The Program: Pád legendy (2015)

Ben Foster skvěle hraje Lance Armstronga, ale když se to tak vezme, film vypravěčsky vlastně vede odnikud nikam. 52 %

Dáma ve zlatém (2015)

Příliš černobílé vidění světa napříč časem a prostorem, podivný psychologický vývoj postav, schématičnost a nevyužití hereckého potenciálu hvězd hrajících ve filmu: to vše snímek řadí do lehkého podprůměru. Příště by to chtělo méně tlačit na pilu. 54 %

Flying Home (2014)

Příjemný, odpočinkový film na víkendové odpoledne. Je to schematické, klišé, ale s kouzlem belgického venkova. 44 %

Chlapectví (2014)

"I just... thought there would be more." Nevím, na základě čeho bych měl tomuhle filmu udělit lepší ohodnocení. Nenapadá mne ani jeden vyloženě nadprůměrný aspekt. Časosběrný snímek je sice zajímavá idea, ale rozhodně ne revoluční. 44 %

Evidence (2013)

Scénárista je idiot. Policajti ve filmu ovšem ještě větší. 23 %

Profesionální flákači (2014)

Žánrovka s dobrým obsazením na hodinku a čtvrt. Bohužel nic pro mě. Michael Godere a Ivan Martin si svoje hlavní postavy scénáristů sami napsali. 34 %

The Guest (2014)

Správná šílenost, která neplýtvá stopáží. Dan Stevens je pro roli sympatického chladnokrevného zabijáka perfektní volbou a bezvadně v ní obstál. Největšími mínusy jsou laciná produkce, slabší herecké výkony ve vedlejších rolích a tragický audio doprovod: jak hudba, tak zvuk. 47 %

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Splněná očekávání (znovu), možná mírně překonaná. Skvělá režie dělá z braku látku, ve které si každý může najít plnohodnotnou interpretaci. Mix budoucnosti, starého Říma, motivu Johanky z Arku, "středověkých" politických praktik, důrazu moderní doby na propagandu, reminiscence na druhou světovou válku a další události 20. století - to vše dohromady na plátně funguje. Tvůrci upozadili vedlejší postavy a báječně využili talentu Jennifer Lawrence v nosné titulní úloze, jejíž oscarová forma přenesená do tohoto blockbusteru kompenzuje několik vad na kráse. 79 %

Interstellar (2014)

Myslel jsem si, že to bude něco. A je to Nolan jako vždycky. Minusy viz POMO, Tom Hardy. Pozoruhodná slátanina Dust Bowlu, apokalypsy, cestování v čase, rodinného filmu a dalších věcí, která ale drží solidně pohromadě a doprovází ji jeden z nejlepších soundtracků, jaký jsem měl možnost spolu s filmem vnímat. 79 %

Výchozí bod (2014)

Another Earth je z toho hodně cítit. 81 %