Krvavé peníze (2014)

Zo scenára sa dalo s kľudom vypustiť hneď niekoľko nie úplne potrebných aspektov. Oveľa lepší bol film, keď boli na scéne James Franco s Kate Hudson. Aj keď mne na druh takého filmu prišli až celkom príliš hviezdni, s nimi film nabral spád udalostí, čo bolo podporené kvalitnou réžiou. Tento snímok je ukážkou dobrého filmového rozprávania, ktoré dokazuje, že aj bez prílišnej akcie to tiež ide a že aj takýto smer vie zanechať dobrý filmový zážitok. Jedny prachy a niekoľko záujemcov. Tak v prvom polčase, to sa nič moc nedeje a chýba napätie a viac zvratov, druhá polovica je lepšia a akcia v starom dome je solídna, tiež slušná hudba a námet možno oceniť. V druhej polovici začne dej naberať na obrátkach, nebude núdza o napínavé a drastické scény. Inak celkovo ľahký nadpriemer.

Loft (2014)

Snímka preverí, akí veľkí sú všetci kamoši a ako veľmi dokážu držať pri sebe. Prachy, kariéra, spoločenská prestíž a aj keď je to kamoš, tak predsa len červík závisti hlodá a vŕta. Keď sa do toho zamieša ešte samica, je o prúser postarané. Ja som sa bavil. Americký remake rovnomenného holandského filmu z roku 2010 ma prekvapil. Väčšina pokusov amerických filmárov previesť úspešné európske filmy do amerického prostredia takto nedopadnú. Opäť som sa neubránil porovnaniu a výsledok je jednoznačný. Skvelý bol už začiatok filmu, kde sa objaví mŕtvola sexi dievčaťa. Aj v pôvodnom filme mi pripadá typologické obsadenie hercov horšie. Môžem kvitovať ani dobrý námet filmu o piatich priateľoch a ich záletoch. To sme už pred tridsiatimi rokmi s dvoma kamarátmi praktizovali tiež, ale nebol to žiadny prepychový loft, ale väčšinou garsónka alebo menší byt na sídlisku.

November Man (2014)

Nestarnúci Pierce obklopený mladšou krvou opäť dokazuje, že tento tip filmov mu jednoducho sedí. Olga i Luke boli výbornou voľbou do vedľajších rolí - celkovo dobrá zábava. Ako to vyzerá tak si Brosnan Bondoviek užil nejako málo, keď sa vrátil do akčňáka, ktorý je tomu celkom podobný a ešte so svojou bond girl Olgou Kurylenko. Trochu snímka pripomína aj Bourna, akčných scén tu ale bolo nie toľko a s hereckým obsadením i výkonmi spokojnosť, napätia bolo tiež dosť, určite som sa nenudil. Solídny akčný thriller u ktorého nesmiete moc premýšľať, mnoho vecí nie je s realitou veľmi podobných, ale čo. Dobrý Pierce Brosnan aj Olga a ďalší, slušná akcie. Film má tempo aj spád. Od začiatku do konca napätia a akcie. Dej sa pomaly odkrýva a nové poznatky plynú až k šťastnému koncu.

Živí mrtví: Počátek konce - Série 5 (2019) (série)

5.sériu pozerám už iba z povinnosti, aby som vedel, ako to celé dopadne, rovnako ako u the Walking Dead. V podstate by som sem mohol skopírovať môj komentár k 4.sérií. Pretože tieto série sa od seba skoro nelíšia. Je tu to otravné natáčanie rozhovorov na kameru a sú tomu venované celé 2 časti, ktoré som pretáčal, pretože som mal pocit, že sa dívam na rozhovory s hercami, ktorí tu hrajú a ja som mal čo robiť, aby som sa potom zase vžil do seriálu a nemyslel na to, že sú to všetko len herci. Ako aj v the Walking Dead, tak aj tu sú určité veci venované libtardom a slniečkárom ako miešanie rás a časti venované lezbám. (vo WD bola celá časť venovaná Tare a tu celá časť venovaná Althei). To ani hlavné postavy ani najobľúbenejšie postavy nedostali celé časti pre seba ako napríklad Rick, Madison, Glenn či Daryl. (Hodnotenie: Epizóda  ***** /  3,8,16, **** /  4, *** / 1,2,6,7,12,13,14, ** / 10,11, * /  5,9,15 Odpad! )

Živí mrtví: Počátek konce - Série 4 (2018) (série)

Do 4.série prichádza Morgan a s ním aj celé the Walking Dead. Už je to úplne ten istý štýl, ktorý sa ničím neodlišuje. V tejto sérií stratíme šokujúco 2 hlavné postavy a tým sa to zvrtne tým nesprávnym smerom a všetko sa len zhoršuje. A to nehovorím o tom hnusnom šedom filtri. Pôvodné postavy, ktoré sme si obľúbili nahradili úplne nové a tie už nie sú tým pravým. Okrem kovboja a Dharmy sa k nám pridá ešte jedna otravná lezba typu Tara. Tá si so sebou nosí kameru a to je to absolútne najprimitívnejšie na celom seriáli, pretože sa často dívame na neuveriteľne nudné interview rozhovory. A to nehovorím že v 5.sérií sú tomu venované 2 epizódy typu national geographic. Spoiler: Odpálili mi tu najobľúbenejšiu a najhlavnejšiu postavu - Madison a tým to pre mňa neskutočne upadlo. Už je to iný seriál než býval. Niečo ako American Horror Story, kde je každá séria úplne o niečom inom. (Hodnotenie: Epizóda 2,3, ***** /  4,8, **** / 6,7,11,14,15,16 *** / 1,5,10,12,13, ** / 9, * )

