• Thriller

Nymfomanka, část II. (2013)

V porovnaní s prvým dielom sa mi to zdalo o niečo lepšie. Sadistické scény poriadne tvrdé, miestami som mal až problém na to pozerať. Posledná tretina trochu slabšia, ale celkovo lepšie ako jednotka, tak musím dať 5 *.

In Fear (2013)

Márne som čakal, že záver prinesie niečo rozumné, čo by postavilo celý film do nejakého zrozumiteľnejšieho svetla, ale nestalo sa tak. Miestami mi to pripomínalo Lynchov nezrozumiteľný štýl. V podstate 80 minút nudy a čakania na zázrak, ktorý dá tej nude nejaký zmysel.

Život Adèle (2013)

Musím povedať, že som sa trochu obával dĺžky filmu. Počas sledovania filmu som mal miestami pocit, že už by aj stačilo, ale našťastie to Kechiche zachránil nejakým zvratom. Veľmi som sa na tento film tešil a nesklamal ma. Film obsahuje veľa detailných záberov (hlavne na tváre hlavných hrdiniek), čo umožní divákovi ešte viac sa stotožniť s postavami. Sexuálnych scén je tak akurát, nie je ich prehnane veľa, nie sú samoúčelné, ale pre príbeh potrebné. Bravúrny výkon Adèle Exarchopoulos. Nie je to celkom čistých 5 hviezd hlavne kvôli dĺžke filmu.

Berlínská mise (2013)

Príliš zamotané a celý film som poriadne nemal prehľad, kto je vlastne kto. A navyše, tí šikmookí sú všetci takí istí, takže tento fakt to ešte zhoršoval.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Je dobré vedieť, že Lynch vie natočiť aj niečo normálne, čo má hlavu a pätu okrem tých svojich výplodov bujnej fantázie, ktoré nie sú až také zlé, ale chýba mi pri nich zmysel. Pekný road movie a dobrý výkon Richarda Farnswortha. Prvých 40 minút je dosť nezáživných, je tam veľa statických scén, kde sa nič nedeje a nič nerozpráva. Dlho som rozmýšľal, či dať 3 alebo 4*, ale toto bolo lepšie ako ostatné Lynchoviny, tak som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu, aj keď to neboli čisté 4*.

Žena v kleci (2013)

Prvá polovica dosť rozťahaná a nudná. Dej sa začína odvíjať veľmi pomaly. Druhá polovica je už zaujímavejšia. Celkovo jednoduchý príbeh, bez nejakých významných zvratov. Námet dobrý, ale dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Na začiatku sa mi aj zdalo, že to bude kriminálka, ktorá bude dávať aj nejaký zmysel, ale po pol hodine ma Lynch vyviedol z omylu. Od vtedy nastupuje typický Lynch. Ničomu nerozumiete, ale aj tak od toho neviete odtrhnúť oči. Asi 20 minútová pasáž v bare vynikajúca. Sedel som ako zhypnotizovaný. V poslednej tretine som už z toho mal čistý guláš. Lynch v poslednej tretine príliš pritlačil na pílu.

Čas zabíjet (1996)

Naprosto geniálny film. 150 minút, ktorých naozaj stálo za to. A vedel by som si tento film predstaviť ešte aj dlhší. Záverečná reč McConaugheyho pred porotou je najlepšia, akú som kedy vo filme videl. Kiefer a Donald Sutherlandovci sú síce rodina, ale tu hrajú absolútne odlišné postavy. Kiefer úlne negatívnu a Donald presný opak. Trochu mi chýbala záverečná porada poroty. Inak super.

Je to jen vítr (2012) odpad!

Takto kvalitne som sa nenudil už veľmi dlho. V strede filmu som musel vypnúť televízor, lebo sa to nedalo vydržať pozerať. Zapol ho až pred koncom, a samozrejme, o nič som neprišiel. Keby z toho spravili krátkometrážny film, ešte stále by to bola nuda. Polovica filmu je v tme a kameraman asi trpí Parkinsonovou chorobou a odporúčal by som mu ísť na liečenie.

Sviňák (2013)

Čistá pakáreň. V druhej tretine som sa ako- tak naladil na vlnovú dĺžku filmu. Celkom to aj začínalo byť pozerateľné, a potom zase naspäť do starých koľají. Ani poriadne neviem, o čom ten film bol. Zlátanina všetkých možných žánrov. Ako komédia mi to vôbec neprišlo.