Hříšný tanec (1987)

Rekreace v USA se od našich rekreačních středisek padesátých let liší pouze a jenom charismatickým Páťou, bez kterého by film spadl do odpadních vod naší databáze. AVŠAK svým životním výkonem vytáhl film ke hvězdám (v mém případě ke čtyřem) a velkou zásluhu na úspěchu měl i pán s houskou plnou bílkovin. K pětihvězdě scházela drobnost v obsazení jiné hlavní herečky, na kterou měly být kladeny větší požadavky, jako například umění se usmát, zavřít ústa nebo zahrát jiný výraz než "WHAT DA FAK". Zde došlo k silnému podcenění ze strany produkce a to bylo filmu a jeho hodnocení osudné.

V zajetí démonů (2013)

Blbý tlesknutí, sklep a sirky udělaj někdy víc, než motorovky a pánové s maskou přes xicht. Atmoška mě pohltila tak, že jsem se okolo 48. minuty přistihl, že svírám v pravačce krucifix a v levačce svatej obrázek. Bible ve stole jen čekala na moje první otevření a já se modlil, kdy už bude konec a já si řeknu, že je to blbá americká kravina a já si v klidu přečtu novinky v bulvárních plátcích. Ještě tu noc jsem stihl evangelium podle Matouše a Marka... Strach mi nedovolil ani přemýšlet nad tím, že ta kráva do toho sklepa nemá chodit ozbrojená jen sirkama, že ty lidi byli strašidelný už od pohledu a co teda měli čekat a že pan vymítač specialista vypadá jako náš doktorant na makro. Horror se vším všudy, kdyby nezabili toho roztomilýho pejska, byla by to pětihvězda.

Halloweenská noc (2007)

Ponaučení z filmu: neser dýně, dávej koledu, šmíruj svoje sousedy, nepouštěj děti na koledu, neměj tlustý děti, neměj blbý děti, neslav Halloween, nežij v Americe a nerandi s holkama na tenhle skvělej svátek. Jestli jsem všechno pochopil správně, tak s dodržováním těchto pravidel se dožiješ toho, že ti paní dýně podá ruku a nebudeš ji přitom sbírat z podlahy.

Halloween (1978)

Díky tomuto snímku jsem pochopil všechny vtípky o idiotech a blondýnách v horrorech, půlku vtipů ve Scary Movie a získal odpor ke klasickým horrorům. Jestli chce u horroru člověk zažívat negativní, pochmurné, bezmocné a úzkostlivé emoce, tak ať se téhle parodující komedii zdaleka vyhne a pustí si zprávy na Nově. Prosím pana POMu a další adminy, ať si opraví žánr u Helouvínu a dalších, navazujících sequelech. Opravdu, tenhle film může být na databázi "červený" jen kvůli odhaleným ňadrům umírajících blondies.

Noe (2014)

Plavbou na nekonečném moři vás provedou vegan Gladiátor, impotentní Hermiona s duchaplným přítelem, nadrženec, dědek s cukrovkou, dítě navíc a největší biblický narcis. (můžete mi napsat, koho jste ve filmu poznali :) Náležitě Vám vysvětlí, jak to bylo se vznikem světa, jeho následnou očistou, s prvními válkami mezi vegany a masožrouty, prvními antikoncepcemi a prvním vyřešeným problémem s plodností. Všechno hezky pěkně po lopatě. Když se na konci člověk zamyslí, že kdyby nebylo silného emocionálního nátlaku ze strany Hermiony a té sympatické černovlásky, který zabránil chladnokrevnému doublekillu slavného Maxima, nikdo z nás tu nemusel nikdy být... Díky za smilovaní, Rasle!

Blázni ze stadiónu (1972)

Dokument předávající poznatky o veškerém dění okolo letní olympiády. Dozvíme se vše přes verbování sportovců, přípravy olympijské vesnice, plánování bezpečnostních opatření až po temnější stránky olympiády, jako je například doping, uplácení a další různé podfucky, které ani dnešní HD kamery nedokáží zachytit. Samozřejmě, dnes už byste se do kabin sportovců v Soči nedostali přes těžkooděnce jen s kbelíkem a smetákem, ale i to nastiňuje bezpečnost na stadionech z té doby a to by měl každý divák při sledování dokumentu brát na zřetel.

Sejmi je všechny (2007)

Nejkomplexnější film všech dob. Nezáleží, jestli jste vegetarián, profesionální matka, milovník stříleček, romantických filmů, hustejch hlášek, fanoušek stavebnic a hádanek, rychlých aut nebo obyčejný nadržený honimír, tenhle film se vám bude určitě líbit. Všichni v posledních dnech straší s Vlčákem z vůl strýt a mě stačí zapnout Novu Cinemu pro pořádnou komedii. Už ani nevím, jestli jsem dal pět hvězd za nejgeniálnější scénáristický nápad všech dob a to spojení porna s akční přestřelkou, nebo za hlášku o řádném výstřiku, ale film si je rozhodně zaslouží.

Gravitace (2013)

Gravitace v číslech: 35x jsem umřel, 4x se posral, 3x pozvracel, chytil 4 letící matice a jednou jsem přemýšlel, jaké by bylo učení se na zkoušky ve stavu bez tíže. Pokud bylo záměrem 3D kin vtáhnutí diváka více do filmu, tak až s příchodem Gravidity se podařilo úkol splnit. Na Panděře se díváte na trojrozměrné třímetrové modráky, kteří vás akorát donutí hodit vypitou petku od koly do žlutého kontejneru. Na oběžné dráze se ale dostanete do skafandru Sandře i Bullockovi. Budete se chytat madel a šetřit dechem spolu s ní a pokud by byla zveřejnitelná fotka mých slipů z promítání, viděli byste jak hluboko se film zaryje pod kůži.

Na doraz (2010)

Nápad posadit charismatického Tondu Straku do jednoho auta s idiotickým troubou z Pařby ve Vegas nebyl úplně špatný, ale jeho realizace se silně nezdařila. Neoholený orangutan není roztomile hloupý, ale spíš vás jeho idiocie po celý film víc a víc nasrává. Iron man se snaží sršet humorem, ale když neháže hlášky uprostřed akce, tak to nevyzní ani z poloviny tak dobře. Na těchto dvou základních kamenech byl film postaven a ani jedna nezafungovala dobře. Když by Robertek natočil komedii ze svých drogově závislých let, byla by to větší prča.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Když jsem hrával za svých mladých let do časných ranních hodin Left 4 Dead 2, nikdy jsem si nepředstavil, že by mohl vzniknout takový televizní seriál. A žádný takový také nikdy vytvořen nebyl. Očekávaná řežba zombíků motorovou pilou se nekonala. Místo toho jste při sledování svědky stealth modu a každý kill nemrtvého tady má svou váhu. Nikdy jsem nebyl fanouškem tichého zabíjení ve stylu Pána s čárkový kódem na zátylku, ale headshoty kuší mě v klidu nechat nemohou. Pokud vydržíte sledovat přes nejnudnější druhou sérii všech dob, budete odměněni akčností série třetí. I když si produkce mohla dát tu práci a koupit práva na slovo zombie. Všichni chodci a kousači trochu tahají za uši.