustálý pocit, že herci v podstatě nevědí co hrát a improvizují. Což v případě dua Lábus Kaiser je většinou přidaná hodnota, ovšem tady to absolutně nefunguje. Dramaturgické chyby ani zmiňovat nebudu, neb by to byl čas strávený zbytečně navíc. Pokud si režisér neohlídá ani to, že při jízdě taxíkem projíždím kolem Vojenské nemocnice a o dvě scény později projíždím stejným místem opět, vypadá to, že se vše dělalo ve spěchu tak, aby se natočila Vánoční komedie, kterou celou utáhnou kvalitní až nadstandardní herci. Ale neutáhnou. Kdo jste na tom ještě nebyli, doporučuji nechodit. Budete litovat dvou hodin času k ničemu. Jinak cameo s Pierrem celkem dobrej nápad, ale opět proveden tak, že absolutně nezaujme a nenechá ve Vás žádný dojem kromě toho, že Pierrovi táhne na 90 a vypadá pořád celkem ok.

Boží ruka (2021)

Já vám nevím, jsem v půlce a trochu rozpolcený. Mám rád Sorrentina, líbí se mi ten Felliniho odkaz, těch několik bizarních ksichtíků, které našel bůhvíkde. Nicméně jako bláznivej fotbalovej fanda jsem čekal nějakej větší fotbalovej odkaz směrem k Maradonovi a aspoň pár vyfabulovanejch záběrů na Neapol při zápase, na stadion a okolí, prostě na atmosféru. Zatím se mi dostalo tedy jen sociologické sondy do života jedné rodiny a dalších rodin ze sousedství. Ale to bylo jenom moje očekávání, film byl evidentně směrován jinudy. Každopádně Luisa Ranieri je od teď můj novej mokrej sen.

Perníkový táta (2008) (seriál)

To nejlepší co jsem snad zatím viděl, alespoň co se týče seriálové tvorby. Zaznamenal jsem mnoho reakcí, že je to nejlepší seriál vůbec a v podstatě s tím snad nejde než souhlasit. Skoro 60 dílů jsem si dal do 4 dnů, takže jsem asi magor, ale prostě jinak to nešlo. Neskutečná bomba.

Victoria (2015)

Já myslím, že každej kdo tady tomu dal plnou palbu, stručně už v komentářích vystihnul celkový klady tohohle totálního zjevení. Takže na co se rozepisovat, všechno bylo řečeno. Berlín od soumraku do úsvitu, totální sugesce a vcucnutí do děje, absolutně neuvěřitelně uvěřitelný herecký výkony( hráli to vůbec?) a vychází z toho něco, na co fakt nezapomenu.

Modelky s.r.o. (2014)

Film jsem neviděl a nejspíš neuvidím, tak nehodnotím. Co ale začíná být na pováženou je, že s největší pravděpodobností si Magnusek zajišťuje fake účty, který tady na csfd.cz zvyšují hodnocení. Když si prohlídnu většinu účtů uživatelů, kteří dali vysoké hodnocení, tak téměř všichni mají evidentně nový účet a jediné hodnocení a to právě tohohle filmu. Alespoň to je stav k dnešnímu dni 16.12.2014. Je vidět, že Magnuskovi došlo, že v dnešní době návštěvnost zásadně ovlivňuje hodnocení na csfd.cz a tak na to reaguje. Otázkou tedy zůstává, do jaké míry může csfd.cz díky Magnuskům apod. zůstat do budoucna relevantním. Takže když už Magnusek kurví českej film, rozhodl se zkurvit i csfd.

