• Krátkometrážní

The Theatre Bizarre (2011)

Povídky víceméně na hranici průměru. Ovšem pětihvězdičkovou záležitostí (pro mě) jsou Vision Stains od Hussaina. S trochou snahy a hravosti by to mohl být dokonce slušný celovečerák! Loutkový uvaděč Udo taky ušel.

Knights of Badassdom (2013)

Svižný, vtipný, dobrý efekty a s pořádnou muzikou. Knights sice nejsou tak badass jak bych očekával ale i tak ze strany RPG nehráče a nefanouška spokojenost. Ačkoli bez toho hudebního konce bych se obešel. Jinak gut.

Le Corps sublimé (2007)

Televizně vyhlížející sonda do života i mysli fotografky, která fotí sebe samu, své modely a modelky hlavně bez šatů a na dost divných místech v ještě divějších pozicích z čehož jí začne hrabat až se z toho nakonec musim raději zdržet spoileru... Minimalistický drama s pěknými záběry (povětšinou statický plus šikovný úhly i ty experimentální prvky se najdou). Depku navozující ambientní sound v ceně. Tyhle podivnosti můžu. 3,5*

Konzultant (2013)

Pominu-li delší minutáž a dopředu odhadnutelný děj, mohu s klidným svědomím za Ridleyho filmové řemeslo, star herecký team, vojetý Ferrari a jednu ze dvou epesně ufiknutých kebulí udělit extended cut hezké 3,5*.

Třídič č. 40 (2009)

Sám o sobě průměr ale zas dobře natočenej. Na rozdíl od podobných dramat, kde se jedná o jednu věc, kolem níž události spojují všecky hlavní hrdiny (v minulých letech podojil tenhle typ filmů hlavně seňor Iñárritu) nemá tenhle filmeček totálně přepálenou stopáž, citově nevydírá, je svižný, místy vtipný a odlehčený. Pro mě na večerní odfrknutí absolutně dostačující. 3,5*

Les Religions sauvages (2006)

Fakt, že jo, skoro Hospital Brut 2 akorát s trochu delší stopáží, s více hranýma pasážema (což, nevadí, páč závěrečná operace je nehorázný maso) a o něco málo zvrácenější a úchylnější bych teda řekl. Náboženství, sex, hovna, politika, porno, popkulturní parodie, krev, animace, stop motion, clay motion, ostrý střih, obrazy v obrazech, psychedelický barvy... No, šílenej, dekadentní bizár a okraj jak noha! :) Doporučeníhodné jen a pouze divákům s úchylným vkusem. K tomuhle dílu se skvěle hodí hláška: "I'm telling you from experience, That movie is better on narcotics."

Lie with Me (2005)

Ne zas tak úplně špatné explicitně okázalé vztahové drama o tom, že někomu prostě kvalitní sex a láska nejdou dohromady. Ovšem mnoho "hardcore" žhavých scén jako třeba u 9 Songs tady nečekejte. 3,5*

Little Runaway (2002)

Péčko s potetovanýma pankáčema a celkem slušnym soundtrackem.

Lebenspornografie (2003)

První dvě minutky úchvatného zběsile nastříhaného dekadentního umění za jasných 5*. Zbytku ponechejme ze slušnosti 3,5* a nazývejme to vylízaným artem.

Já, Kuba (1964)

Výborná věc! Hlavně po vizuální stránce teda. Takových dlouhých záběrů se pohromadě dnes ve filmech už moc nenosí. Ani se nedivím, že Gaspar Noé má tenhle černobílý skvost rád.