• Krátkometrážní
  • Hudební

Simpsonovi - Líza na větvi (2000) (epizoda)

Lisa: „Mami, Tati, chystám se neco udelat, myslím že se vám to nebude líbit, ale pevne veřím ze to bude správná věc.” Homer: „Marge? Chce prásknout že tu máme fet?” Marge: „Žádný fet tu nemáme!” Homer: „Né.. Jasne že né.”

Avengers: Infinity War (2018)

Nájdu sa tu aj nejaké veci, ktoré by sa dali filmu vytknúť, lenže ten zážitok z neho je taký neuveriteľný, že menej ako plný počet tomu nemôžem dať. Neukázať ako sa Thanos dostal k prvému kameňu mi prekáža, ale na výslednom dojme zo záporáka to neuberá. „Evakuujte mesto, aktivujte veškerú obranu a tomuto chlapovi zožente štít!” OPLATILO SA ČAKAT

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

„Sépiak stalo sa ti niekedy, že to v práci už nebola taká zábava ako pred tým?” „Áno” „A čo sa stalo?” „Dostal som prácu.”

Spalující touha (1999)

Filmový génius Kubrick vytvoril na konci svojej majestátnej kariéry a života veľmi elegantné a pre mňa najperfektnejšie dielo žánru, na ktoré sa mi ťažko hľadajú výstižné superlatívy schopné opísať jeho dokonalosť (ak vôbec také existujú:). Nedokážem vybrať najlepšiu scénu, pretože ňou je úplne celý film. Krásne dialógy pôsobiace v celku vďaka množstvu odkazov ako posolstvo, ktoré si môže každý vyložiť po svojom. Kubrick bol fenomén vždy zaslúžene zaraďovaný do režisérskeho vrcholu histórie k velikánom ako Hitchcock. Medzi nimi je ale jeden zásadný rozdiel. Kubrick, ktorého perfekcionizmus je každému fanúšikovi dobre známy, bol majstrom doslova a do písmena každého žanru a dokázal po sebe zanechať kultový snímok reprezentujúci KAŽDÝ žáner DODNES aj po skoro 60 rokoch či je to horor, sci-fi, dráma, komédia, romantický alebo vojnový film. Je alebo bude niekto podobný mu aspoň čiastočne? Svetová kinematografia to hodne potrebuje. Už viac než dve dekády.     „Tá realita jedinej noci z celého života, môže niekedy znamenať celú pravdu.”

Nákaza (2011)

„Umelý žralok vo filme dokáže zabrániť ľuďom kúpať sa, ale varovanie na cigaretách..”

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Prečo Jima vždy Akadémia odignorovala? Keď sa ho raz niekde opýtali ako je možné, že dokáže každú úlohu zahrať tak neskutočne presvedčivo, bezohľadu na to či ide o uletenú komédiu alebo serióznu drámu, odpovedal, že je to kvôli tomu lebo si vždy vybral úlohu podľa svojho momentálneho životného obdobia, ktoré práve prežíval (AUTENTICKOSŤ). Toto úžasné dielo považujem za absolútne neprekonateľnú drámu o stroskotanej láske, ktorá zasiahla moje city natoľko až mi zanechala v vnútri reálne stopy nezmazateľne natrvalo. A som za to rád!  Mojou najobľúbenejšiou filmovou scénou je úplny záver tohto nádherného diela: „I’m not perfect.” „I can’t think of anything I don’t like about you right now.” „But you will. You will think of things. And I’ll get bored with you and feel trapped because that’s what happens with me.“ „Okay.“

Rychle a zběsile 8 (2017)

Zatiaľ the Rock = the Hulk (ale 11. diel dúfam už Rock > Hulk)

Papírová města (2015)

Film je prešpikovaný skvelou predlohou a vylepšenými dialógmi, vďaka ktorým je ľahšie sa ponoriť do príbehu, stotožniť so situáciou hlavnej postavy a pochopiť správanie výborne obsadeného stelesneného šarmu, ktorého srdce si získať je podobným snom váčšiny teens. Záver prekvapivý a poriadne emočne nabitý, ale nezarážajúci, čím dokonale zapadá do budovanej mozaiky. Film celkovo vynikajúco zvládnutý idúc v šľapajách predlohy vhodný na žánrové odľahčenie bez príliš kritického pohľadu. Obsahuje všetko čo by malo výplodu patriť ak sa snaží o zobrazenie opačnej strany neopätovanej lásky zapamätateľne. Odlišnosť s knihou v značnej miere ma zarazila, ale renomé nijak nepoškodila, ba vytvára fajn alternatívy pre príbeh.

Noc v Roxbury (1998)

Toto je pre mňa v TOP3 komédii všetkých čias s bezkonkurenčným soundtrackom. Blbé, ale brilantne napísané (údajne sa na tom z veľkej časti nepriznane podieľal Jim Carrey) a presvedčivo zahrané s veľkým množstvom pamätných úsmevných momentov. „Duji, šaháš mi na zadek?“ „Pane z miesta, na ktorom práve stojím je to fyzicky nemožné“ „Znám tvý triky Duji“