Bony a klid 2 (2014)

Takže v první řadě nutno podotknout, že se nejedná o film, který by si zasloužil odpadový hodnocení, jak tady demonstrativně určitá část předvádí. Na druhou stranu každý má právo volby na svůj názor a hodnocení, byť podle mě v tomhle případě neobjektivní. Za shitozní a odpadovej film z Olmerovy tvorby bezesporu považuju Waterloo po Česku, o tom žádná. Bony a klid 2 jsou ale jinou kategorií. Myslím, že zcela zásadní je, jestli divák viděl původní Bony a klid a jestli to byl jeho čajíček či nikoliv. Pro mě osobně to byl kult a zjevení. Je jasný, že dvojka se s jedničkou nedá porovnávat, což i vzhledem k 26 letému odstupu je i celkem logický. Já osobně Bony a klid 2 považuju za takovou Olmerovu rekapitulaci, ve který předvedl všechny svoje klady a zápory z předchozí tvorby. Chvíli máte pocit, že sledujete Playgirls 3 a to především při (ne) hereckých výstupech jeho ženy S.Chytrové a chce se Vám opustit kino. Posléze ale přichází návaznost na původní Bony a klid s nakoplou muzikou, střihem a atmosférou. Načež po chvíli přijdou na řadu laciný vtípky ala styl Waterloo po česku, aby jste se o pět minut později přenesli do atmosféry podobnou "Jako Jed" nebo "Co je Vám doktore". Tenhle film je totiž totálně schizofrenní a nedrží jakoukoliv jednotnou lajnu. V jeden moment je to strašnej průser a v dalším momentu perfektní podívaná. Je obrovská škoda, že Olmer tu jednotnou lajnu, kterou uměl držet v předrevolučních filmech, kam ještě neobsazoval hojně svojí manželku, momentálně udržet neumí. A to díky často totálně dementním dialogům, které sám píše, strašně, ale strašně trapným vtípkům a v neposlední řadě chabým hereckým výkonům, ve kterých bohužel zcela dominuje jeho herecky totálně netalentovaná manželka. Nicméně abych to shrnul. Největší negativa filmu jsou: 1)Totálně diletantský antiherectví J.Prachaře, kterej ale na druhou stranu, i když je v podstatě druhou hlavní postavou filmu, není ve filmu zase tak důležitej. 2) Soubor vtípků a přirovnání hodných žáků třetí třídy 3) Strašnej, ale totálně strašnej herecký výkon S.Chytrové( bohužel jako vždy a všude). Nezmiňoval bych to, kdyby její role byla ve stylu "paní nesu Vám psaní", ale její role je bohužel v průběhu filmu celkem zásadní. 4) Zmatené a nelogické pokusy o moderní střih a kameru, který jsou totálně vycucaný z prd...e. V.Olmer totiž evidentně touží být "in". Bohužel, vybral si pro to špatný místo a nevhodnej film, tudíž jeho zrychlování nebo zpomalování plynulosti scén nedává jakoukoliv sebemenší logiku. No a teď pozitiva, který u mě nakonec převládly: 1) Vynikající hudební pozadí skvělě načasovaný na konkrétní scény a dokreslující reminiscenci na původní Bony a klid 2) Herecké výkony Veroniky Jeníkové(strašně, ale strašně moc mě překvapila), Honzy Potměšila(ten překvapovat ani nemusel) a některých dalších, především herců z původního Bony a klid. 3) Několik momentů, ve kterých byl opět cítit Olmerovský rukopis známý z filmů před revolucí. 4) Námět, kterej podle mě zcela logicky zapadal do kontextu s prvotinou. Takže sečteno podtrženo, u mě za dvě hvězdy, ale jako fanoušek kultu Bony a klid, jednu hvězdu přidávám. Na závěr nejsilnější scéna, kdy jsem měl tendenci zamáčknout slzu, byla romantická scéna "Evičky tričko" po 26 letech s "Power of love" v zádech....A to bez jakýkoliv ironie.

Vlk z Wall Street (2013)

Tříhodinová jízda při který bych si neodskočil v kině na hajzl, ani kdyby se mi sebevíc chtělo. Caprio je film od filmu lepší, což je pro mě osobně velký překvapení. Scorseseho rukopis je na první pohled zřetelnej hlavně v podobnostech v určitých pasážích s Casinem, ale tohle prostě bylo o kus dál a daleko větší prdel. Takže jednoznačně plná palba!