• Romantický

Ek Din 24 Ghante (2003)

Prý špatný remake filmu Lola běží o život. Mně zas tak špatný nepřišel. Asi že v hlavních rolích hrají mí oblíbení herci...

Before the Rains (2007)

Tak jsem se dočkala a po Maan Gaye Mughall-E-Azam se mi konečně dostal do rukou a před oči i tento film. Zase jednoznačný důkaz, že Ráhul Bos (Rahul Bose) je prostě stvořen pro dramata. S přijímáním rolí v komediích by měl být opatrnější. :-)

Erbsen auf halb 6 (2004)

Ale spíš tři a půl. Nebýt cesty do Ruska, byl by to docela milý film, v hlavní mužské roli snad v současnosti nejpohlednější islandský herec, ale ty ruské rázovité postavičky a to, že každé malé dítě v Rusku mluví plynně německy, mu trochu podtrhly nohy. Jediný, kdo v Rusku mluví rusky, jsou ostří hoši s noži....

Černá madona (2007)

Tedy žádný zázrak. Další film, který mi potvrdil, že v Dánsku mají o střední Evropě (o Polácích - jindy i o Češích) docela špatné mínění.... Někdy mi přijde i nespravedlivé.

Stella jede na prázdniny (1986)

Kdybych náhodou potřebovala vyléčit z alkoholismu, tak jedině islandskou šokovou terapií. :-)

Poslední viking (1997)

Jo, kde jsou ty zlaté časy, kdy si mohli pánové Kim Bodnia a Bjørn Floberg přivydělávat reklamou na fitcentrum? Nebo že by byli stažení v korzetu? To tedy především ten první jmenovaný. :-)

Maan Gaye Mughall-E-Azam (2008)

Ztřeštěná komedie, která mi trochu vyplnila čas čekání na dva zásadnější Ráhulovy filmy, především na Japanese Wife Aparny Sen, té se nemohu dočkat. Docela mě bavily narážky na Mirzu Ghaliba, také na film Sarfarosh. Kay Kay Menon a Paresh Rawal jsou také zábavní, každý z trochu jiného důvodu. Ale Malliku Sherawat, tu bych prostě vystřihala, herečka je to prachbídná a navíc nesympatická. Chtěla bych poznat člověka, který věří tomu, že tam všichni chlapi tak masově propadali jejímu kouzlu. Ukázky klasické hudby byly pěkné, zato z tanečních scén trochu bolela hlava, pastva pro oči to rozhodně nebyla.

Studený oběd (2008)

Tři nezávislé příběhy lidí, kteří rozhodně nemají život ve svých rukách. A jedny vyhozené pojistky a následný výpadek proudu a události se dají do pohybu. A vše se vymyká kontrole ještě víc. A ze všeho nejvíc ztrácí tvůrci kontrolu nad celým filmem. Tedy jestli je v tomto ohledu vůbec co ztratit. Na DVD je zvuková stopa s komentářem režisérky. Ta úvodní scénu popisuje slovy: „Tuto scénu jsme dali na začátek, protože jsme nevěděli co s ní.“ :-))) No, přesněji to snad vystihnout nemohla. Ocenit ale musím, že jsem neusnula jako obyčejně, že mě zvědavost, co z toho bude, udržela bdělou. :-)

Ab Ayega Mazaa (1984)

Tak tohle byl zase jednou omyl. Romantická komedie s pár naprosto stupidními vedlejšími postavami, které člověka silou mocí nutí, aby se smál. Ale nefunguje to. Dá se to bez výčitek svědomí prospat. To se mi nakonec také stalo, že jsem usnula. A zjevně jsem přišla o nějakou krimi zápletku v posledních 20 minutách. :-)

Lorie (1984)

Tak tohle se zas těžko hodnotí. Uf. Shabana Azmi v roli ženy, která přijde o dítě a dál je neplodná. A tak si dítě ukradne. A manžel raději nic nenamítá. Tak herecké výkony představitelů jsou v pohodě. Shabana je skvěle šílená. Ale.... třeba by mě moc zajímalo, jak probíhají v Indii soudy. Nikoho nevyslýchají, žádné svědky. Jen na střídačku mluví žalobce a obhájce. A záleží, kdo soudce dřív ukecá. :-) A ten unesený chlapeček. Jak vůbec nezlobil, nevzpouzel se, nebrečel a jen chabě si jednou nebo dvakrát posteskl po vlastní rodině.... A indický megahepík na závěr.... To bych od filmu se Shabanou Azmi a Naseeruddinem Shahem tedy vážně nečekala.