Kvílení (2016)

Kdyby měl film atmosféru a hlavně napětí jako poslední půlhodina, jednalo by se bez debat o vrchol žánru, takto je to pro běžného diváka až moc dlouhé, rozvleklé a místy trochu nelogické a to říkám jako fanda korejských filmů.

Tuo di qu mo ren (2015)

Celkem klasická duchařina, tedy na Asijskou produkci. Škoda, že snímek nemá větší napětí a pouze část se odehrává v jiném světě. Kdyby měl celý snímek napětí a vizuál jako poslední třetina, byla by to pecka. Takto je to "pouze" slušný film.

Záškodníci (2016)

Čekal jsem klasickou Willisovku a překvapivě je výsledek na poměry levného béčka slušný. Pominu-li znuděného Willise hrajícího stále stejnou polohu, tak musím uznat, že místy je atmosféra velmi hutná, a dokonce i kamera si občas najde lepší chvilku.

Detektiv z Hongkongu (2016)

Kdyby to nebyla koprodukce, ale vyloženě only Honk Kong, tak možná bude výsledek o chlup lepší. Takto je to jeden z nejhorších Chanových filmů poslední dekády. A co se týče Harlina, ten už by se na to také měl vy*****

99 domovů (2014)

Dost ožehavé téma zpracované až neskutečně realisticky. Což jen podporuje uveřitelný Garfield a výborný Shannon. Stačilo pár úvodních minut, abych měl zájem vidět celý snímek i s očekávaným finálem.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Po obrovské vlně hejtu jsem k filmu přistupoval s despektem. A ano, Snyder není dobrý režisér a ani vizuál nemá moc v malíku - upřímně si myslím, že kdokoli, kdo patří v Asii do top 20 mezi režiséry by z tohoto dokázal vytřískat víc. Obrovský rozpočet není moc vidět a první hodina je vyloženě nuda. Pak se začnou objevovat zajímavé scény obsahově i příběhově a pokud počítám do budoucna, DC má vykročeno relativně slušně. Oproti Avengers musím ocenit temnější vizuál, jelikož ta Marvelovská pestrobarevnost mě již unavuje. Affleckův Batman je slušná náhrada za Balea a rovněž Jeremy Irons v roli Alfréda je asi dokonce lepší než Caneův. Celkově mám spíše pozitivní pocity a jsme zvědav, jak se celé universum bude sunout dál.

Seoboojeonseon (2015)

Po velmi vtipném traileru jsem se na film dost těšil a ve výsledku jsem mírně zklamán, ale jen co se týče "komediálnosti", vše ostatní je přinejmenším fajn. Samozřejmě se dal příběh pojmout mnoha jinými způsoby, ale i toto podání má něco do sebe. Každopádně jediné co mě mrzí, je závěr filmu.

Pan Dokonalý (2015)

Snad první film, kde není RZA vyloženě iritující. Jinak kombinace Rockwell + Kendrick je výborná, jen je škoda, že film jako takový nemá potřebný drive a jiskru.

Hyubnyeo : kalui kieok (2015)

Celkově mírné zklamání. Kdyby byl celý film jako posledních 20 minut - tedy s takovou kamerou, akcí, vizuálem, jednalo by se o neskutečný nářez. Takto je snímek "jen" slušná žánrovka se skvělým Byeong-heon Leem.

Warcraft: První střet (2016)

Udělat film podle legendárních strategií a hlavně WoW muselo být nadmíru těžké. Obrovské universum, strašně moc postav a obrovské náklady. To vše muselo děsit nejednoho producenta i režiséra. Výsledek ale dopadl nadmíru dobře a to nejsem vyloženě fanboy onlineovky, pouze strategií a světa jako takového. Vizuálně nápadité, atmosféra povedená a příběh slušný s tím, že DEJTE NÁM SAKRA DALŠÍ DÍL.......