Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

U trilogie Pána Prstenů - která je podlě mě taktéž úžasná - si lidé stěžovali na chybějící scény, postavy apod. U Hobita si zase stěžují na to že film je "přecpaný".Film podle mě přecpaný opravdu není.Pouze obsahuje většinu, ne-li všechny informace z knihy.Pokud vím už od začátku bylo známo že se do příběhu z knihy Hobit: Cesta tam a zase zpátky zakomponují informace ze Silmarillionu a myslím že i jiných Tolkienových děl.Podle mě to příběh skvěle vyplnilo, a v pár případech i vysvětlilo některé chybějící informace ve trilogii Pána Prstenů.Jelikož jsem film viděl ve 3D, byl to úžasný zážitek - bitva trpaslíků,velký skřet,trpaslíci,Glum,skřeti a samozřejmě pohled na Thranduila.S trilogií Pán Prstenů to srovnávat nemůžu, jelikož ještě zbývají dva další filmy, a protože mě osobně se to zatím líbí skoro stejně. - Proti filmu nic nemám, a už se těším na pokračování :)

Temný rytíř (2008)

Abych řekl pravdu, filmy na motivy Batmana mě nikdy moc nezajímaly, až dosud.Christopher Nolan mě nevýslovně potěšil.Herecký výkon Heatha Ledgera v roli Jokera je nepřekonatelný.To jak ztvárnil Jokera - psychopata, neustále se olizujícího,který kolem sebe šíří chaos a šílenství - mě opravdu překvapilo a dojalo zároveň...Potěšil mě i výkon Michaela Cainea, který ztvárnil moudrého a humorného Alfreda a Erica Robertse v roli místního krále mafiánů - Sala Maroniho.Nejvíce mě zaujala první scéna - vyloupení banky, v níž se projevil Jokerův smysl pro naplánování, ikdyž o sobě ve filmu říká že není "plánovač".Trochu mě naštvalo že postavu Rachel již neztvárnila Katie Holmes, ale i tak se to dalo vydržet.Dojalo mě to, že Heath Ledger si za roli Jokera vysloužil posmrtného oscara. - Zatím nejlepší Joker :)

Nespoutaný Django (2012)

Další skvělý film od Quentina Tarantina, který maximálně naplnil má očekávání.Opět je to film brutální, ale i komediální zároveň,tentokrát pojednávájící především o rasismu a otroctví.Pobavila mě hlavně ku-klux scéna, a scéna ke konci filmu, kdy Django vystřílí celý dům a scéna ve které poukáže na to že D v jeho jméně je neznělé.Je to snad první film u kterého hodnotím i soundtrack, který je prostě božský.Skvělý byl herecký výkon Christopha Waltze a Leonarda DiCapria.Jsem rád že si ve filmu zahrál právě zmíněný Christoph Waltz, jehož herecký výkon byl vynikající i v předešlém Tarantinově filmu - Hanebných panchartech.Líbil se mi také - ikdyž méně - výkon Samuela L. Jacksona a samozřejmě Jamieho Foxxe, jehož výkon se mnohým nelíbí, ale to je spíše charakterem jeho postavy.Mě osobně se jeho výkon líbil. - Podlě mě zatím nejlepší "Tarantinovka" :)