Warcraft: První střet (2016)

Za solídne 3 *. Dobrá zábava aj pre ne-gamera. Vidno momenty, kde by k pocitu blaha pomohla referencia z hry, či kníh, ale celkovo sa moje obavy z traileru nenaplnili. Kvalitne zvládnutá emočná čast: neboli mi ukradnutí ani Orcovia, ani ľudia. Človek sa vie stotožniť s oboma stranami. Dobrý základ pre pokračovania.

Americká reportérka (2016)

Sklamal my klamlivý marketing filmu. Tešil som sa na komédiu s perfektným hereckým obsadením a dostal som prinajlepšom uvoľnenú drámu s perfektným hereckým obsadením. Film stále celkom fajn, aj keď je pravda, že občas sám nevie, čím chce byť. Ibaže ak stále pri pozeraní čakáte, kedy už začne tá zábavná časť, ani len tú drámu si celkom nevychutnáte. Rozhodne to nie je strata času a herecké výkony sú veľmi sympatické, ale uvoľnenú zábavu, ktorú sľubuje trailer, nečakajte.

Hardcore Henry (2015)

Nechýbalo veľa a dal by som aj za 5. Z môjho pohľadu je to podobný prípad ako Deadpool. Film sa od prvého traileru nehral na nič intelektuálne a tak divák dostane presne to čo čaká. Absurdne šialenú, takmer non-stop akciu kde kreativita usmrtení nemá obdobu. Taký FPS Crank s poriadnymi cojones. Každé výnimočnejšie zabitie (a že ich nie je málo) je navyše hudbou a rytmom scény poňaté ako záverečná poenta nejakého vtipu a tak sa človek mnohokrát proste začne smiať. Ten film je maximálne absurdná záležitosť a pokiaľ nemáte slabý žalúdok, neskutočne baví. First person je na pár miestach menej prehľadné, ale je ich naozaj minimum. 3D by asi bolo dosť chaotické, ale napríklad na IMAX sa to vyslovene pýta. Každopádne treba vidieť na veľkom plátne.

Viktor Frankenstein (2015)

Rozhodne nie zlé, a určite veľmi dobre zahrané. Kto trochu vie, kto je Max Landis (scenár), vie že on je vlastne novodobý Victor Frankenstein. Nejakým zázrakom vie presvedčiť filmové štúdiá aby sfilmovali jeho geniálne šialené a originálne nápady, ktorým ale mnohokrát chýba duša. A to je aj tento film. Má v sebe skvelé nápady a je dobre poskladaný dohromady ale v princípe je vám celý čas ukradnuté čo sa deje. Proste mu chýba duša. Škoda.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Vizuál nádherne Áčkový, príbeh krutoprísne Béčkový, ale zato má celkom logickú štruktúru a aj keď neohúri, rozhodne nenudí. Dominic Toretto mácha ohnivým mečom a Michael coCaine hrá zas a znova Alfréda. Fantasy & Furious Begins.

Hanebný pancharti (2009)

Na prvý pohľad jasný Quentin. Kto má rád jeho štýl, bude nadšený. Iného môže zdanlivá nesúrodosť aj naštvať... Ako celok veľmi dobré pozeranie a BOŽSKÝ soundtrack. Jedinou slabinou filmu sú paradoxne jeho skvelé postavy. Je ich tam tak veľa dobrých, že ani dve a pol hodiny nestačí, aby sme si pozreli ich príbehy. Waltzov Hans Landa s najmä Shosanna v podaní Melanie Laureant by dokázali naplniť ďalší jeden film...

Rychle a zběsile 7 (2015)

Do kina som šiel s tým že som veľmi (ale naozaj veľmi) chcel aby sa mi ten film páčil. Celá tá situácia okolo smrti Paula a problematického dokončenia filmu atď... A nakoniec nebol zlý, ale v častiach kde to by som ho nazval Fast & Furious sa tak rýchlo a bezdôvodne striedali prostredia, že som sa v tom pomaly prestával orientovať a vo zvyšku to bol síce fajný akčný film, ale rozhodne by som mu nedal nálepku F&F. K tomuto všetkému som celkom nepochopil na čo potrebovali dvoch záporakov, z ktorých každému išlo o niečo úplne iné, a aj bez nich má film asi 4 rovnocenné dejové línie, čo mu na konzistentnosti rozhodne nepridáva. Zhrnul by som to asi tak, že vzhľadom na to v akých podmienkach vznikal, to je dobrý film, ale svojim zameraním sa už tak vzdialil pôvodnej filozofii série že by som mu dal iný názov.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Tento film je naplno a smrtelne nakazeny virusom Hobbit a.k.a. zbytocne natiahnute na viac filmov. Vacsinu casu "nuda jak prase". Zaber z traileru, kde Katnis-legolas zostreli dve lietadla jednym sipom je jedna z dvoch zaujimavyvh sekvencii filmu. Knihy boli fajn, ale toto nefunguje ani ako film. A ako samostatny uz vobec nie. Dve hviezdy len za vizual. Sklamanie.