Borgiové (2011) (seriál)

Ďalší z podarených seriálov z dielne HBO. Popravde som sa k nemu dostal hneď ako som dohral hru Assassins Cread, neviem či by som sa do neho pustil nebyť tejto hernej série. O seriály som počul aj predtým ale nijako ma nezaujímal. Až po vykreslení hlavného hrdinu v už spomínanej hre som mal nutkanie sa o ňom dozvedieť viac a tento seriál na to postačil viac ako dobre. Navyše Jeremy Irons je muž mnohých tvárí sa do role krvavého pápeža dokonale hodí. 75%

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Mám pocit, že na svetlo sveta vyšla konkurencia CSI. Nemusí tam byť toľko akcie, dokonca ani prepracovaný príbeh. Ale nachádzajú sa tu zvraty a príbehové uzle, ktoré nie sú predvídateľné a práve to je to čo ja si na krimi filmoch veľmi cením. Keďže ide o seriál myšlienkové pochody vrahov nemôžu byť dotiahnuté až do úplnej dokonalosti - veď na to majú 45 minút preboha. Ale snaha sa cení a je korunovaná napätím a vzrušujúcim rozuzlením. 80%

Přátelé (1994) (seriál)

Fenomenálny seriál, ktorý nestráca ani po rokoch na svojom lesku. Môžem ich pozerať aj milión krát stále sa vynikajúco bavím. Priatelia ponúkajú príbeh, ktorý je zábavný a navyše je uveriteľný pretože sa odohráva v reálnom živote, práve preto je veľmi jednoduché sa s hlavnými hrdinami stotožniť. 99%

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Je veľmi ťažké tento seriál hodnotiť, od začiatku som ho žral pretože sa podobá na mojich milovaných priateľov. Avšak po 3 sérií moje nadšenie opadlo, lebo som zistil že hlavný hrdina je úplný mumák a je dosť nereálne že by si počas 8 sérií nenašiel ženu. Avšak potom som prišiel na to, že to čo ma naozaj baví nieje hlavná dejová línia ale príbehy okolia, nie iba osud hlavného hrdinu. Barnie a jeho netradičný humor... Lili a Marshal ktorý reprezentujú manželský pár ... Robin ktorá je tak trocha mužatka a veľa veľa ďalšieho. Proste 90%

Hotel Transylvánie (2012)

Asi nie každému môže tento animák hrať do noty. U mňa však vystihol tú pravú chvíľu aby som sa zasmial aj zamyslel nad zmyslom vytvorenia niečoho podobného. Celkom dobré hlášky striedali hluché miesta, ktoré však boli potrebné pre finálne rozuzlenie s pointou. Tak, že celkovo to hodnotím dosť kladne 78%.

Hunger Games (2012)

Až na to že hlavný hrdinovia sú maximálne nesympatický a príbeh je až nechutne predvídateľný ma nakoniec prekvapilo, že som sa celkom dobre bavil. Musím uznať že efektov tu veľa nebolo, ale vytvoriť scifi mesto v ktorom sa každý človek oblieka ako chuj asi dalo maximálne zabrať. 65%

Gran Torino (2008)

Myslíte si, že Gran Torino je model americkej automobilky Ford s prelomu rokov minulého storočia? To máte pravdu, ale je to aj úplne vymakaný film. Myslíte si, že Clint Eastwood je špičkový westernový herec? Opäť máte pravdu, ale nie len to je to aj špičkový režisér, ktorý sa nebojí pasovať sám seba do hlavnej úlohy a vykúzliť srdcervúcu drámu. 94%

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Tento film je, ako stvorený pre 3D rozhranie. Príbehom nijako neohúri, hlavný protagonista tiež nepatrí medzi najsynpatickejších a o tom že ešte popri tom ako sa stáva prezidentom killuje upírske hovadá htoré mu zabili mamku sa snad ani nebudem vyjadrovať. Film ma dostal jedine na špeciálne efekty, ktoré som každou minútou viac a viac túžobne očakával. 30%

Hledání Země Nezemě (2004)

Veľmi pekne spracovaný príbeh autora "Petra Pana" od počiatočného hľadania inšpirácie až po prvé predstavenie. Príbeh nabral na realistickosti vďaka námetu skutočného príbehu. James Barrie očividne stráca inšpiráciu doma zo ženou mo to dáko neklape a chodí písať každý deň do parku kde natrafí na múzu vďaka ktorej napíše svoje životné veľdielo. Tomu múzou sú 4 malý chlapci, ktorý mu pomôžu poodhaliť svet jeho fantázie. Prekrásna dráma 85%.

Netvor (2011)

OK tak sa do toho teda pustíme, to bola taká nevýslovná kravina, akú som už dlho nevidel. Z obálky na vás čumia síce "super" herecké ksichty ale inak je to slaboduchá kopa hoven. Doporučujem tak maximálne pubertálnym adolescentným dementom medzi 10-15. Stručne blbeček sa za to že sa správa jak keket stane netvorom ktorého sužuje strašná kliadba až dokým si aj v stave v akom je nenájde ženu ktorá hu bude milovať - už len ked to píšem sa mi chce grcať. Za jediný klad som hodnotil to že som to dokázal dokukať až do konca takže sebe udeľujem krásnych 12%.