Mumie (1932)

Dnes už skôr humorná ako strašidelná záležitosť, ale Karloff je stále skvelý a ako ilustrácia k dejinám filmu určite za zhliadnutie stojí.

Vášnivý polibek (1994)

Volovina, pri ktorej som sa donútil vydržať len vďaka absolútne žiadnej alternatíve v nočnej a aj to ma stálo kopec sebazaprenia. Zlátanina, ktorá len dokazuje, že slovenský a český film je v riadnej kríze.

Pianista (2002)

Naturalistické a veľmi drsné zobrazenie vojnových rokov vo varšavskom gette stojí a padá na výkone Brodyho, ktorého kreácia je dokonalá. Pokiaľ len polovica toho čo sa zobrazuje je skutočnosť ide o menší zázrak, že Szpilman dokázal prežiť. Trochu iný film ako Schindler ale nemenej pôsobivý.

Seabiscuit (2003)

Film, ktorý si svoje Oscarové nominácie plne zaslúži. Všetci zúčastnení odvádzajú svoje maximum od Bridgesa až po Maguireho, skvelá hudba, réžia a v neposlednom rade príbeh. Je síce jasné, že našincovi nebude tak blízky ako Američanom, ale to nevadí. Na každý pád tento film nie je určený len pre tých, čo majú radi kone.

Liga výjimečných (2003)

Tak niekde na pol ceste. Trikov je tu viac než dosť, niektoré lepšie, iné slabšie, na dejom asi nemá veľa zmyslu špiritizovať, to by človek mohol odísť už pred titulkami, herecké obsadenie už zažilo aj svetlejšie časy a aj keď je akcie požehnane, je to celé také...divné, alebo ako to nazvať. Proste ničím nezaujme. Tak, na jedno použitie.

Gettysburg (1993)

Film v megastopáži s hviezdami nižšej svietivosti natočený podľa skutočnej udalosti. Fakt je ten, že orientácia v snímke nie je jednoduchá najmä pre jedincov ktorí v občianskej vojne USA nie sú úplne orientovaní a ľahko môže vzniknúť až pocit neprehľadnosti. Inak pre fanúšikov žánru a historického obdobia povinnosť.

Kdo z koho (1999)

Možno to bolo neskorou nočnou hodinou, ale osobne ma film veľmi neoslovil, a aj keď Broderick mi až tak veľmi nevadí, tu som mu veľmi neprišiel na chuť. Sorry.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Famózny film Petera Weira s veľmi presvedčivým a výborným Croweom, ale aj Bettany je skvelý - vôbec tento tandem pasuje veľmi dobre dokopy. Napriek tomu, že akcie je vo filme naozaj pomenej, nie je to vôbec na škodu a niečo vyše dvoch hodín strávených pri filme utečie ako voda. Taktiež sa nekoná žiadne ohurovanie digitálnymi fektami, aj keď sa pochopiteľne nájdu, no a nakoniec, ten záver... Proste ďalšia z filmových lahôdiek.

Kill Bill (2003)

Tarantino to dokázal. Nie som si istý či tvrdenie najlepšieho akčného filmu všetkých čias vystihuje pointu filmu, nemožno však uprieť makabrózny humor, nadsádzku, a pôsobivú "podívanú". A samozrejme revival pre viacerých hercov, ktorí už patrili prinajlepšom do druhej garnitúry. Miestami som sa naozaj nestihol čudovať... Brutal.

Carlitova cesta (1993)

Vynikajúca záležitosť týmu DePalma/Pacino. Naprosto neskutočný však v tomto filme je Sean Penn v úlohe kriváckeho právnika a aj Leguizamo podáva veľmi slušný výkon. Carlito´s Way je presne ten typ filmu, pre ktorý je Al ako stvorený. Bravo.