Atlas mraků (2012)

Niekoľko filmov v jednom, aj tak by sa dal nazvať "Atlas mrakov", pozeráme sa na prelomové obdobia v dejinách ľudstva a tieto obdobia nám vyrozprávajú, každé svoj vlastný príbeh. V jednom sa prenesieme do doby Ameriky zmietanej vojnou, kde je ešte uzákonené otroctvo. Inde zas do doby krásnych symfónií a do doby, kedy láska muža s mužom bola neprípustná. Ďalšie obdobie nám bližšie priblíži boj za spravodlivosť a odhalenie pravdy. V období, ktoré je najbližšie súčasnosti sa zoznámime z komickým dôchodcom, ktorý zažíva nemalé problémy. Nahliadneme aj do budúcnosti, ktorá nevyzerá práve ružovo. A v neposlednej rade prichádza postapokaliptický svet. Každý jeden hovorený príbeh mi pripadá, akoby bol iným žánrom v jednom sa miesi dobrodružstvo v druhom dráma, v treťom thriller v ďalšom zas komédia, ďalej tu máme scifi a ako je dnes už moderné apokalypsa nemôže chýbať. Aj keď film má 3 hodiny, nedokáže plnohodnotne vyrozprávať až toľko príbehov natoľko realisticky aby to bolo dobré. Nedotiahnuté konce a v niektorých častiach dosť nudný dej. Úprimne som sklamaný, čakal som viac preto iba 72%.

Rebelka (2012)

Opäť sa potvrdilo, že spoluprácou sa dá dostať ďaleko. Disney a Pixar spojili svoje sily a vznikla veľmi podarená animovaná rozprávka. Neskrotná má príbeh zasadený do minulosti, kedy vládli svetu čary a kúzla a práve okolo kúziel sa točí aj celá príbehová zápletka. Jednoducho ide o príbeh plný dobrodružstva, odvahy a lásky medzi matkou a dcérou, ktorá prekoná všetko. Odo mňa krásnych 84%.

Umělec (2011)

Film zaujal moju pozornosť od úvodných sekúnd, netreba sa nechať odradiť čiernobielym spracovaním a ani tým, že film je nemí. Dokáže ponúknuť krásny príbeh bez použitia čo i len jediného slova alebo zvláčtneho efekt. Pútavý príbehhereckej hviezdy na prelome životnej kariery so všetkým čo k tomu patrí, láska, štastie, bolesť a strata. Všetky pocity sú absolútne vyrovnané a dávkované v tej správnej miere aby to celkovému dojmu neuškodilo. Jedinú vec ktorá mi vadila, bola celková predvídatelnosť príbehu, ktorý si ale aj napriek tomu odomna zaslúži 85%.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Neviem či iba ja mám taký pocit, ale ja tomuto príbehu neverím, že je podľa skutočných udalostí. Jednoducho z feťáka a človeka čo by bol schopný zabiť sa nemôže stať ovečka božia, ktorá sa snaží bojovať za práva iných. Keby tam nebol začiatok a trocha sa radšej rozšíril koniec film by určite zaútočil na * ocenenie, ale keďže to tak nieje ide len o priemerný film s dobrým príbehom ktorý bol odfláknutý a nedotiahnutý do veľkého finále. Ale pri filmoch podľa skutočnej udalosti sme na konci zvyknutý na titulky, ktoré nám hovoria o osudoch skutočných ľudí ktorý si ten daný príbeh prežili na vlastnej koži a presne pre nich dávam 62%.

Želví nindžové III (1993)

Musím povedať, že tento film som ako malý žral. Keď som dostal možnosť opäť si pozrieť mojich obľúbených hrdinov bol som zo začiatku skeptický, pretože pocity že sa nedokážu vyrovnať tomu čo je na zhliadnutie dnes prevyšovali moju nostalgickú spomienku. Opak bol ale pravdou, samozrejme nedokážu ponúknuť dokonalé efekty ale príbeh a pointa a celkový dojem a občasný humor sú tam kde boli asi pred 15 rokmi kedy som ich videl prvý raz. Odo mňa krásnych 60%.

Kmotr II (1974)

Kto povedal že číslo 2 vo filmovej terminológií znamená to horšie by sa mal streliť. Plnohodnotný druhý diel, ktorý rozpráva životný príbeh rodiny Corleonovcov. Geniálny Pacino, ale aj ostatné herecké výkony boli znesiteľné :-). Veľmi sa mi páčili prechody medzi súčasnosťou a minulosťou, ktoré boli zreteľné a neboli mätúce, ako to zvyčajne pri takýchto pokusoch býva. Nahliadnutie za oponu mafiánskeho života si u mňa získalo krásnych 93%.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Vynikajúci námet a ešte lepšie prevedenie, herci mi dokonalo sadli do rolí. Film ide v celkom svižnom tempe. Akcia strieda akciu, jedna myšlienka lepšia ako druhá. Všetky postavy majú svoje charaktery perfektne zvládnuté a nacvičené. Dokonca sme sa dočkali aj milostnej scény, ktorá bola (bohužiaľ) vystrihnutá a ocitli sme sa nakoniec až pri klasickej porýchlovkovej cigaretke :) .... Ale film celkovo hodnotím veľmi kladne a to 80%.

Strážci - Watchmen (2009)

Hneď na začiatok by som rád povedal, že s komiksom som neprišiel do styku. Myšlienka bola fenomenálna, veľmi sa mi páčilo ako sa človek stal bohom a potom aj súčasne jazdcom apokalypsy. Záporák bol neznámi až do posledných minút čo tiež hodnotím kladne. Celkom nechápem načo tam boli všetky ďalšie postavy, ktorý robili iba kulisy hlavnej dejovej línií. Kladne Ďalej hodnotím aj vizuálne efekty, ktoré som si teda vedel užiť, príbeh ma bavil pretože držal v napätí až do konca. To, čo hodnotím záporne je, demencia predstavovania jednotlivých charakterov, kedy neviete v akom čase sa daná postava nachádza či to bolo pred či to bolo po či to je v, no proste som sa miestami strácal a nevedel som si to vychutnať naplno, keďže to či sa jedná o minulosť, budúcnosť alebo prítomnosť sa dozvedám až na konci. Preto krásnych 55%.

Disturbia (2007)

Keďže patrím medzi mladšiu generáciu, tým ale nechcem nikoho uraziť, boh chráň. Si myslím si že Disturbia je celkom dobre zvládnutý thriller pre adolescentov. Začiatok sa nesie v duchu klasického teenegerského filmu kedy mladý chalan prežíva veci, ktoré každý z nás prežíval v jeho veku. Až v druhej polovici filmu sa začína hrať na thriller, ktorým asi mal byť od začiatku, ale nevadí. Mne to v mojom momentálnom rozpoložení sadlo a preto tomu udeľujem 71%.

Černobylské deníky (2012)

Vyslovenie niečo, čo by mi na tom vadilo som nenašiel. Nápad to bol vynikajúci hneď zo začiatku na vás dýchalo to postapokalyptno, ktoré vie navodiť Černobyl. Škoda len toho, že nebolo všetko doladené do detailov, ktoré by mne vyhovovali. Práca s tmou je super vec ale poodhalenie tajomstva nastáva vlastne až v posledných minútach, čo nieje asi moc dobre. Koniec tiež, nieje niak moc dobre dotiahnutý, keďže jedinú ženu .... ale to by bol spoiler tak vám musí stačiť iba mojich 60%.