Spatřil jsem světlo (2015)

Keď som si čítala komentáre typu: ,,Je to nuda,...Nestojí to za to pozerať to..." pomyslela som si, že to predsa nemôže byť až tak zlé, veď tam hrá Tom Hiddleston! Bohužiaľ to bola naozaj nuda...a navyše dvojhodinová. 3 hviezdičky ida pre Toma, pretože spieval naozaj nádherne a keď si predstavím, že zopár skladieb bolo naspievaných priamo na kameru tak klobúk dolu. Jediné čo vám ten film dá je to, že si človek uvedomí aký ťažký bol život speváka v tej dobe, ale na túto tému sa dá nájsť aj rozumnejší film ;)

Pestrobarevný (2010)

Na nete som veľa trailerov na tento film nevidela... Obsah ma zaujal a tak som si povedala, že tomu skúsim dať šancu... Neoľutovala som :) Zaujímavý námet: Dostať druhú šancu. Byť v tele cudzieho človeka a začať žiť jeho život. A nesie posolstvo aj o tom, aký je život odporný a zároveň krásny. Myslím, že stojí za pozretie. Aj ked, podľa mňa je fesťácky drsný :D akože sorry- načape mamu, že podviedla otca, potom zistí, že baba, ktorú miluje, je prostitútka a nakoniec spácha samovraždu :D sila no. Ale tak, v Japonsku je asi možné všetko :/

Velké oči (2014)

Nerozumiem, prečo všetci tento film kritizujú. Tim Burton je vynikajúci režisér a tento film na mňa veľmi zapôsobil. Pravdivý príbe o Margaret Keanovej krásne potvrdzuje, že lož má naozaj krátke nohy. Christoph Waltz nádherne zahral Waltera (na reálneho sa aj celkom podobal čo ma dosť prekvapilo) ako posadnutého chamtivého blázna. Proste, klobúk dole ;) Akože jasné, nieje to niaký filmový trhák ale ako životopisný film je spracovaný perfektne: kostými, prostredie, účesy, make-up,... vymakané a o mám rada. Ja dávam 5 hviezdičiek nech si každý myslí čo chce. Podľa mňa by si tento film mal pozrieť každý... Pre istotu ;)

Letní válka (2009)

Do detailu perfektne spracovaný film. Krajina OZ mi trochu pripomínala Facebook :) každý na ňom je a ak by sa stalo to, čo sa stalo vo filme, náš svet by bol v ohrození života... Fakt reálny a aj aktuálny pohľad na vec a je to zamyslenia hodné: čo ak sa to FAKT stane? Trochu desivá predstava, no vráťme sa ku komentovaniu. Naozaj zaujímavý príbeh, so zaujímavým dejom a rozhodne sa je na čo pozerať. Ak by som tu niečo skritizovala, tak by som sa riadne strápnila, pretože tento film nemá chybu.Dúfam, že budúce Hosodove fimy, budú aspoň také dobré ako je tento ;) .Odporúčam pozrieť.

Nebe existuje (2014)

Príbeh Coltona Burpa je dych-berúci. Avšak tento film mi až tak dych-berúci nepripadal. Musím ale pochváliť výber hereckého obsadenia a pekné prostredie v ktorom sa príbeh odohráva. Avšak Colton mi pripadá byť prispatý. Asi je to len môj pocit ale v knihe sa píše, že Colton je usmievavý chlapec, ktorý má vždy dobrú náladu. No tu vo filme je taký smutný. A dej mi pripadal byť taký nejasný-po skončení filmu mi ostalo veľa otázok, a to nemám rada. Vôbec tam nešli do hĺbky. Každopádne sa mi ale film páčil a chystám si ho pozrieť znovu ;) nemôžem si však pomôcť a tak ostávam pri 60%

Sněhová královna (2012)

Páčila sa mi tu animácia, veľmi pekná grafika a vtiahnutie do deja. Musím ale povedať, že to nebola až tak úplne Andersenova Snehová kráľovná. áno, vystupovali tu postavy ako Snehová kráľovná,Kai, Gerda a Snehová kráľovná bola naozaj krutá ale to je asi tak všetko, čo bolo zhodné s rozprávkou Hansa Christiana Andersena. Ale verzií Snehovej kráľovnej je už tak veľa, že ani neviem, ktorá je pôvodná. Ale myslím, že postava Orma nie je v žiadnej z nich. Ale tu mi riadne sadne a navyše, veľa scénok s Ormom je vtipných, čiže, ten jeho humor to istí. Každopádne, je sa na čo pozerať, je tu veľa akcie a je to aj miestami napínavé. Rusi sa s tým proste pohrali a tak tomu dávam 60% :) Ale určite nemôžem povedať že je to naj rozprávka akú som kedy videla. Beriem to len tak na zahnanie nudy.

Zvedá se vítr (2013)

V lietadlách sa veľmi nevyznám, ale po pozretí tohto filmu si myslím že sa na mňa aj niečo nalepilo. Veľmi sa mi páčilo, aké to všetko bolo reálne (viem, že je to podľa skutočnosti ale nečakala som, že to bude až také neskutočne skutočné).Všetky tie veci čo sa týkali jeho práce s lietadlami, všetko to cestovanie,fajčenie :D Aj keď sa mi tu nepáčilo, že to s tou Jirovou ženou bolo doplnené. Ked som sa dočítala, že v skutočnosti nemala tuberkulózu ostala som trochu prekvapená. Na jednej strane som rada, pretože je super, že v skutočnosti nezomrela no na druhej strane som pochopila, že to predsa nie je až tak presná biografia. Nuž čo, tu sa viac zamerali na lásku a tak to bolo veľmi romantické. Myslím, že aj muži aj ženy si tu prídu na svoje. A síce je to animák, myslím si, že by ho malé deti nepochopili. Ale je to veľmi pekná Mijazakiho práca. Chcem veriť tomu, že nebola jeho posledná...

Jaguár (1996)

Podľa mňa je to veľmi zaujímavý film o tom ako Francois našiel sám seba, dosť nezvyčajným až nereálnym spôsobom. Páčilo sa mi tu, že Francois bol v podstate normálny človek s vlastnými problémami a tým, že chcel pred nimi utiecť si vlastne narobil problémy ešte väčšie. Skúška ohňom mu však pomohla nájsť samého seba. Dôvera indiánskeho šamana v neznámeho cudzinca je obdivuhodná ale k indiánskej kultúre asi aj typická. Ale vznikli s ním veľmi vtipné scénky, čiže som sa mala na čo pozerať.Jean Reno ma opäť nesklamal a svoj herecký výkon zvládol na 1.Trochu mi tam však vadilo, že niektoré scény tam podľa mňa boli zbytočné-len snaha o predlženie filmu. Ale inak celkom slušný film na nudné večery.

Vlčí děti (2012)

úprimne povedané, nechcelo sa mi pozerať tento film. Ale keď som ho dopozerala, ostala som v nemom úžase, so slzami v očiach a jediné na čo som sa zmohla bolo zavolať kamarátke a povedať jej:,,Počúvaj, práve som dopozerala skvelý film, musíš si po pozrieť!!!" Tento film krásne vystihuje obetavosť mám. Ako sa Hana obetovala pre svoje deti. Ako sa nebála opustiť všetko, ísť na úplne neznáme miesto do prírody len preto aby dobre vychovala svoje deti a dala im možnosť voľby: Akou cestou sa chcete vydať? úžasne spracovaný film do posledného detailu. Jediné, čo mi tam asi vadilo je to, že ten koniec mi pripadal taký nedokončený. Rada by som vedela, čo by sa stalo ďalej. Dávam tomu 97% ;)