Pár nenormálních aktivit (2013)

Tak toto islo nejako mimo mna. Pride mi to ako keby si tvorcovia s velkym nadsenim zmysleli,ze idu urobit neskutocne cool parodiu,sadli ku stolu a potom prislo to slavne: "A teraz co?" Zopar vtipkov je tam fakt dobrych ale celkovo to bola nuda na urovni originalnej P.A. A aj ked Marlon to herecky prekvapivo dobre taha, na parodiu to bolo jednoducho malo a na seriozny film este menej. Sklamanie.

Nespoutaný Django (2012)

Dat Djangovi 5 hviezd mi zabranilo finale. Waltzove "I'm sorry, I couldn't resist." po zastreleni monsieur Candyho je posledny svetly moment filmu. Dovtedy uplne perfektny film, ktory ma unasal na vlne westernovo-otrokarskej atmosfery, ktoru pani herci Di Caprio a hlavne Waltz drzali skvelymi vykonmi, sa nahle meni na preobleceny Kill Bill. Nic viac, nic menej. Jamie to proste v zavere uz sam neutiahne a tak mu Tarantino ubral na rozpravani a pridal na strielani. Ak je ale niekto Quentinov nehynuci fanusik (co vobec nie je zla vlastnost ;) tak mu to vobec vadit nebude. Stale je to ale vyborny film ktory rozhodne stoji za to vidiet.

Zombieland (2013) (TV film)

Za pilot dve hviezdy. Potencial tam je, ale cely stab od hercov az po rezisera sa musia poriadne vyhecovat, lebo okrem Talahasee som nikomu neveril ani len to,ze sa vobec o nejake hranie snazia a od scenaristov k tomu tiez velku pomoc nedostali. Takze ak si dalsie casti vybojuje,uvidime.Zatial velmi rozpacite.

Chceš mě, chci tě (2009)

Neviem, cim to je,ale tieto sablonove rom-comy s Katherine sa mi zacinaju pacit. Komu sa pacili Killers, ten bude pravdepodobne mat rad aj tento pocin. Tento film neprinasa nic nove. Vsetko je poctivo predvidatelne a kto pozna zaner, dostane do bodky to,co ocakava: hlaskovy humor, postupne budovanie romantiky, "necakany" zvrat a happy end. Ale na rozdiel od mnohych menej vydarenych holywoodskych pokusov to tu rovnako do bodky vsetko velmi dobre funguje! Za seba musim povedat, ze niektore situacie mi privodili zachvaty smiechu a hlavnej dvojici som veril kazdu minutu ich hrania. Thumbs up!

Konečná (2013)

Asi najzlozitejsie hodnotenie za poslednu dobu. Celu dobu pozerania som sa snazil ten film niekam zardit,aby som nakoniec pochopil,ze to nejde. Chvilu je to citokrvny thriller,chvilu,akcak,chvilu western,chvilu komedia a vsetko sa to strieda v uplne nahodnom poradi. Kazda tato tvar ma nieco do seba, ale ziadna specialne nevynika. Cele je to postavene na tom, ze Arnold a jeho nostalgicka aura to vsetko nejako spoji a ono to nejakym zvlastnym sposobom aj funguje. Je to v celku taka prijemna jednohubka bez nejakych vaznejsich ambicii. Na lenive nedelne popoludnie,ako vysite...

Zlomené město (2013)

Tak trochu nuda. Potesil fakt,ze v dnesnej dobe sa niekto podujal natocit klasicku krimi,ale to je asi tak vsetko. Z celeho filmu mam velmi zvlastny pocit. Herci hraju na jednotku, dialogy su trafene presne-ani prekombinovane,ani odflaknute,ale napriek tomu to akosi nefunguje. Do deja nevtiahne a o napati sa tiez velmi hovorit neda.Fanusikom zanru urcite odporucam uz len preto, ze detektivky sa uz velmi netocia, ale inak je to film,ktory vysumi z hlavy v momente posledneho fade-outu...

Speed Racer (2008)

Ono je ten film vlastne strasne mila blbina. Od zaciatku do konca si to ide jednu velku,sialene uletenu jazdu, aku vedia dat asi len Wachowski. Speed reacer je naozaj netradicny, ale vo mne zanechal neskutocne prijemny pocit. A az doteraz by som neveril, ake zaujimave mozu byt zaverecne titulky s jednou opicou,ked maju pod sebou fajn hudbu :D

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Jednoducho a proste cool. Film, aky som uz davno nevidel. Volajte to oldschool ak chcete, ale je to proste parada. Pribeh Vas stale napina a vedie presne ako chce, okolo Cruisa je vybudovana poctiva badd-ass aura, Pike ako supermilfka si tiez ide dobru jazdu a velmi prijemne posobil aj veteran Duvall. A v zaplave modnych videoklipovych strihov, a "strhujucej" hudby,akymi su sprevadzane automobilove nahanacky v poslednych rokoch, posobi tato,kde jedinym soundtrackom su zvuky motorov,gum a krciaceho sa plechu a ziadne auto tu bez priciny neurobi otocku vo vzduchu,ci nezmyselne nevybuche, ako balzam na dusu. Skvely thriller, Vrelo odporucam.

Foo Fighters: Back and Forth (2011)

Nie som nijaky specialny fanusik Foo Fighters,ale tento styl muziky je mi blizky. Az tu som sa dozvedel,ze spevak robil v Nirvane bubenika a o dalsich veciach ani nehovorim. Ako dokument je to natocene perfektne,svedectva vsetkych clenov kapely,ktori maju rozne uhly pohladu na vsetky dobre aj zle casy kapely,prepletene s koncertami a celkovym pribehom. Ci uz ste fanusik ,alebo nie,ak mate co len trochu radi dobru hudbu, odporucam pozriet.

Total Recall (2012)

Vizualne je to cele skutocne uzasne. Sci-fi architektura vykreslena velmi pekne a tak si na zaciatku myslite,ze to ma spolu s Farrellom a Backinsale celkom slusne nasliapnute na dobru dvojhodinovu zabavu. A tu aj-hla pruser. Zrazu ani neviete ako to cele prestane fungovat a z nejakeho dovodu sa zacnete nudit, a na koniec cakate ako na vykupenie. Je to plne akcie, stale sa nieco deje, efekty su naozaj vyspikovane, ale celemu filmu cosi chyba, cosi,na co sa neda ukazat prstom, proste to nemalo dusu...