• Romantický

Pod vlivem lásky (2008)

Stačí vidět do poloviny, pak už to byla otrava k nevydržení. Asi jsem z těch japonských filmů už vypadla a nejsou pro mě ty hysterické příběhy už přijatelné. 13. kapitolu 1. dopisu Korinťanům taky nebylo nutné recitovat celou.

Raat Gayi Baat Gayi (2009)

Rahul (Rajat Kapoor) se snaží zjistit, co prováděl včera v noci. Komedie k potrhání smíchy to zrovna není, ale mně to nevadilo. :-)))

Léto s Göranem (2009)

Citové zmatky pětatřicetiletého Görana vrcholí během z rukou se mírně vymykající oslavy slunovratu. Žádné převratné dílo, váhám mezi 2-3 hvězdami.

50 Lakh (2007)

Velmi nízkonákladové, nedosledováno do konce.

Rocket Singh: Salesman of the Year (2009)

Taková pohádka o tom, že když své podnikání (počínání) řídí člověk - tedy i hloupý sikh (v Indii jsou sikhové terčem stejného posměchu jako u nás blondýny) - srdcem, tak se se dílo podaří. Chci tomu věřit. Žádané povzbuzení.

Nejlepší kapela (2009)

Vcelku roztomilý dětský film o hudbě, kterou bych osobně zakázala. O vojenské dechovce (provozované dětmi samozřejmě). Happy end spočíval v tom, že do hry vstoupil Balkán (zaplať pámbu). Tak snad jsem nevyzradila příběh.

Válečník (2001)

Asif Kapadia je prostě divný režisér a točí filmy, které mi nesednou. Příště mi snad už nebude jeho film stát za ztrátu peněz a času.

3 Idiots (2009)

Viděla jsem, otitulkovaná byla asi tak třetina dialogů a já vím, o čem to bylo. Tak nevím, čím to. Zda tím, že fakt v indických filmech jsou dialogy nepodstatné, nebo tím, že se má hindština tolik zlepšila. Třetí možnost je, že mluvili hodně anglicky. Každopádně scéna s porodem je slušný "climax" a Aamir Khan vypadá nehorázně mladě. Hrát téměř v pětačtyřiceti studenta, no to už tu jednou bylo v Rang de Basanti. Ale tam už měl po škole a byl v té škole přestárlý flákač a nemohl se odhodlat do života. Teď o pár let později jeho filmový hrdina ještě trochu omládnul...

Statečné srdce získá nevěstu (1995)

Tak si po Vánocích můžu odškrtnout zase jeden rest. Byl ten film lepší než jsem čekala, to rozhodně, taky bych neřekla, že by alpská část byla nějak výrazně lepší než druhá půlka. Kajol tedy bývala pěkně při těle, na hlavní hrdinku rozhodně. V Alpách zůstali bez peněz a bez věcí, přesto měla na sobě denně jiný model. Hláška filmu: „Nejsem lotr, jsem Ind.“ Jó, a Karan Johar za mlada. :-)))

Spi, děťátko, spi (2009)

Čtyři holky na útěku z pasťáku. Lepší než jsem čekala.