The Gray Man (2022)

Po zdejších ohlasech jsem čekala velké zklamání, no už jsem viděla mnohem horší filmy. Nevím samozřejmě, kam se poděl ten obrovský rozpočet, pochybuju že Praha byla pro natáčení tak drahá. Mně se na ten kousek Česka dobře koukalo, takže odhlížím od stokrát viděného scénáře a suma sumárum si můžu říct, že to nebyl vyloženě promarněný čas.

Krvavá nevěsta (2019)

Bavila jsem se. Čekala jsem plnohodnotnou blbost a i když jsem ji dostala, tak byla vtipnější a napínavější než se podle traileru zdálo. A hvězdičku navíc dávám za konec, opravdu jsem se bála, že se klesne do trapného klišé. Hravě a dobře vystavěný survival si zaslouží něco podobného.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Četla jsem knížku a tím, že mě nijak neohromila, tak mi film sedl víc než bych čekala. Konec je rozhodně mnohem lepší tady, navíc byly vynechány určité dětské blbosti, ketré se mi při čtení nelíbily. Jinak je to ale průměr.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Možný spoiler: Mno, jak dřív lidi hejtili třetí sérii, taku musím říct že ta se mi líbila. Čtvrtá, to už je jiná záležitost. Svoje pěkné momenty to mělo (Kate Bush, ústav, vize) a i zápletka s One byla dobře promyšlená, jenže... Rozkouskování na skupiny, které se celý seriál víceméně vůbec nepotkají mi vadilo, navíc Eleven, ač hlavní postava, dostává opravdu nepřiměřeně hodně prostoru. Ještě horší je, že tvůrci jsou nejspíš takový zbabělci, že nedokážou zabít žádnou z ústředních postav. Místo toho představí novou, mimochodem zajímavou a slibnou, a v posledním díle si pro ni připraví nejstupidnější a nejzbytečnější smrt celýho seriálu. Jako aby tam aspoň někdo umřel, ale já toto moc nežeru, nejde přece o pohádku.

Šaman (1992)

Viděla jsem něco málo přes půl filmu - sledováno přerušovaně. Nevím jestli by výsledek byl jiný kdybych u toho seděla, ale musím teda říct, že za mě to byla pěkná nuda. Chyběla mi nějaká jiskra a spousta scén byla jednoduše pěkně uhozená.

Predátor: Kořist (2022)

Fakt milé překvapení, po několika předchozích zklamáních. Jasně nebudu tady úplně zkoumat logiku a to že se predátor nechá tak trochu přelstít, ale tohle provedení se mi líbilo. Navíc ta indiánská linka, ať už reálná nebo ne, tomu sedla. Chválím zaostření na přírodu a pomalejší tempo, rozhodně se film nemusí sám za sebe stydět.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

To byla hrůza, nechápu jak může někdo jako Cage tak hluboko klesnout. Za poslední roky to byl jeden otřesnej film za druhým a teď si přijdu ještě hůř, protože tady mi svítala naděje. Celý je to nucený, dialogy jsou bez špetky soudnosti a film se vleče pocitově jak 4 hodiny naprosté nudy. Pár dobrých momentů bylo, ale když jsem je viděla už v traileru, tak proč si potom pouštět film. Ne, toto mě opravdu minulo, obrovské zklamání. Není to ani akční a už vůbec ne komedie, ta vyžaduje vtip.

Black Widow (2021)

Kdyby to zůstalo ve stejných kolejích jako na začátku, tak budu spokojenější. Jenže s nástupem akce padáme do šablonovitých scén stokrát viděných v některých předchozích Avengerech a ani užvaněný Harbour to moc neodliší. Nakonec vychází Black Widow na takovej průměr, nenadchne a neurazí.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Mno, ehm ehm... Tak jsem se konečně dostala k neslavnému pokračování Strange a po fajn jedničce je to sešup dolů. I přes multiverse je to nemastné, neslané. Wanda dostala víc prostoru než si zasloužila a hlavně potenciál všech možných vesmírů se celkem promrhal. Jasně, pořád se něco děje, někam se skáče nebo utíká, ale divákovi je celkem jedno kam. Zombie Strange byl super a souboj s notama se povedl, i když nebudu polemizovat nad tím, jestli koncept neokoukali u třetího Star Treku. No Benedict je stále můj oblíbenec, takže ztráta času to vyloženě nebyla.