Hellboy (2004)

Hellboy ma milo prekvapil, očakával som opäť zlátaninu ako bol Van Helsing ale Del Toro nesklamal a kto pozná komiks tak musel byť spokojný. Veľmi dobré akčné scifi s ľahkým nádychom hororu a komédie a hlavne skvele herecky obsadené. Najviac sa mi páčila úvodná nacistická scéna. Hlavný hrdina je borec. Vtip aj akcia skvele fungujú, del Toro je skvelý režisér a s filmom si pekne pohral a určite sa mu dosť podaril. Efekty sú tiež podarené.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Po predchádzajúcich dvoch filmoch prišli menšie vizuálne zmeny ako aj režisér ale nijako extra to neuškodilo. Okrem zmeny Dumbledora (predchádzajúci predstaviteľ umrel). Prítomnosť hercov ako Timothy Spall, David Thewlis, Gary Oldman bola viac než výborná. Záchranný autobus, nafúknutá teta Marge, Dobby..to všetko stojí zato vidieť. Film je stále na vysokej úrovni ale v dobe kedy som to videl prvý krát ma mrzelo pár zmien od režiséra, ako nosenie v zámku civilné oblečenie a podobne.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Na toto som sa veľmi tešil, ale výsledok nebol taký, ako som si myslel. Niečo tomu proste chýba. Samozrejme je to veľmi humorné, ale mám dojem, že by to mohlo byť lepšie a to o dosť, ľudia dokázali natočiť omnoho lepšie príbehy a domnievam sa, že práve na motívy Verna by to nemal byť problém. Tento film nie je adaptáciou románu od Julesa Verna, je to len komédia pre deti. A ako taký sa jednoducho musí brať. Nenudí, je plný bláznivého Jackiho Chana, navyše sa tam objaví veľa hviezd, ako Arnold Schwarzenerreg, Rob Schneider, Owen Wilson..

Collateral (2004)

Perfektne vymyslený príbeh i zápletka, skvelé herecké výkony a hlavne atmosféra. V prvej tretine sa úplne prirodzene a bez nudy zoznámite s hlavnými postavami, potom už len pozorujete, ako sa vyvíja vzťah Maxa a Vincenta, ako sa mení po každej ďalšej vražde. Snímka sa ani na minútu nezastaví a obaja herci v hlavnej úlohe podávajú, hoci v iných charakteroch, než na aké sme u nich zvyknutí, presvedčivé výkony a sú si dôstojnými protihráčmi. Konečných 20 minút je síce trošku klišé, ale aj tak neskutočne napínavé. Perfektné. A koniec v metre, to musíte vidieť.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Návrat večnej smoliarky Bridget a jej jazda nebola o moc horšia ako diel predchádzajúci a to i napriek tomu, že druhé pokračovania väčšinou nie sú na vyššej úrovni, o tomto dieli sa to povedať nedá. Bridget som videl mnohokrát a i napriek tomu, že dokážem odrecitovať skoro každú vetu z filmu, vždy sa k nej vraciam a nikdy sa tak celkom nenabažím. Renée proste zbožňujem. Anglickému humoru som prišiel na chuť pred niekoľkými rokmi a tak sa perfektne bavím. Trojici Zellweger - Grant - Firth to neskutočne sedí a jednoznačne to medzi nimi iskrí.

Catwoman (2004)

Oscarová Halle Berry za úlohu dostala Zlatú malinu, čo je pre neznalých ocenenie za najhorší herecký výkon. Kto videl snímku 'Batman sa vracia' istoiste dokáže oceniť Michelle Pfeiffer, ktorá tu Catwoman stvárnila prvýkrát a veľmi dobre. Halle Berry je zlá herečka a v kostýme nevyzerá sexy a keď dostane do ruky veľmi zlý scenár, zázraky z toho neurobí. Snímka sa nepodarila absolútne vo všetkom. Zlý scenár, zlá kamera, nehodiaca sa hudba, zlé efekty. Tie sú rovnaké, ako v snímke Blade II. V akčných scénach sú skoky a premety nahradzované animáciou a to tak zlou, že je to až do očí bijúce. Škoda, pretože postavička Catwoman tým bola definitívne stratená.

Zodiak (2005)

Film ktorý je porovnávaný s jeho novším prevedením z roku 2007 som videl skôr. Vôbec som neľutoval, možno trocha stráca na svojho novšieho kolegu, ale má čosi do seba a príjemne smrdí šesťdesiatymi rokmi. Chýba tu trocha nejaká väčšia a výrazná herecká osobnosť, ale to vnímam asi len s odstupom času. Počas filmu som to nepocítil. Film trocha skrášľuje ešte "mladá" Robin Tunney. Je to veľmi kvalitná detektívka o vrahovi, ktorý skutočne zabíjal a ktorý pravdepodobne nikdy nestratí svoju "slávu".

Walk the Line (2005)

Tento film má jednu veľkú nevýhodu, bol pred ním Ray (2004), ..snímok, ktorý sa zaoberá takmer rovnakou tematikou a povedal by som že je omnoho lepší ako Walk the line - (slepý bluesman je lepší ako countryman zo západu). Navyše sa mi na Rayovi viac páčil štýl rozprávania, tu to bolo veľmi po skokoch, z ničoho nič príliš ostré zmeny. Herci síce ťahali, Joaquin Phoenix bol fajn, nemám jedinú výčitku a Reese Witherspoon bola ako vždy krásna a oscara si zaslúžila, ale v životopisnom filme ide hlavne o to rozprávanie a scenár a pútavosť..

Zlatíčko (2004)

Aflie je môj srdcový film. Je to komédia, v ktorej nás muž (Jude Law) užívajúci si život na 100%, sprevádza svojím životom. Jeho vtipným komentárom jednoducho neodoláte. Zo začiatku je to veľmi humorné a postupne sa stávame svedkami jeho premeny vďaka skúsenostiam, ktoré zažíva. Aj keď je to komédia, v mnohých pasážach zisťujete, že je to až tvrdá realita. Zažijeme veľa zaujímavého ako napríklad, že hlavný hrdina pretiahne frajerku najlepšiemu kamarátovi (ja by som to neurobil ale bola to fakt kosť), ďalej netrpezlivo čaká na výsledky AIDS, na toaletách sa zoznámi s dedkom s ktorým si vymení číslo, zamiluje sa do staršej ženy (Susan Sarandon)...Proste scenár je na prasknutie a tento film ma bavil a v podaní Jedea Lawa to nemá chybu.

Hra s nevěrou (2005)

Príjemný film na jedno pozretie, u ktorého celkom zamrzí pomalý rozjazd, občasná pomalosť v prvej polovici filmu a miestami až príliš nápadná snaha žmýkať z diváka emócie, ktoré sa však na druhú stranu nemíňajú účinkom. Inak je totiž snímka naozaj veľmi dobre zahraná (kombinácia sympaťákov - Owen + Aniston + zákerný Cassel funguje výborne) a neurazí ani náročnejšieho diváka, pretože nie je zbytočne prekombinovaná a netvári sa ani prehnane duchaplne. A ten osudný zvrat, ktorý zaujímavo zamiešal kartami, mi úplne vyrazil dych.