• Pohádka

Habermannův mlýn (2010)

Sebelepší zpracování neospravedlní překrucování historie. A pokud si film vypůjčí skutečnou událost se skutečnými postavami, pak musí být víceméně podle pravdy. Protože lidé prostě jednoduše věří tomu, co je zfilmováno.

Poslední hranice (2020)

Tak má vypadat válečný film. Zpracování perfektní. Vytknul bych jen to, že politruk může být kladná postava. A závěrečná scéna s obětováním hlavních hrdinů byla až moc zpomalená.

Gladiátor (2000)

Velmi pěkný historický velkofilm. Ale když už se ve filmu vyskytují skutečně historicky žijící osoby, je velmi smutné, že že hlavní dějové skutečností jsou zcela smyšlené. Commodus Marca Aurelia opravdu nezabil. To už tak ale u amerických filmů bývá.

Ponorka (2018) (seriál)

Začátek se jevil velmi dobře. Kvalitně natočené. Postupně se to se otočilo na hyperkorektní dílo o tom, že přece Němci nebyli tak zlí a jen naletěli několika šílencům. Když se polovina posádky rozhodla unést loď a vzdát se v Americe, měl jsem problém se dívat dál. A zakončil to gestapák, který prozřel. Jako romantický film dobrý, ale se skutečností nemá nic společného.