How to Kiss (1989)

Problém tohto filmu je, že by oveľa lepšie fungoval bez animácie, ako rozhlasová hra.

Zdrojový kód (2011)

Pre tých čo to nevideli: Moje hodnotenie je 4 hviezdy. Idem spoilerovať: Film celý čas šlape ako má, ale všetko riadne zamotá americký záver.. Som sklamaný.. Verím na cestovanie v čase fungujúce ako vo filme 12 opíc (Novikov self-consistency principle). Nemám vyhranený názor na paralelné reality. A ak existujú vôbec nemusia byť podobné tým naším, a už vôbec si nemyslím, že by bol presun možný do presne vybranej reality.. Text v záverečnej SMS znie "the world you create" - svet, ktorý ste vytvorili, mám to chápať že vytvorili počítačom paralelnú realitu (tak to je parádna kokosina). Jedným som si istý Goodwinová ktorá číta SMS nieje Goodwinová, ktorá ho tam poslala. Lebo ak hej tak je porušený Novikov self-consistency principle. Nieže by mi to vadilo, prežijem to, ale celý film funguje na princípe nezmeniteľnosti minulosti tak prečo s tým začínať v samučkom závere. Proste som z toho xoxot. Osobne nevidím riešenie, ktoré by zapadalo do filmu. Mám obrovskú chuť jednu hviezdu odobrať práve za záver, veď mi to úplne pokazilo dojem z filmu. Zatiaľ tak nečiním. Aj keď priebeh filmu je na jasné 4. Ak má niekto nejaké fungujúce vysvetlenie, nech sa podelí, ďakujem.

The Adventure of Retainer Boy (2010) odpad!

Celkom slušne natočený brak. Som si takmer istý že hlavný hrdina s hrdinkou v čase natáčania filmu spolu chodili a toto si natočili na pamiatku. Neskutočne zlé herecké výkony. No čistý amaterizmus..

Zamilované maso (1989)

Asi som trochu zastaralý, ale s jedlom sa nemá hrať.

Blbec k večeři (1998)

taký debil ako je François Pignon neexistuje, a ak hej tak ho nakopem do riti, tak že to ešte nezažil. Sralo ma že s ním nikto nedokázal vyraziť dvere.

Na doraz (2010)

Jeden z filmov pri ktorom je trailer vtipnejší než samotný film. Smiať sa na zaostalom chalanovi mi vôbec nepríde vhodné. Oceňujem tie "kurzy" herectva, tie boli OK.

The Tune (1992)

Nestotožňujem sa s postupom a formou akú Bill zvolil. (podobne mu to vyčítala kritika) Film je zlepenec krátkometrážnych filmov, aj preto pôsobí nesúrodo a niektoré pasáže ako keby boli vo filme úplne zbytočné. Napríklad pasáž Push Come to Shove (scénka keď sa 2ja chlapíci mlátia do obličajov) je úplne zbytočná a končí hláškou hlavného hrdinu: "Why I am watching this?" aj to len preto aby mohla byť zachovaná nejaká kontinuita vo filme.

The Wiseman (1990)

Krátkometrážňák, ktorý sa neskôr stal súčasťou filmu The Tune. Film je normálne ozvučený.

Two Men (2009)

Mám rád filmu, ktoré nútia človeka premýšľať nad obyčajnými vecami. V reálnom živote veľa o človeku napovie výraz tváre, tento faktor je vo filme potlačený. Normálne ak človek sleduje podobnú udalosť je presvedčený, že dôvody pozná (mimika, správanie, výzor atď) ale koniec koncov, či má pravdu nezistí nikdy...

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Film tak trochu nápaditý. Utopený v neprirodzených dialógoch (to sa dalo čakať) a zabitý neskutočne slabučkými vizuálnymi efektami. Práve tie by som očakával že budu základným kameňom filmu s takýmto názvom. Toto dať do rúk Michaelovi Bayovi a bolo by z toho 2 hodinová prča.