Ochránce (2005)

Od začiatku sa divák musí obrniť, pretože jediné čo ho čaká, je 5 faganov, ktorí sa budú snažiť robiť všetko pre to, aby sa divákovi otváral vo vrecku nožík. Lenže veľký Vin Diesel to nevzdá a tak v priebehu dvoch týždňov z týchto faganov urobí milujúcu sa rodinku. Komediálne mi z tohto filmu neprišlo nič a zároveň všetko - nutné podotknúť, že mi bolo na smiech úplne niečo iné ako bolo asi zámerom tejto "komédie" a to, že svalnáč s kojeneckými fľašami a hračkami medzi deťmi vyzeral ako pravý pedofil. Takáto katastrofa nebola ani u Arnolda v Policajtovi zo škôlky.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Na túto komédiu by som sa dokázal pozerať opakovane, obsahuje takmer všetko, čo by u tohoto štýlu malo byť - bláznivý a predovšetkým vtipný hlavný herec, šialený a neokukaný príbeh. Celkovo bláznivá porcia, ktorá má ale svoje čaro. Nakoniec to hlavné - dokáže poriadne rozosmiať. Celý filmík veľmi pohodovo odsýpa a už od začiatku som sa dobre bavil. Každá jedna "slečna" čo si objedná spoločnosť gigola je niečím výnimočná a veľmi pobaví. Arija Bareikis je veľmi príťažlivá a divák páriku od začiatku fandí. Jedna z najlepších komédií, ktoré sa dajú opakovane pozerať.

Divoká noc (2005)

Veľmi vydarená komédia, ktorá úplne splnila všetky moje očakávania, bavil som sa totiž skvele. Film má aspoň zábavný, i keď trocha šialený dej, kedy máme možnosť pozorovať hlavného hrdinu pri plnení dosť priblblých a miestami až adrenalínových úloh. Nedá sa uprieť že to má nápad a hlavný hrdina je sympaťák. Ďalšie plus je aj to, že šetrili moralistickými kecami. Dalo by sa povedať že je to ďalšia z dobrých komédií, ktorá ale nie všetkým môže sadnúť.

Dlouhý víkend (2005)

Naozaj vydarená komédia, ktorá ponúkne radu srandovných, až niekedy dosť sprostých scén, ktoré ma parádne pobavili. Predovšetkým scéna v záchode nemá chybu. Veľkým plusom sú bezpochyby úsmevné zábery z amatérskych kamier, ktorými je celý dej naozaj originálne podložený a vďaka ktorým nie je film nudný. Dej je plný nedorozumení, omylov a úletov, teda má celkom svižný spád. Ja som si film pozrel hlavne Chrisovi Kleinovi, ktorý podával skvelé výkony v Prcičkách a ešte kvôli Evangeline Lilly, ale tá si strihla len cameo a objavila sa na 2 sekundy v rakve.

Do hlubiny (2005)

Dobrý dobrodružný film o potápaní a hľadaní strateného pokladu pod hladinou mora, ktorý neponúkne príliš veľa akcie ani vtipu. Zato som ocenil teplé a slnečné prostredie Bahám, ktoré pôsobilo pohodovým dojmom. Dej nie je nejako moc originálny, má priemernú zápletku. Jessica je tu ku podivu celkom príťažlivá a Paul Walker je tiež dobrá voľba, takže sa mi tento film celkom páčil. Ashley Scott je navyše tiež dosť pekná a Scott Caan tomu filmu dodáva trocha humoru.

Fantastická čtyřka (2005)

Fantastická štvorka sa ku mne dostala náhodou a som za to rád. Dejová linka je veľmi jednoduchá napriek tomu dokáže zaujať. Hlavní hrdinovia sú sympaťáci snáď všetci, aj keď každí svojím vlastným spôsobom. Vo filme nechýba akcie spolu s niekoľkými vtipmi za ktorými väčšinou stojí Chris Evans. Čo sa týka trikov, tak u niektorých to bolo skutočne vidieť, čo je škoda. Hlavný záporák v podaní Juliana McMahona, to bola dobrá voľba. Fantastickú štvorku som už videl párkrát a vždy sa k nej rád vrátim v televízií, ale predsa len prvému dielu niečo chýba.

Hra na schovávanou (2005)

Kto má rád psychologické filmy tak si tu pochutí, cítim tu aj trochu inšpirácie zo starších psycho filmov s Jackom Nicholsonom, ktoré boli veľmi tvrdé, ale tu je tvrdosť vybrúsená do príjemnej tváre starajúceho starostlivého otca Roberta De Nira. Film pomaly beží a človeku sa zdá že tu nehrá viac a viac vecí, len čo vylúčite jednu možnosť, ďalšie dve vás napadnú. Dobre urobené a príjemné dielo. Pre tých čo majú radšej hrubšie psycho filmy, nech hľadajú radšej inde.

Hranice života (2005)

Natočiť surealistický film sa musí sakra vedieť. Psychedelické scény dobré, dej celkom napínavý a spočiatku dobre zauzlovaný. Stále čakáte, ako to vlastne je a kto je v skutočnosti ten blázon. Neviete, čo je realita a čo halucinácie. Posledná tretina už ale začne trochu zaváňať nezmyslom a koniec to všetko bohužiaľ úplne zmetie. Veľká škoda. Jedná o najslabší kúsok, aký som od "majstra filmovej nálady" Marca Forstera zatiaľ videl.

Zatmívání (2006)

Nadšenie z filmu pred pozretím vystriedalo sklamanie. Nudné dielo, plné zbytočných kecov od neznámeho režiséra. Danny Huston a Christopher Walken boli síce precízni a dalo sa dívať na ich herectvo, ale inak neviem nájsť jediné pozitívum. Ako detektívka nič moc, vyšetrovanie bolo nudné, interiéry evidentne štúdiové. Nechcem chváliť americké filmy, ale myslím že by to poňali lepšie, než Angličania. Chýbali pestrejšie farby (i keď sa jednalo o povojnové obdobie), vozový park rozpočet určite nezdvihol. Musím napísať že som pri pozeraní filmu veľmi trpel nudou a to má film 101 minút.

Nula od nuly pojde (2006)

Zo začiatku teda fakt ako nič moc, skôr chaos, u ktorého človek nevedel, o čo poriadne ide. Ale potom sa to zrazu rozbehlo a to bola neskutočná vec. Čierna komédia ako hrom v podaní Davida Schwimmera a Simona Pegga v roliach dvoch kolegov, ktorí sa rozhodli niečo urobiť so svojím životom. Film jede v dobre známych šlapajách komédií, v ktorej sa jeden zúfalec spojí s blbcom, ktorý má plán ako "ľahko" prísť k peniazom. Všetko sa samozrejme pokazí a mŕtvol bude neúrekom. Aj keď je táto štruktúra značne opozeraná, snímka po väčšinu stopáže skvele baví, vďaka prepracovanému scenáru, dobre napísaným postavám, ktoré majú vždy schované nejaké prekvapenie, skvelým gagom a prekvapivému koncu. Práve ten sa mi páčil najviac.