• Pohádka

Grandhotel (2006)

Grandhotel je film o třech dějstvích, dějství první ukazuje šest postav s různými většími či menšími úchylkami. Tady je zajímavé, že polovina postav miluje statistiku a každý si vykresluje své grafy. Dějství druhé je zvrat, či turbulence v myšlení postav, bohužel je to velice krátký okamžik na to, aby si člověk vůbec uvědomil, co se na plátně děje. Dějství třetí náprava. Najednou se všichni rozhodnou vyřešit své problémy, i když každý po svém. Pěkné záběry Ještědu, příjemná hudba nejsou všechno, chtělo by to příště dát postavám nějaký příběh a nenechat je jen tak poflakovat na plátně. No, čekal jsem, že film bude horší a celkem mě překvapil.

Jedna ruka netleská (2003)

Zpočátku vlažný film, který vyvrcholí scénou, kdy Ivan Trojan řeční ke svým spolustolovníkům plně ovládaný nacistickou ideologií. Klára Trojanová zahrála vyšinutou matku ochranitelku výborně. Ač se zpočátku zdálo, že je z rodiny nejvyšinutější, postupem filmu se ukázalo, že je "nejnormálnější". Rodiný zvrat byl dokonán.

Pošetilost mocných (1971)

Louis de Funés jako ministr pronesl památnou větu - chudí mají mít svou chudobu a bohatí své zlato... Doporučuji.

Ecce homo Homolka (1969)

Asi nejlepší díl z trilogie o rodině Homolkových. Věčně rozhádaná domáctnost, kde si všichni nejdřív všechno vyčtou a pak se udobřují. Člověk si pak klade otázku, proč vlastně spolu žijí, když každému na každém něco vadí a co vyroste z jejich dětí a vnuků? Jinak je to skvěle udělaný film, ve kterém jsem chvilkami poznával svou matku a někdy i sebe.

Lev v zimě (2003) (TV film)

Kdo z koho, tak by se dal jednoduše chrakterizovat tento dvoudílný historický film. Kdo je lepší intrikán, král či královna. Děj filmů je plný zvratů a když si soupeř myslí, že už vyhrál, vymyslí jeho protihráč úskok a vše je opět jinak.

Za humny je drak (1982)

Odpočinková pohádka, v které mohl uplatnit své herecké kvality Jiří Císler co by král. Pohádka se stala jeho hereckým koncertem.

Pátek není svátek (1979)

Komedie o fenoménu chaty, chalupy a s tím spojené chalupaření. Každý druhý občan to v práci v pátek zabalil dřív a vyrazil ven z města úporně se dřít na tom svém skromném majetku. Trefně vystiženo.

Království potoků (2005) (TV film)

Opravdu nudná pohádka, kde za povšimnutí stojí jen dialogy Potoka a Potůčka. Jinak škoda vynaložených peněz i filmového materiálu.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Komediálně dobrodružný příběh na odlehčení odpoledne. Né vše jsem ve filmu zcela pochopil, třeba systém hraní kostek o Williamovu duši. Různé nešvary filmu překryly dobře provedené masky námořníků Bludného Holanďana. K dokonalé iluzi chybělo jen cítit zápach z rozkládající se lodi. Kromě masek vysoce hodnotím herecký výkon Johnyho Deppa, u kterého se zdálo, že neztrácí humor a nápady za žádné sebehorší situace.

Smrt stopařek (1979)

Dobře zfilmovaný skutečný příběh zavraždění dvou stopařek. Tehdejší společnost byla vraždami dívek tak zděšena, že nikdo z českých herců nechtěl hrát hlavního hrdinu - vraha.