• Krátkometrážní

German Angst (2015)

Final Girl 3*, Make a Wish 4*, Alraune 5*. Morčátkovej Butti mi přišel se všema těma detailama dost artovej. No, jsem od něj zvykej na jinší standardy. Michalův nazi-torture říznutej trochou němý fantasy posunul laťku o level vejš. A Andreasův lechtivej, bizár lehce namixovanej nejznámějším bijákem od Zulawskiho je pomyslná třešinka na dortu. Originál od začátku až do závěrečných making-of titulků. Supr hudba, btw.

Uprchlíci (2014)

Ze začátku rutinní road movie s nesourodým párem točený stylem severských dramat, jenže pak přijdou pěkný snový části a výbornej twist v poslední třetině. Kouknout se před filmem na tagy asi bych se připravil o překvapení a uprchlíkům ubral i na hodnocení. 3,5*

Osm hrozných (2015)

Natočit minimalistickej nezávislej film s pár herci za velký prachy na unikátní formát může projít snad jen Tarantinovi. Quentine, Quentine, co budeš dělat až Weinsteinům dojdou vyfutrovaný kufříky? H8 je klasická ukecaná tarantinovka s přapálenou stopáží, "trochou" krve a parádní hudbou od Ennia a českejch filharmoniků. Pro mě překvapivě lepší než Django čili uděluju hodnocení nejvyšší: pět a půl pračky Whirlpool.

Narcos (2015) (seriál)

Takový jakoby vražedný porno. Drsný a zároveň sexy.

Nikita, Sexy Killer (1999)

Lechtivá, volná variace na Bessonovu Nikitu, kde se vnadná Sára Youngová ve své poslední roli vůbec za dvě a půl hodiny proš... prosouloží ke zdárnému konci.

Podvodníci (2000) (pořad)

Nepajcovaný, zaoceánský hyenismus podávaný v klasicky bídácké formě. Skoro jako kouknou se na rozjetýho ježka na silnici - otřesnej pohled, ale stejně se podíváš. A jakmile dojde na konfrontaci, strkaj tam do sebe pomalu jako u Springera!

Wolf (2013)

Gangsta-soc-drama namixovaný šmrncovnim black & white vizuálem, libovýma, syrovýma, akčníma a bitkařskýma pasážema, ale želbohu hafo "to už jsem někde viděl" klišé. Kickboxer Majid naklepává nepřátele jak šnicle a mlékárny Bo Maerten mi ještě chvíli zůstanou obtisknutý na sítnicích. 3,5* za delší stopáž, klišé a ušmiknutej konec zaokrouhlený dolu. Jinak pohodička.