Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Ďalší diel o detských špiónoch od režiséra Roberta Rodrigueza. Tieto diely sa mi veľmi nepáči aj keď mám Rodriguaza rád a dokonca som bol na tomto v kine. Tentokrát špióni budú bojovať v hre proti svojmu protivníkovi hračkárov v podaní Sylvestra Stallonea. Film ktorému citeľne chýba jasná réžijná koncepcia a tak pôsobí a vyzerá ako znovu ohrievaná už raz nastavovaná kaša. Spy Kids 3D: Game Over sa scenárom tváriacim sa ako paródia štýlové vyznenie nemá a k veľkej škode sa tvári ako seriózny film, čím je akékoľvek zhliadnutie len priemerným výsledkom.

Hranice zlomu (2003)

Snímka veľmi pôsobivá a fascinujúca. Som veľkým zástancom americkej produkcie, pretože som presvedčený o tom, že americkí tvorcovia dokážu natočiť a to komerčne veľmi úspešnú, akúkoľvek tému. A to napriek všetkým tým odporcom, ktorí americkú kinematografiu hania. Nesklamal ma v žiadnom prípade ani tento film. Je len ďalším dôkazom toho, že jeho tvorcovia dokážu divákovi "naliať" do duše toľko veľa bolesti a utrpenia, biedy, choroby a to v dnešnom "našom" civilizovanom svete, kedy drvivá väčšina z nás nevie nájsť a doceniť ľudské a životné hodnoty.

Hulk (2003)

Doteraz neverím, že toto natočil Ang Lee, renomovaný čínsky umelec pôsobiaci v USA. Zlátanina silného kalibru hollywoodskeho typu, komiks, asi si myslia, že nás oklamú tými efekty a tzv. hereckými hviezdami. Ale to sa pletú. Film sa dá rozdeliť na dve časti. Tou prvou je strašná nuda, pretože sa nám snažia prestaviť to čo Hulka vedie k tomu, že občas zozelenie, ale psychológia postáv je vykreslená divne. Druhá polka - väčšinou je Hulk zelený a naháňajú ho stíhačky - sa zvrtne na absolútnu sprostosť Hollywoodskeho kalibru. Taký King Kong v zelenom, zle vykonaný, len čo nás citovo vydierajú akože dojemnými scénami s hordami pološialených vojakov naháňajúci toto pofidérne monštrum a naopak láskyplnými uslzenými očami hlavnej hrdinky.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Veľmi mizerný akčný film, ktorý mi miestami prišiel dosť trápny. Akčné scény boli až nechutne nereálne a to, ako dievčatá prežila hromadu kopancov, pádov a striel mi prišlo dosť naivné. O nejakom zmysluplnom deji sa tiež v tomto prípade hovoriť nedá. Klady filmu nachádzam len, ak sa na film budem pozerať ako na paródiu, ale to asi nebolo pôvodným zámerom tvorcov.

Shrek 2 (2004)

Druhý diel Shreka je obohatený o nové postavy, najmä o dobrú vílu a princa Krasoňa. A samozrejme Kocúra. Napriek tomu, že sa dej uberá opäť presne určeným rozprávkovým scenárom, napriek tomu prináša nové situácie a nečakané zvraty. A zase narážame na to, že zdanie klame, a i dobrá víla nemusí byť tak nutne dobrá. Toto sa mi na filmoch o Shrekovi páči, že núti k premýšľaniu a vlastne učí deti rozoznávať kto a čo je dobré a čo zlé. Druhý diel je možno len o jedno percento slabší ako diel prvý, ale stále patrí k vrcholom animovanej tvorby. Kto dodnes nevidel Shreka, prišiel o veľa.

Snowboarďáci (2004)

Nech si hovorí kto chce, čo chce, aj keď to nie je žiadne veľdielo, je to zábava a to prirodzená, zasmejeme sa od srdca a nemusíme sa neustále pokúšať stráviť nejaké vulgarity napríklad Bolka Polívku. Skvele zohraná dvojka Mádl - Kotek ma baví, rovnako tak Ester Geislerová, ktorá je zase úžasná bonzácka sestra a z troch krások na snowboarde zaujme hlavne Lucia Vondráčková, ktorá už tu strčila v pohode do zadného vrecka svoju tetu Helenu. Po Pelíškoch je toto druhá česká komédia ktorú si vždy rád pozriem na Vianoce.

Van Helsing (2004)

Celkom jazda, ak vypnete mozog a budete sa pozerať na to čo sa pred vami bude diať, budete sa baviť. Ak nad všetkým budete premýšľať, zle skončíte. A inak je Van Helsing slušne zahraný, ale to ostatné.. Efekty priemerné, hudba zaujímavá a scenár ako by bol spojením niekoľkých príbehov bez hlavy a päty. Neviem, či je lepšie, keď Stephen zvolil nie čistú hororovú schému, ale pridal humor a zopár ďalších vecí rovnako ako u Múmie. Bohužiaľ v tomto prípade je humor absolútne nulový. Čakal som úplne cool a vtipné hlášky Van Helsinga, ktoré sa fakt nekonali.

Vybíjená (2004)

Klasická Stillerova bláznivá komédia, pre každého, kto má jeho štýl rád. Na túto komédiu som pozrel s tým, že vypnem mozog a budem jednoducho sledovať, pričom som sa celkom dobre bavil. Oproti iným lacným rádoby komédiám ma Vybíjaná predsa len niečo do seba. Samozrejme príbeh má pár zádrheľov, ale to všetko prekryjú skvele zahrané role so skvelými komediálnymi hercami. Verím , že nenáročný divák sa bude určite dobre baviť.

Zápisník jedné lásky (2004)

Film som videl asi len dva dni pred smrťou Jamesa Garnera. Zápisník jednej lásky je film, ktorý dokáže, aby sa vaše srdce roztopilo a to aj keď nie ste žiadny romantik. Nádherný a dojemný príbeh, ktorý v každom musí niečo zanechať. Zápisník jednej lásky nie je len obyčajnou romantikou nad ktorou mávnete rukou. Všetko je až dokonalé ako prostredie, tak hlavná herecká dvojka - Ryan Gosling a Rachel McAdams, sadlo im to skvele a aj vďaka tomu je film taký, aký je.

Zloděj životů (2004)

Zlodej životov je v mnohých prípadoch veľkým prekvapením, film, ktorý udrží vašu pozornosť do samého konca, je to slušne zamotané a vy sa snažíte rozlúsknuť onú záhadu rovnako ako hlavná hrdinka agentka Scott v podaní nádhernej Angeliny Jolie, na ktorú sa pozerá veľmi dobre a čo viac, zaujme aj svojim hereckým umením. Rovnocenným partnerom jej je Ethan Hawke, ktorý si s ňou strihne aj jednu z najlepších sex scén. Skvelý psychologický thriller, ktorý toho môže ponúknuť oveľa viac než len slaboduchú zápletku a skvelých hercov, príbeh je do bodky vymyslený, všetko funguje tak ako má a na tom má samozrejme podiel aj hudba. Zlodej životov je pre mňa jedným z najlepších thrillerov aké som kedy videl.