Nepodepsaný knoflík (2003) (TV film)

Sama nevím, jak je to možné, ale můj komentář zde do dneška chyběl. Přitom jsem si jistá, že jsem ho psala. Nepodepsaný knoflík pokračuje v tradici dobrých českých detektivek. Nehraje si na žádné akční kriminálky, plyne ve svém poklidném tempu, postupně odhaluje, ale nevyzrazuje předem. Oldřich Vlach je výborný a má k sobě spoustu dobrých přihavačů. Venkovská idylka se mísí s lidskou nevraživostí a skrytými emocemi. Byť vypadá obsazení starého zkušeného a mladého začínajícího policity jako otřepané klišé, vysledek tomu neodpovídá. Skvělá hospodská atmosféra, herectví bez přehrávání.

Spectre (2015)

Sice je k dispozici lepší technika a efekty, ale stejně mám pocit, že čím starší, tím jsou bondovky lepší.

Nezvaný host (1994)

Ale jo, bavila sjem se. Nic jsem od toho nečekala, takže jsem byla spíše příjemně překvapena. Na nějaké deštivé odpoledne pohodový film.

Špindl (2017)

Lebensbron mě dostal, Špindl spíš otrávil. Je to přesný příklad toho, jak se komedie dělat nemají. Seberu pár klišé, hodím to dohromady, přidám trochu Krkonošského sněhu - zaštěrchám ... Jenže to nefunguje. Příběh sám komický není, dokonce není ani překvapivý, spíš lehce předvídatelný. Nebyla tam žádná komická figura ani komická zápletka. Na holky se dobře koukalo, ale to bohužel na komedii a dobrý film nestačí.

Lynč - Pravda (2018) (epizoda)

Nástup byl slibný. Na závěru se ukázala hklavnní slabina a to byla kostra celého příběhu. Ale jako celek bych nezatracovala, herecké výkony byly dobré, jsem zvědavá na další počiny pana režiséra.

Kvarteto (2017)

Neurazilo, nenadchlo.

Šach mat (1964) (TV film)

Geniální nápad převést povídku jako vysílání v přímém přenosu.

Ryanova dcera (1970)

Osobitý snímek, který má dobře napsaný scénář a je dobře natočen.

Boj o oheň (1981)

Tahle přesně to určitě nebylo, ale takhle nějak podobně to být mohlo ... Zdařila fikce, ke které mám drobné výhrady, ale jako celek spolehlivě funguje.