Živí mrtví: Počátek konce - Série 3 (2017) (série)

3.séria je taká indiánsko-vojenská. Prekvapila ma tu smrť jednej z hlavných postáv, čo je naozaj veľká škoda. Ale pribudlo viac postáv a celkom zaujímavých. Páči sa mi v tejto sérií taký ten sexuálny náboj medzi Madison a Troyom. Rodinka Clarkových Alicia, Nick aj Madison sú už drsní a vedia sa o seba postarať. Rovnako veľmi sa mi páči, že sa už konečne nešetrí na násilí, predsa len sa to od takéhoto typu seriálu očakáva. Máme tu živého človeka, ktorému vták žerie mozog, darček pre indiána v podobe odrezanej hlavy, či rozmlátená hlava kladivom. Táto séria je moja najobľúbenejšia a popravde aj celkovo najobľúbenejšia séria všetkých seriálov. (Hodnotenie: Epizóda 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16 ***** )

Živí mrtví: Počátek konce - Série 2 (2016) (série)

Páči sa mi, ako sa 2.séria líši od tej prvej. Jazdíme si na loďke (divím sa, že to tak nerobia všetci ľudia, kedže na vode ste chránení pred zombíkmi), sem tam zastavíme u brehu, omrkneme zásoby a nejakých preživších a znova sa vrátime do bezpečia. V druhej polovici série sa zase dostaneme do priestorov Hotela na pláži, čo je taktiež úžasný nápad a pripomínalo mi to celé vynikajúcu video hru Dead Island. Postáv je málo a na každej mám niečo rád a o každú sa strachujem. Celé sa to stále drží vysokých kvalít a aj druhú sériu mám veľmi rád. (Hodnotenie: Epizóda 1,3,13,14,15 ***** / 2,4,5,6,7,9,10,11,12 **** / 8, *** )

Živí mrtví: Počátek konce - Série 1 (2015) (série)

1.séria je skvostná, pretože nám dala to, čo nám nedal original the Walking Dead. A to absolútny začiatok apokalypsy, kedy ešte ľudia nevedeli, čo sa to deje. A tiež ešte mala vplyv armáda a uzatvorila mestá. To bola príjemná zmena. Navyše sú tu zaujímavé postavy a rovno dve sexi riťky Madison a Alicia. Páči sa mi na tejto sérií všetko od akcie, postáv a predovšetkým práve ten úplný začiatok apokalypsy. Bolo skutočne zaujímavé sledovať, ako sa tá situácia počas týchto šiestich epizód zhoršovala, ako svet išiel čoraz viac do sračiek a ako boli všetci ľudia zúfalí. Rovnako ako v the Walking Dead, tak aj tu je prvá séria nezabudnuteľná a môžem tie epizódy sledovať dookola. (Hodnotenie: Epizóda 1,2,3,4,5,6 ***** )

Živí mrtví - Série 9 (2018) (série)

9.séria je prvá, ktorej som dal menej hviezd než 4. Potešil som sa keď som videl stopáž prvej časti, ktorá ukazovala 59 minút. Taký hrozný a nudný začiatok 9.série som si ale nepredstavoval ani vo svojich nočných morách. Absolútne žiadna akcia, žiadny dej. Ďalej kde je tá akčná Maggie, ktorá chcela na konci 8.série zatočiť s Rickom? Nemá teraz snáď rovnaké zmýšľanie ako on? Som fanúšikom tohto seriálu, ale už aj ja som mal toho dosť. Aby sme sa na nejakú Alexandriu dívali od polovice 5.série, kde sa riešia vzťahy ľudí a aby sme sa dívali na bozkávania, to si ozaj môžem pustiť telenovelu a aspoň mi tam nebudú predhadzovať liberálne zmýšľanie typu miešania rás a toleranciu rôznych etnických skupín a polojaponských detí s menom Hersel (čo sa naozaj hodí). PS: A pridali nám sem už siedmu skupinu - Whisperers, z ktorých vôbec nie som tak unesený ako ostatní. PPS: Potešila ma posledná snežná epizóda, dodalo to niečo nové. Spomínam si na 2.sériu kedy v aute hovoril Rick Shaneovi, že sa blíži zima a vyberú skútre a mrzelo ma, že sme sa toho nikdy nedočkali a tiež ma mrzí, že aj tu to bola len jedna epizóda a 10.séria je už opäť "letná". (Hodnotenie: Epizóda 3,5,14,15,16 ***** / 4,8,13 **** / 7,11 *** / 2,6,9 ** / 1,10,12 * )

Živí mrtví - Série 8 (2017) (série)

8.séria je už totálne zbytočná. Nemyslím to tak, že už sa nemuselo natáčať, ale to čo sa udeje v 8.sérií mohlo byť kľudne v tej predošlej. Takže mohla mať 7.séria aj dokopy 31 častí, alebo to všetko mali natlačiť do tých 16tich. Najväčšou chybou tejto série je, že sme uviazli na mieste a nič sa nedeje. Žiadna vízia do budúcna. Takže už tu máme skupiny - Alexandria, Hilltop a Kingdom a na tej zlej strane Spasiteľov a ak by sa niekomu málilo, tak ešte pridáme Ocean Side a Garbage People. Človek sa tak zamýšľa, že či sa tá zombie apokalypsa vôbec udiala, keď máme toľko preživších. Celkovo sa mi to neskutočne nepáči, že je tu milión postáv a vedie sa medzi nimi vojna. Kde sú staré dobré časy apokalypsy v prvej a druhej sérií? (Hodnotenie: Epizóda 2,5,8,10,11,12,13,14,15,16 ***** / 6 **** / 1,7,9 *** / 4 ** / 3 * )