24 Hodin: Nezastavitelný (2017) (seriál)

Černej džekbauer není bílej džekbauer, to poznám i já, nezaujatej umírněnej rasista. Nicméně děj odsejpá, chvílema maj na vrch camel jockeys, chvílema CTU, napětí to má jako starý '24', a o to jde. Komická tu je přítomnost čečenský teroristický buňky. Inspirace z Boston marathon bombing?

Legendy zločinu (2015)

Americkej mob už je profláklej, tak si odskočíme na starej kontinent. Tom Hardy se snaží seč může, ale bohužel příběh je prostě slaboučkej . Z hovna bič neupleteš. Alespoň v tomhle případě ne.

Očista (2013) odpad!

Tahle srágora nestojí za ztrátu času. Pro mě je tenhle flick předem zatracenej už tím že je vystavěnej na tak idiotský myšlence že jeden den v roce se můžou občani navzájem beztrestně mordovat. V US by to byl začátek občanský války...a možná konec rasovejch problémů.

Valkýra (2008)

Podle mě za 4, ale jak někdo napsal - "líp už to natočit nešlo", takže plná palba...

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Spielberg je geniální v tom že je vždy o krok vepředu. Přinejmenším co se týká jeho stěžejních děl. Když jsem sledoval tenhle film na widescreen v kině v New Yorku, v době kdy přišel do kin, tak jsem byl při úvodních scénách rozhrkanou kamerou úplně přítomen na Omaha Beach, kolem hvízdaly kulky a tekla krev. Hanks v roli NCO je důkazem že člověk nikdy neví co mu osud dá do vínku a je jen otázkou jeho charakteru jak se s tím vyrovná.

Day of the Dead: Bloodline (2018)

Děj se odehrává kolem vag(c)íny mladý paní skorodoktorky a zamilovanýho zombíka Maxe. Za to musím udělit jednu * , páč to je originální myšlenka - zamilovanýho zombíka jsem zatím ve filmu neviděl. Pokud tenhle flick člověk pojme jako komedii, tak to není zas až tak hrozný.

Jeptišky (2017)

Jednoduchý příběh ve stylu středověkých příběhů (z Dekameronu je tu asi jen to ustřižení vlasů), minimalistické zpracování. Mě se na tom líbila atmosféra, příroda, jemný humor, sexuchtivý jeptišky i happy end.

Ve stínu (2012)

Cením řemeslné zpracování doby 50.let, ale konstrukce příběhu - zápletka mě nepřesvědčila.

Na samotě u lesa (1976)

Tak jsem konečně na starý kolena zkouknul tuhle socialistickou ikonu. Hezká příroda, a to je tak všechno co se mi líbilo. Natvrdlej svěrákovskej humor mě vůbec neoslovil, děj to prakticky nemá žádnej. Podle hodnocení na čsfd to vypadá že lidem ten socialismus schází.